Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Selma Ergeç kimdir, yaşı, boyu, kilosu kaçtır? Selma Ergeç dizi ve filmleri

Mavi Kadın>Biyografi>Selma Ergeç kimdir, yaşı, boyu, kilosu kaçtır? Selma Ergeç dizi ve filmleri

İnci Taneleri dizisindeki ‘Piraye’ karakteriyle gündeme gelen Selma Ergeç yer aldığı projelerdeki başarısıyla her zaman konuşulan oyunculardan. İnci Taneleri’nde Yılmaz Erdoğan’ın oynadığı ‘Azem’ karakterine âşık olan bir iş kadınını oynayan Selma Ergeç kimdir, yaşı, boyu, kilosu kaçtır? Selma Ergeç dizi, filmleri ve biyografisini Mavi Kadın editörü yazdı.

Selma Ergeç kimdir, yaşı, boyu, kilosu kaçtır? Selma Ergeç dizi ve filmleri
  • SELMA ERGEÇ KİMDİR? YAŞI, BOYU, KİLOSU KAÇTIR?
  • SELMA ERGEÇ AİLE HAYATI
  • SELMA ERGEÇ SOSYAL MEDYA HESABI
  • SELMA ERGEÇ HOBİLERİ
  • SELMA ERGEÇ DİZİ VE FİLMLERİ
  • SELMA ERGEÇ RÖPORTAJLARI

İnci Taneleri’nin Piraye’si Selma Ergeç çok yönlü bir oyuncu. Almanya - Türkiye arasında geçen hayatında, tıp eğitiminden oyunculuğa yönelişi kritik bir karar. Mankenlikten, oyunculuğa pek çok alanda başarılı olan oyuncu yer aldığı projelerde oynadığı birbirinden farklı karakterlerle de beğeni topluyor. İşte Selma Ergeç'in hayatı ve biyografisi... 

Adı: Selma Ergeç

Doğum Tarihi: 1 Kasım 1978

Doğum Yeri: Almanya

Mesleği: Oyuncu

Boyu: 178 cm

Kilosu: 60 kg

Burcu: Akrep

Göz Rengi: Kahverengi

Saç Rengi: Kahverengi

Medeni Durumu: Evli

Eşi: Can Öz

Çocuğu: MayaÖz

Annesi: Elizabeth Ergeç

Babası: Bülent Ergeç

Kardeşi: Deniz Ergeç, Leyla Ergeç

Instagram Hesabı: @selmaergecofficial

X Hesabı: @SelmaErgecResmi

SELMA ERGEÇ KİMDİR? YAŞI, BOYU, KİLOSU KAÇTIR?

Selma Ergeç 1 Kasım 1978 Almanya Hamm doğumludur. Akrep burcu olan oyuncu 178 cm boyunda, 60 kg ağırlığındadır. Almanya’da tıp eğitimi görürken Türkiye’ye staja gelen Selma Ergeç eğitimini yarıda bırakarak İstanbul’da cast ajansına yazıldı. Yarım bıraktığı eğitim hayatını 2002’de Fernuniversitaet Hagen’de psikoloji ve felsefe eğitimi alarak tamamladı. 2003 yılında Aliye Uzunatağan’dan oyunculuk dersleri aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne misafir öğrenci olarak bir dönem katıldı. Selma Ergeç, ekranlarda seyirci karşısına ilk kez ‘Böyle mi Olacaktı?’ dizisinde Merve karakteriyle çıktı. Pek çok müzik klibinde oynadı. 2001 yılında Best Model of Turkey yarışmasında ‘En İyi Yürüyen Manken’ seçildi.

Selma Ergeç kimdir, yaşı, boyu, kilosu kaçtır? Selma Ergeç dizi ve filmleri

SELMA ERGEÇ AİLE HAYATI

Selma Ergeç’in babası Bülent Ergeç, Adanalı bir doktordur. Selma Ergeç’in annesi Elizabeth Ergeç Alman bir hemşiredir. Ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen oyuncunun Deniz Ergeç ve Leyla Ergeç adında 2 kardeşi bulunuyor.

Selma Ergeç ortak bir arkadaşlarının doğum gününde tanıştığı, ünlü bir yayınevinin sahibi olan Can Öz ile 2015’te evlendi. 2016’da kızları Maya Ergeç dünyaya geldi.

SELMA ERGEÇ SOSYAL MEDYA HESABI

Selma Ergeç’in Instagram hesabı @selmaergecofficial’dır. Oyuncu hesabında kendisinin, annesinin, arkadaşlarının, evcil hayvanının fotoğraflarının yanı sıra yer aldığı projelerin de fotoğraflarını paylaşıyor. Özel yaşamına dair paylaşım yapmayan Selma Ergeç’in uzun zamandır kullanmadığı @SelmaErgecResmi adında X hesabı da bulunuyor.

Selma Ergeç kimdir, yaşı, boyu, kilosu kaçtır? Selma Ergeç dizi ve filmleri

SELMA ERGEÇ HOBİLERİ

Selma Ergeç işten arta kalan zamanlarında sevdikleriyle zaman geçirmenin yanı sıra binicilik, tae kwon do ve eskrimle ilgileniyor. Kedisi olan oyuncu Almanca, İngilizce, Fransızca, Latince ve İtalyanca konuşabiliyor.

SELMA ERGEÇ DİZİ VE FİLMLERİ

Selma Ergeç 2011 yılında 16. Sadri Alışık Ödülleri’nde ‘Yılın En İyi Kadın Oyuncusu’seçildi. Selma Ergeç’in oynadığı dizi ve filmler şunlardır:

1997 Böyle mi Olacaktı? – Merve

2002-2003 Yarım Elma – Ayça

2005 Şöhret – Natalie

2005 Körfez Ateşi – Pınar

2006 Beş Vakit – Öğretmen

2007 Hırçın kız – Gül

2007 Sis ve Gece – Mine

2007-2009 Asi  – Defne

2010 Kalp Ağrısı – Azize

2010 Ses – Derya

2011-2013 Muhteşem Yüzyıl – Hatice Sultan

2013 Senin Hikayen – Esra

2014 Kırımlı – Maria

2014-2015 Gönül İşleri – Saadet

2017 Vatanım Sensin – Halide Edip Adıvar

2018 Yaşamayanlar – Karmen

2021 Atiye – Umut

2021 Mevlana Mest-i Aşk – Kerra

2021-2023 Camdaki Kız – Selen

2023-2024 Türk Dedektif – Selma

2024 İnci Taneleri – Piraye

Selma Ergeç kimdir, yaşı, boyu, kilosu kaçtır? Selma Ergeç dizi ve filmleri

SELMA ERGEÇ RÖPORTAJLARI

Ünlü oyuncu Selma Ergeç, Retouch Mag Dergisi’ne verdiği röportajda, yarım kalan tıp eğitimi ve oyunculuk kariyeri hakkında içten açıklamalarda bulundu. Tıp eğitimini çok isteyerek seçtiğini belirten Ergeç, hayatın getirdiği tesadüflerle oyunculuğa yöneldiğini ve bu alanda ilerlemeyi düşündüğünü ifade etti. Ailesinin endişelerine rağmen, oyunculuğu çok sevdiğini ve mesleğindeki tesadüflerle bugünlere geldiğini söyledi. Ancak tıp alanında devam etmemiş olmanın hâlâ içinde bir ukde olduğunu da ekledi.

Yoğun çalışma saatlerinin ev ve çocuk yaşamına etkisine değinen Ergeç, artık hayatını ve sektörü düzene sokmaya çalıştığını belirtti. Sektörleşmenin getirdiği kuralların hayatı kolaylaştırdığını ve iş kalitesini artırdığını vurguladı.

Ergeç, sürdürülebilir bir gelecek için bireysel çabalarından da bahsetti. Et tüketmeyerek, doğal içerikli ve geri dönüşebilir ürünleri tercih ederek, plastik poşet kullanmamak, ikinci el giyim ürünleri kullanmak ve suyu gereksiz yere akıtmamak gibi çevre dostu alışkanlıkları benimsediğini anlattı. Ayrıca, insanların çöplerini neden yere attığını anlamadığını ve bu konuda duyarlılık çağrısında bulundu.

 

Kaynak : Mavi Kadın, Retouch Mag
Editör : Işıl Bulur
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...