Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Selda Bağcan'dan alkış toplayacak hareket! Çadırda yaşayan çifte sahip çıktı

Mavi Kadın>Magazin>Selda Bağcan'dan alkış toplayacak hareket! Çadırda yaşayan çifte sahip çıktı

Usta sanatçı Selda Bağcan, Adana'da ağabeyinin evden kovduğu ve bu nedenle sokakta kalıp derme çatma bir çadırda yaşamaya başlayan Berfedan Altın ile hamile eşi Rukiye Doğan'a konteyner ev hediye etti. Bağcan yaptığı hareketle takdir topladı.

Selda Bağcan'dan alkış toplayacak hareket! Çadırda yaşayan çifte sahip çıktı

Adana'nın Seyhan ilçesinde Berfedan Altın, bir süre önce eşi Rukiye Doğan ile birlikte ağabeyinin evine yerleşti. 

Posta'da yer alan habere göre, çift arasında zamanla sorunlar çıkmaya başladı. Ağabeyi, Berfedan Altın ile o dönem 4 aylık hamile olan Rukiye Doğan'ı döverek evden kovdu. Maddi durumu bir ev kiralamaya yetmeyen çift boş bir araziye geçici olarak çadır kurup meyve-sebze satarak geçimlerini sağlamaya çalıştılar.

SELDA BAĞCAN'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Durumu öğrenen usta sanatçı Selda Bağcan, yardım etmek için harekete geçti. 

Posta magazin müdürü Suna Akyıldız ile iletişime geçen Bağcan, aileye bir konteyner ev almak istediğini söyledi. Akyıldız, gerekli bağlantıları sağlayarak genç çifte ev temin etti. Konteyner ev, bir hayırseverin çiftliğine yerleştirildi.

Rukiye, 20 gün önce bebeğini dünyaya getirdi ve Selda Bağcan'a teşekkür etti. Ancak genç kadın eşyalarının eksik olduğunu ve bebeği için ihtiyaçlarının olduğunu da sözlerine ekledi. 

'ÇARŞI KADIN' HAREKETE GEÇTİ

Bunun üzerine Suna Akyıldız'ın kurucusu olduğu yardım platformu 'Çarşı Kadın', Rukiye'ye yardım eli uzattı. 'Çarşı Kadın', hayırseverlerin desteğiyle hem eşyalarını karşılayacak hem de bebeğin tüm ihtiyaçlarını temin edecek.

Selda Bağcan, "Haberi okuyunca çok üzüldüm. Sanatçılar dünyanın parasını kazanıyor. Bir konteyner yollamak o kadar büyük para değil. Önemli olan insanları mutlu etmek. Öteki tarafa hiçbir şey götürülmüyor" şeklinde konuştu.

Kaynak : Mavi Kadın, Posta
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...