Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Şaşırtan karakter analizi: Hangi zekâ türüne sahipsin? T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli zekâ türünü ortaya çıkarıyor

Mavi Kadın>Keşfet>Şaşırtan karakter analizi: Hangi zekâ türüne sahipsin? T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli zekâ türünü ortaya çıkarıyor

T.C kimlik numarasını ezberleme şekli karakter özelliğini ortaya çıkardığı gibi zekâ düzeyinizi de yansıtıyor. Zekâ türünü ortaya çıkarabilecek en kolay yöntemlerden biri de zekâ düzeyinizin bir durumu ezber şeklidir. Peki sen hangi zeka türüne sahipsin? T.C kimlik numarasını ezberleme şekline göre zekâ türünüzü ve en belirgin karakter özelliklerinizi söylüyoruz. Keyifli okumalar!

Herkes kendi yöntemleriyle ezberlerken en çok 2+2+2+2+3 modeliyle ezberlendiği belirtiliyor.
Herkes kendi yöntemleriyle ezberlerken en çok 2+2+2+2+3 modeliyle ezberlendiği belirtiliyor.

Hastanelerde, kargo firmalarında ya da resmî kurumlara gidildiğinde istenen T.C kimlik numarasını her seferinde yüzüne bakarak okumak istemeyen pek çok insan kimlik numarasını ezbere biliyor. Toplamda 11 haneden oluşan T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli ise kişinin zekasını ele veriyor. Çünkü ezber yapma şekliniz zekanızı nasıl kullandığınızın kanıtıdır. Ezberleme yöntemi sosyal, analitik, matematik ya da sanatsal bir zekâ türünüzün olup olmadığını belirler.

4+4+3 (SORGULAYICI VE SPORTİF ZEKA)

Kimlik numarasını bu şekilde ezberleyen kişiler kendileri, çevresinde oluşan olayları kısaca hayatı sorgularlar. Araştırmacı kişiliğin yanında oldukça hareketli ve eğlenceli karakterlerdir. Durağanlık ve monotonluktan hiç hoşlanmazlar.

4 + 3 + 2 + 2 (KİŞİSEL-İÇSEL VE SOSYAL ZEKA)

Kimlik numaralarını bu şekilde ezberleyen kişilerin zekâ seviyeleri yüksektir. Duygu ve düşüncelerini kontrol altına alabilirler. Duygusal ve mantıksal zekalarını da dengede tutma konusunda başarılılar. Onlar için başarı olmazsa olmazdır. Her işe el atmayı severler.

3 + 2 + 2 +2 + 2 (SOSYAL VE MÜZİKAL ZEKA)

Kimlik numaralarını bu şekilde ezberleyen kişilerin sosyal becerileri gelişmiştir. Lider olmayı seven bu kişilerin iletişimleri güçlüdür. Bulundukları ortamdaki insanları kısa sürede etkileyebilirler. Araştırmacı yönleri sayesinde hemen hemen her konuda az da olsa bir bilgi sahibidirler.

3 + 3 + 2 + 3 (MATEMATİKSEL VE SOSYAL ZEKÂ)

Kimlik numaralarını bu şekilde ezberleyen kişilerin analitik zekâları yüksektir. Pratik çözümlerle problemlerin üstesinden gelebildikleri iletişim kurma becerileri oldukça yüksektir. Çok soru soran bu kişiler yeniliklere açıktır ve bulundukları durumları analiz etmeyi severler.

3 + 3 + 3 + 2 (MÜZİKAL VE DİLBİLİMSEL ZEKA)

Kimlik numaralarını bu şekilde ezberleyen kişilerin müzik kulağı yüksektir. Ritim ve sesleri çok hızlı ayırt edebilirler. Duygulara ve hislere her zaman önem veren bu kişiler insanlarla iletişim kurarken duygu ve hisleriyle hareket ederler.

Şaşırtan karakter analizi: Hangi zekâ türüne sahipsin? T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli zekâ türünü ortaya çıkarıyor

2 + 2 + 2 + 2 + 3 (ANALİTİK ZEKA)

Kimlik numaralarını bu şekilde ezberleyen kişilerin beyinsel zekalar hızlıdır. Masa başı çalışma potansiyeline sahiplerdir ve istatiksel verileri okumada becerikli oldukları söylenebilir.

2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 1 (DİLBİLİMSEL VE MATEMATİKSEL ZEKA)

Kimlik numarasını bu şekilde ezberleyen kişilerin sözel zekâları gelişmiştir. Konuşma yetenekleri ile ön plana çıkarlar. Tartışmalar sırasında kimse onları yenemez.

2+3+3+3 (SOSYAL VE GÖRSEL ZEKA)

Bu kişilerin görsel hafızaları yüksektir. Üstelik kimsenin görmediği detayları dahi fark edebilirler. Hayal dünyaları oldukça geniştir. Kendini çok iyi bir şekilde ifade edebilirler ve sosyal etkinliklerde, girdikleri ortamlarda dikkatleri üzerine çekebilirler.

2+3+2+2+2 (NATÜRALİST VE KİŞİSEL-İÇSEL ZEKA)

Bu zekâ türüne sahip kişiler hem hayatı hem kendileri sorgularlar. Hayata karşı net bir tavırları olduğu için belirsizlik onları huzursuz eder. Olaylarda mantıklı bir açıklama isterler veya belli durumlarda bilimsel açıklamasını araştırırlar.

Eğer T.C. kimlik numaranızı 2+2+3+2+2 şeklinde ezberlediyseniz, biraz farklı olduğunuzu söylemek mümkün. Herhangi bir zekâ türü veya karakter özelliği belirtilmemiş.  Ancak diğer insanlardan farklı kılan bir özelliğiniz var diyebiliriz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...