Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saçlarınızda doğal renk geçişleri arıyorsanız bu yöntem harika! Boyattığınızı anlamaları uzun sürecek

Mavi Kadın>Güzellik>Saçlarınızda doğal renk geçişleri arıyorsanız bu yöntem harika! Boyattığınızı anlamaları uzun sürecek

Saçlarınızda değişiklik yapmak istiyorsanız ama radikal bir değişime cesaret edemiyorsanız sizin için harika bir renk değişimi yöntemi var… Saçlarınızı sombre işlemi yaptırarak doğal ışıltılar elde edebilirsiniz.

Saçlarınızda doğal renk geçişleri arıyorsanız bu yöntem harika! Boyattığınızı anlamaları uzun sürecek

Güzelliğimize güzellik katan saç uygulamalarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Perma, boya, ombre, sombre, model kesim, gölge, kaynak ve daha niceleri... Bunun yanında özellikle doğal gölgelendirme tarzı işlemler son yıllarda revaçta. Çünkü saçında doğallıktan hoşlananların sayısı epey fazla. İşte bu doğallık için kullanılan yöntemlerden biri ve en yenisi sombre.

Eğer siz de saçınızla oynamaya meraklıysanız trendleri takip ediyor olmalısınız. Nitekim özellikle saçlarınızın güzelliğine güzellik katacak ve sizi daha havalı gösterecek gölgelendirme işlemine de ayrıca odaklanıyorsunuzdur. Bu yazımızda yeni nesil saç gölgelendirme işlemi olan sombre üzerine bilgiler vereceğiz.

SOMBRE NEDİR?

Ombre gibi saçta ton farkları oluşturma amacıyla tasarlanan sombre, son dönemlerin trend saç uygulamaları arasındadır. Ancak bu yeni uygulamadaki renk farklılıkları ombredeki gibi çok net şekilde hissedilmez.

Saçlarınızda doğal renk geçişleri arıyorsanız bu yöntem harika! Boyattığınızı anlamaları uzun sürecek

Dolayısıyla saçlarınız daha doğal bir görünüm kazanır. Genel olarak özelliklerine değinmemiz gerekirse, ombredeki renk farkları 5 tona kadar açılır. Ancak diğerinde maksimum iki ve üç ton açılabilir.

Gizli gölge olarak yapılan bu işlem, oldukça yumuşak bir balyaj hissi verir. Dolayısıyla çok fazla çarpıcı etkiye sebep olmaz. İşlem yapı itibariyle yine ombre gibi saç diplerine 5-10 santimetre mesafede yapılır.

Yapılacak renklendirme işleminde hedeflenen ise doğal tonlarda bir yansımadır. Bunun yanında ombre ile bu uygulamayı ayıran temel farklardan biri de ombre de geniş renk ton aralığı olmasıdır. Ancak sombre saç işleminde bu söz konusu değildir.

SOMBRE SAÇA ZARAR VERİR Mİ?

Uzman bir kuaför tarafından yapıldığında saç işlemleri saça, minimum derecede zarar verir. Ancak hiç zarar vermediğini söylememiz pek mümkün değildir. Çünkü sonuç itibariyle bir boya işlemidir ve kimyasallar uygulanır. Sombre modelleri yaptırmadan önce saç sağlığınızı iyileştirmelisiniz.

Buna karşın bu işlem yukarıda da değindiğimiz gibi saç diplerine uygulanamaz. Ve hedeflenen, doğal görünen az ton farkları olan geçişlerdir. Dolayısıyla yapısı itibariyle saça çok fazla hasar vermez.

Saçların bu işlemlerden daha az etkilenmesi için ise doğal yağlarla bakımının yapılması oldukça önemli. Bir de özellikle çetin kış şartlarında veya çok fazla güneşe maruz kalan dönemlerde bu uygulamalardan kaçınılması önerilir. Nitekim yorgun düşen saçların öncelikle sağlığına kavuşturulması ardından bu gibi uygulamaların yapılması da daha akıllıca bir yaklaşımdır.

SOMBRE SAÇ NASIL OLUR?

Daha önce hiç yaptırmayanlar için sombre saç uygulaması bilinmeyen bir muammadır. Haliyle nasıl göründüğü merak konusudur. Öncelikle bu uygulamayı ilk çıktığı dönemlerde yaptıran çoğu kişinin saç görünümden çok memnun kaldığını belirtmek isteriz. Nitekim günümüzde kuaförler bu konuda daha tecrübeli. Dolayısıyla elde edilen sonuçlarda daha doğal ve memnuniyeti yükseltir.

Bu uygulamayı yaptıranların saçları, sahip olduğu yumuşak geçişli gölgeler ile olduğunca doğal görünür. Saçlarınızda görülen renk tonlamalar ana rengin 2 veya maksimum 3 ton altıdır.

Saçlarınızda doğal renk geçişleri arıyorsanız bu yöntem harika! Boyattığınızı anlamaları uzun sürecek

Özellikle bakımlı ve parlak saçlara sahipseniz yapılan işlem ile saçlarınızın albenisi daha da artar. Bunun yanında bu uygulama oldukça modern durur. Sadece duruşu modern değil son trendleri takip eden biri olarak modern görüntünüzü de destekler.

Milliyet.com.tr'de yer verilen haberin dediği gibi; saç tonuna göre seçilen boyalar saç uçlarından boylarına doğru ilerleyecek şekilde uygulanır. Bu sayede saç dipleri ve uçları arasında doğal bir geçiş yaratılır. Sombre tarifi ombrenin daha yumuşak geçiş hali olarak da tanımlanabilir.

NATUREL SOMBRE SAÇ KİMLERE YAKIŞIR?

Popüler olan naturel gölgelendirmeişlemlerinde genelde uygulama saçın dibinden ucuna kadardır. Doğal bir görünüm vermek adına saçın ana renginden bir-iki ton açık gölgelendirme yapılır.

İnce ve yumuşak geçişler içerir. Bunun yanında saçlarınızın uç kısımları genelde dip kısımlarına göre daha açık tonlarda gölgelendirilir. Yani kendi saç tonunuz ile kontrast oluşturulmuş havası verir.

Doğallıktan yana olan ve bir anda bambaşka bir renge geçmek istemeyen kişilerin tercih edebileceği bu işlem, özellikle esmer ve kumral tenli kişilere bir hayli yakışır. Doğal geçişlerle sanki boyanmamış da güneşten açılmış tatlı geçiş tonları elde edilir.

Saçlarınızda doğal renk geçişleri arıyorsanız bu yöntem harika! Boyattığınızı anlamaları uzun sürecek

Özet olarak siz de saçlarınızda hayal ettiğiniz doğallıkta gölgelendirmeler istiyorsanız bu uygulama tam size göre diyebiliriz. Özellikle doğal olmaktan hoşlananlara hitap eden bu uygulama doğal saçınızda başarılı sonuçlar verir.

Saçlarınızda yüz hatlarınızı öne çıkartacak doğal bir parlaklığa ne dersiniz? Cevabınız evetse sombre için bir şans vermelisiniz.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...