Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Sağa beynin mi aktif yoksa sol beynin mi? Kolları bağlama tarzınız sizi deşifre ediyor!

Mavikadin>Keşfet>Sağa beynin mi aktif yoksa sol beynin mi? Kolları bağlama tarzınız sizi deşifre ediyor!

Beden dili uzmanları kolları çaprazlamanın düşünce ve duyguları (sağ ve sol beyin) harekete geçirdiğini belirtiyor. Uzmanlar ayrıca kolları birbirine bağlamanın zaman zaman kendini rahatlatma yolu olduğunu açıklıyor.

Beden dili uzmanları, kollarını birbirine bağlayan kişilerin zor görevleri çözme olasılığının daha yüksek olduğunu belirtti.
Beden dili uzmanları, kollarını birbirine bağlayan kişilerin zor görevleri çözme olasılığının daha yüksek olduğunu belirtti.

Basit bir egzersizle başlayalım. Arkaya yaslanın ve çiçek olun! Şimdi kollarınızı gözlemleyin ve bize söyleyin; kollarınızı nasıl bağladınız? Sağ kolunu sol kolunuzun üzerinden mi geçiriyorsun? Yoksa sol kol sağ kola mı? Ya da iki elinizi karşı kollara bağlayanlardan mısın?

 

Oturma şeklimiz, ayakta durma, yürüme, konuşma, yemek yeme ve vücut özelliklerimize bağlı birçok şey kişilik özelliklerimizi hakkında ipucu veriyor. Bugün paylaştığımız kişilik testi ise kolları çaprazlama şeklimize dayanıyor. Kolları birbirine kavuşturmak genellikle üşüme halinde, sıkılınca, yalnızlık hissedilince, mutsuzken, konuşan birini dinlemek istemediğimizde ya da ilgisiz hissettiğimizde yaptığımız bir harekettir. Şimdi sosyal medyada viral olan kişilik testini uygulamak için aşağı kaydırın!

Sağa beynin mi aktif yoksa sol beynin mi? Kolları bağlama tarzınız sizi deşifre ediyor!

SAĞ KOL SOL ÜSTTE

Genellikle sağ kolunuzu sol kol üzerinde çaprazlıyorsanız sol beyninizin daha gelişmiş olduğu anlamına gelir.  Beyninizin sol tarafı daha gelişmiş olduğundan çalışkan, mantıklı ve düzenli olma eğiliminde olabilirsiniz.

Duygulardan kolay kolay etkilenmeyen bir yapınız var. Ayrıca duygularınızı çok iyi kontrol edebilir, eleştirel düşünür ve dikkatli sonuçlar çıkarırsınız. Karar vermek için sezgilerinize veya duygularınıza güvenmiyorsunuz. Sorunları dert edinmektense çözüme kavuşturmak için çabalarsınız. Örneğin mesleki veya kişisel sorunları çözmek için duygularınızı çok karıştırmak yerine mantığı tercih edersiniz. Başkalarının söylediklerine direkt inanmak ve güvenmek yerine konuyu anlamak için adım adım yapabilirsiniz.

Yüksek IQ'nuz ve zekânız vardır. Zihin gerektiren işlerde yeteneklisiniz. Bulmaca, bilmece, matematik, fen vb. çözmek tam size göre. Sayılar, eleştirel düşünme, mantıksal akıl yürütme vb. konularda iyisiniz.

SOL KOL SAĞ ÜSTTE

Genellikle sol kolunuz sağ kolunuzun üzerinde olacak şekilde kollarınızı çaprazlıyorsanız bu durum sağ beyninizin daha gelişmiş olduğu anlamına gelebilir. Sağ beyniniz daha gelişmiş olduğu için mantığınızdan çok duygularınıza göre hareket eder, sezgisel ve duygusal olma eğilimindesiniz. Duygusal olmanız hayatınızdaki herhangi bir kararı verirken mantığa ağırlık vermediğiniz anlamına gelmez.

Ortamdaki duygusal havaya anında ayak uydurabilirsiniz. Bu bazen sizin strese girmenize neden olabilir. Örneğin bazı duygular nedeniyle düşüncelerinizi ifade etmekte sorun yaşayabilirsiniz.

Bilişsel becerileriniz oldukça gelişmiştir, üretkenlik konusunda başarılısınız. Alışılmışın dışında fikirler düşünüyorsunuz. Resim, dans, müzik, oyunculuk vb. sanatsal etkinliklerle kendinizi ifade etmenin yollarını bulmaya meyillisiniz.

KARŞILIKLI KOLLARA DAYANAN İKİ EL

Eğer iki kolunuzu birbirine dayalı olarak kollarınızı çaprazlıyorsanız, yukarıda belirtilen iki tipte de kişilik özellikleri sergileyebilirsiniz. İki eli karşı kolların üzerinde durarak kollarını çaprazlayan insanlar çok yönlü olma eğilimindedir. Yani hem sol beyninizin hem de sağ beyninizin senkronize ve dengede çalıştığı anlamına gelir.

Duruma göre mantığınızla ya da duygularınızla hareket edebilirsiniz. Mantık ve duygular arasındaki denge ne zaman ne istediğiniz konusunda size netlik sağlar. Mantık, IQ, zekânın yanı sıra dürüstlüğü, nezaketi, yardımseverliği, sözlü zekayı içeren kişiliğe sahip olma eğilimde olabilirsiniz.

Sanatsal bir şey yapmak kadar matematik problemlerini çözmekte de iyisiniz. Ne duygulara ne de beyin gücü gerektiren durumlardan çekinmezsiniz. Aynı durumda sezgisel ve mantıklı olabilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...