Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saçları güçlendiriyor ve parlaklığına parlaklık katıyor! Sanki atın kuyruğu...

Mavikadin>Saç bakımı & saç uzatma>Saçları güçlendiriyor ve parlaklığına parlaklık katıyor! Sanki atın kuyruğu...

Sağlıklı, yumuşak, güçlü ve parlak saçlar… Kimi kişiler için hayal olan bu durum at kuyruğu şampuanı ile gerçek oluyor. Doğal özlü bu şampuan ile yağlı saçlara son verebilirsiniz.

Saçları güçlendiriyor ve parlaklığına parlaklık katıyor! Sanki atın kuyruğu...

Sulak çayırlarda yetişen at kuyruğu bitkisi uzun yeşil bir ottur. Antioksidan açısından zengin olan bu ot saç bakımı söz konusu olduğunda ideal bir kozmetik malzemesi olur. Saç kırıkları, yağlı saçlar, dökülen saç telleri, uzamayan kökler… At kuyruğu şampuanı bütün bu sıkıntıların çözülmesine yardımcı olan bir bitki olarak şampuan malzemesi haline gelmiştir. Saçların güçlenmesini sağlayan bileşenleri ile bu şampuan kişinin saç tipi ne olursa olsun etki gösteren özelliğe sahiptir.

Bitkisel ürünler kozmetikte daha sık tercih edilmesi gereken ürünlerdir. Kişinin bedenine yan etkisi çok fazla bulunmayan doğal temelli ürünlerin gözle görülür etkisi vardır. Sulak ortamlarda yetişen at kuyruğu bitkisinin saçlara dokunuşu göz alıcı bir biçimde ortaya çıkar.

Düzenli ve doğru kullanımın ardından at kuyruğu şampuanı kişiye hayal ettiği saçları kafa derisini tahriş etmeden verir. Bu esnada da saçları yıpratmaz, daha yumuşak hale gelmesini sağlar. Fakat bunu yaparken tek başına değildir. Bu şampuanın içinde yer alan her malzemeyi bilmek kullanmadan önce en temel hakkınızdır.

AT KUYRUĞU ŞAMPUANININ İÇİNDE NE VAR?

Saçlarınıza daha canlı bir görünüm katacak olan at kuyruğu şampuanı içinde barındırdığı bitkisel tüm özler ile saç tellerinizi güçlendiren bir yapıdadır. Bu şampuanın içinde yer alanlar;

 • At Kuyruğu Bitkisinin Özü,
 • Adaçayı Yaprağının Özü,
 • Papatya Çiçeği Tohumunun Özü,
 • Biberiye Yaprağının Özü,
 • Isırgan Yaprağının Özü,
 • Yeşilçay Yaprağının Özü,
 • Sarı Darı Tohumunun Özü,
 • Su Teresi Yaprağının Özü,
 • Kına Kına Bitkisinin Özü,
 • Dulavrat Otunun Kökü

Bütün bu bitki özlerinin bir araya gelişiyle ortaya çıkan şampuan doğanın güzelliğe olan tüm faydalarını saçlara ikram etmektedir. At kuyruğu bitkisinin ana malzeme olduğu şampuan sayesinde daha güçlü saçlara sahip olurken saçlarınız yumuşacık olacak. Bu şampuanın bütün faydaları ile saçlarınız yeniden şekilde kazanacak.

AT KUYRUĞU ŞAMPUANI NE İŞE YARAR?

Sulak çayırlarda yetişen ve at kuyruğunu andıran yeşil çalıdan yapılan at kuyruğu şampuanı saçların daha güçlü olmasını sağlayan bakım ürünüdür. Bu şampuanın saçlara sağladığı yarar ise tercih edilmesindeki nedenleri oluşturur;

 • Saç tellerinin daha güçlü bir hale gelmesini sağlar. Bu sayede saçlar daha dolgun bir görünüme kavuşur.
 • Saçların daha güçlü olması için köklerinin güçlenmesi gerekir. At kuyruğu bitkisi de besleyici yapısıyla köklerin güçlenmesine aracı olur.
 • At kuyruğu bitkisi sayesinde saç derisi beslenir. Kişinin saç telleri daha güçlü hale gelir, kalınlaşır.
 • Yağ oluşumu saçların kötü gözükmesine neden olan, canlılığını yitirmesine yol açan bir sıkıntıdır. At kuyruğu şampuanı sayesinde saçın yağlanmasının önüne geçilir. Kişinin saçı daha temiz ve canlı bir görünüme kavuşur. Daha sağlıklı bir hale gelen saç uzamaya başlar.
 • Saçların normalden daha hızlı bir sürede uzamasını sağlar. At kuyruğu bitkisinin saçların uzamasındaki etkisi bilimsel olarak da kanıtlanan bir durumdur.

Saçları güçlendiriyor ve parlaklığına parlaklık katıyor! Sanki atın kuyruğu...

 • Bu şampuanın kullanımının ardından kişinin saçları daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olur. Düzenli kullanım sayesinde ise bu canlılık kişinin saçında kalıcı bir hale gelir.
 • At kuyruğu saçın köklerinden başlayarak derinlemesine temizlenmesini sağlar.
 • Şampuanın özündeki bitkiler, özellikle at kuyruğu saçların kepeklenmesini engeller.
 • Sık dökülen saçlar için çare at kuyruğu şampuanıdır. Şampuanın içerisinde bulunan bitkisel özler saçların güçlenmesini sağlar, dolayısıyla dökülmesine engel olur.

Bu faydaları ile saç bakımında tercih edilmesi gereken bir üründür.

AT KUYRUĞU ŞAMPUANI NASIL KULLANILIR?

Saçlara canlılık armağan edecek olan at kuyruğu şampuanı sıradan bir şampuan gibi kullanılır. Saçların ıslatılmasından sonra sürülen şampuan köpürerek saç diplerine kadar temas eder. Ardından ise durulanan saçlar kuruduklarında canlı görünümlerinin tadını çıkarır. Fakat bu şampuanın etkisini görmek için bir kereden fazla kullanılması gerekir.

AT KUYRUĞU ŞAMPUANI NEREDEN SATIN ALINIR?

Bitkisel özü ile saçları besleyen at kuyruğu şampuanı kozmetik ürünü satan her mağazada bulunur. Ayrıca online alışveriş siteleri de bu şampuana ulaşmak isteyenlerin kullanabileceği yerlerdir. Doğal özlerin birleşimiyle ortaya çıkan bu şampuanı online yöntem ile alan bir kişi kullanıcı yorumlarını okuyarak daha doğru bir tercih yapma şansına da sahiptir.

Saçların daha güçlü hale gelmesini sağlayan at kuyruğu şampuanı faydaları ile saçlarınıza yenilik katmaya hazır.

Kaynak: agrifoodscience.org, dergipark.org.tr, ceeol.com

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...