Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Sarı kantaron yağının saça 10 faydası: saç dökülmesini durduruyor, saçları gürleştiriyor…

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Sarı kantaron yağının saça 10 faydası: saç dökülmesini durduruyor, saçları gürleştiriyor…

Hava kirliliği, yetersiz beslenme, saçları sık sık boyama ve stres gibi nedenler saçların zamanla yıpranıp, parlaklığını yitirmesine ve dökülmesine neden olabilir. Sarı kantaron yağı içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saç köklerini güçlendirir, saç dökülmesini durdurur, saçları yumuşatır, parlak ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Kantaron yağının saça faydaları şöyledir:

Saç derisine haftada 2 gün sarı kantaron yağı ile masaj yaparak saç kepeği sorunundan kurtulabilirsiniz.
Saç derisine haftada 2 gün sarı kantaron yağı ile masaj yaparak saç kepeği sorunundan kurtulabilirsiniz.

Sarı kantaron bitkisinin tomurcuklarından ve çiçeklerinden elde edilen saçlar için en faydalı yağlardandır. Kantaron yağını aktardan temin edebilirsiniz yahut evde kendi kantaron yağınızı kendiniz de yapabilirsiniz.

KANTARON YAĞININ SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

Kantaron yağı saç bakımı için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Kantaron yağı saç ve saç derisi için tam bir şifadır. Saçları uzatır, kafa derisindeki kaşıntıyı giderir, saç egzamasına iyi gelir, saçları nemlendirir, gür ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Sarı kantaron yağının saça faydaları şöyledir:

SAÇ KIRIKLARINI ONARIR

Saçları çok sıcak suyla yıkamak, çok fazla saç düzleştirici veya maşa kullanmak, saç boyası, röfle gibi işlemler saçların nem dengesini bozar, kolay kırılmasına neden olur. Sarı kantaron yağı saçları kökten uca nemlendirir, saç kırıklarını onarır, saçların koparak dökülmesini önler.

SAÇLARI YUMUŞATIR KOLAY ŞEKİL ALMASINI SAĞLAR

Saçlarına şekil vermekte zorlananlar bu yağ tam size göre! Kantaron yağı saç tellerine derinlemesine işler, yumuşatır. Saçlardaki elektriklenme ve kabarmayı önler. Haftada 2 kez bu yağı kullanmaya devam ederek ipek gibi yumuşacık ve kolay şekil alan saçlara sahip olabilirsiniz!

Sarı kantaron yağının saça 10 faydası: saç dökülmesini durduruyor, saçları gürleştiriyor…

SAÇLARIN PARLAK VE İPEK GİBİ GÖRÜLMESİNİ SAĞLAR

Saçların parlak ve hacimli görünmesi biz kadınların ortak talebi! Sarı kantaron yağı içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saçlardaki matlığı giderir, saça parlaklık kazandırır.

SAÇ DÖKÜLMESİNE İYİ GELİR

Stres, vitamin eksikliği, kansızlık ve mevsim geçişleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı saçlarda zaman zaman dökülme meydana gelir. Kantaron yağı saç köklerini güçlendirir, saç dökülmesine iyi gelir.

SAÇ DERİSİ HASTALIKLARINA ŞİFA OLUR

Egzama, sedef, mantar gibi sağlık sorunlarını saç derisinde de görülebilir. Sarı kantaron yağı antiseptik özelliği sayesinde saç diplerindeki mikrop ve bakterileri yok eder, egzama gibi saç derisi hastalıklarına doğal çözüm olur.

Sarı kantaron yağının saça 10 faydası: saç dökülmesini durduruyor, saçları gürleştiriyor…

YANIK SAÇLARI ONARIR

Saçların sık sık boyanması, saça sık işlem uygulanması yıpranmasına neden olur. Yıpranmış saç incelir ve artık bir işleme daha dayanamayıp saçınızı boyadığınızda yanabilir. Saç kantaron yağını yanık saçlara düzenli uygulamak saç tellerini güçlendirir, yanıklar onarılır, yeni çıkan saçların sağlıklı ve bakımlı olmasına yardımcı olur.

SAÇLARDAKİ KEPEĞİ YOK EDER

Kepek problemi, saç derisinde ölü hücre birikimi neticesinde ortaya çıkar. Saç derinize kantaron yağıyla masaj yaparak saç kepeğine şifa bulabilir ve saç dokusunu güçlendirebilirsiniz. Öte yandan kantaron yağı ile saç masajı, kafa derisinde pullanma gibi sorunların oluşmasını da engeller.

SARI KANTARON YAĞI SAÇ İÇİN NASIL KULLANILIR?

3-4 yemek kaşığı zeytinyağı ile 1 yemek kaşığı sarı kantaron yağını bir kasede karıştırın. Saçlarınıza ve saç derinize sürüp 1-2 saat saçlarınızda bekletin. Saçlarınızı yıkayın, şampuanlayın ve suyla durulayın. Haftada 1 kez bu maskeye devam edin.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...