Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Serenay Sarıkaya kimdir, aslen nereli? Seranay Sarıkaya dizileri, filmleri, boyu, kilosu, yaşı...

Mavi Kadın>Biyografi>Serenay Sarıkaya kimdir, aslen nereli? Seranay Sarıkaya dizileri, filmleri, boyu, kilosu, yaşı...

Serenay Sarıkaya küçük yaştan itibaren ekranlarda kendini göstermeyi başarmıştır. Azmiyle ve çalışkanlığıyla parmak ısırtan oyuncu, güzelliğiyle ve farklı alanlardaki yetenekleriyle de adını sıkça söz ettirmektedir. Serenay Sarıkaya'nın boyu, kilosu kaç, aslen nereli? Tüm yönleriyle Serenay Sarıkaya portresi...

Serenay Sarıkaya kimdir, aslen nereli? Seranay Sarıkaya dizileri, filmleri, boyu, kilosu, yaşı...

Hızlı ereşim: 

  • SERANAY SARIKAYA YAŞI, BOYU, KİLOSU, 
  • SERENAY SARIKAYA AİLE HAYATI
  • SERENAY SARIKAYA'NIN INSTAGRAM VE X HESABI
  • SERENAY SARIKAYA'NIN HOBİLERİ
  • SERENAY SARIKAYA'NIN GÜZELLİK SIRRI
  • SERENAY SARIKAYA RÖPORTAJLARI
  • SERENAY SARIKAYA DİZİ VE FİLMLERİ

Bir güzellik yarışmasında aldığı derece ile çocuk yaşta dikkatleri üzerine çeken oyuncu Seranay Sarıkaya birçok dizi ve filmde başarılı performansıyla kariyerinde emin adımlarla ilerliyor. 16 yaşındayken bir dizide tesadüfen rol alarak sektöre bilmeden adım attı. Mavi Kadın editöre "Seranay Sarıkaya kimdir?" sorusunun kapsamlı cevabını hazırladı.  

SERANAY SARIKAYA YAŞI, BOYU, KİLOSU, 

Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1991’de Ankara’da doğmuştur. Yengeç burcu olan başarılı oyuncu 175 cm boyunda, 54 kg ağırlığındadır. Lise öğrenimini Antalya Saim Salih Konca Lisesi’nde tamamlamıştır. 15 yaşında Çekya’da yapılan Avrupa Gençler Güzellik Yarışması’nda jüri özel ödülü alarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Oyuncu olmak isteyen Serenay Sarıkaya Şaşkın filminde rol alarak kariyerine ilk adımı atmış oldu.

Adı: Serenay Sarıkaya

Doğum Tarihi: 1 Temmuz 1991

Doğum Yeri: Ankara

Mesleği: Oyuncu

Boyu: 175 cm

Kilosu: 54 kg

Burcu: Yengeç

Göz Rengi: Kahverengi

Saç Rengi: Sarı, kumral

Medeni Durumu: Bekar

Annesi: Ümran Seyhan

Babası: Mustafa Sarıkaya

Instagram Hesabı: @serenayss

X Hesabı: @SrnySrkyResmi

Serenay Sarıkaya kimdir, aslen nereli? Seranay Sarıkaya dizileri, filmleri, boyu, kilosu, yaşı...

SERENAY SARIKAYA AİLE HAYATI

Serenay Sarıkaya’nın annesi Ümran Seyhan, babası Mustafa Sarıkaya’dır. 7 yaşındayken annesi ve babası boşanan Serenay Sarıkaya tek çocuktur. Annesiyle birlikte İstanbul’da yaşamaktadır. Babasından başka bir şehirde büyüdüğünü belirten ünlü oyuncu bu durumdan olumsuz olarak etkilenmediğini belirtmiştir.

Serenay Sarıkaya kimdir, aslen nereli? Seranay Sarıkaya dizileri, filmleri, boyu, kilosu, yaşı...     

SERENAY SARIKAYA'NIN INSTAGRAM VE X HESABI

Serenay Sarıkaya sosyal medyada aktif olarak yer almaktadır. Instagram hesabı @serenayss’tır. Instagram hesabında kendi fotoğrafları, gittiği tatillerden kareler, reklam çalışmaları, oynadığı film ve dizilerin tanıtımı yer almaktadır. Twitter hesabı da olan Serenay Sarıkaya’nın X hesabı @SrnySrkyResmi’dir. Bu hesabından özel günlerde kutlama mesajı yayınlamakta ve oynadığı dizi ve filmlerin tanıtımını yapmaktadır.

Serenay Sarıkaya kimdir, aslen nereli? Seranay Sarıkaya dizileri, filmleri, boyu, kilosu, yaşı...

SERENAY SARIKAYA'NIN HOBİLERİ

Serenay Sarıkaya okul yıllarından itibaren voleybol ve basketbol oynamıştır. Bir süre tenisle de ilgilenmiş ve Latin dansları öğrenmiştir. Fi dizisindeki rolü için dans dersleri almıştır. Müziğe ilgisi olan Serenay Sarıkaya’nın sesi çok güzeldir. 2023 yılında Mert Demir’le Ateşe Düştüm şarkısında düet yapmıştır. Günlük tutmayı seven Sarıkaya düzenli olarak yoga da yapmaktadır.

SERENAY SARIKAYA'NIN GÜZELLİK SIRRI

Serenay Sarıkaya ekranda doğal görünümüyle yer alan oyunculardan biridir. Oynadığı dizi ve filmlerde yüz mimiklerinin doğallığı, ince kırışıklık çizgileri çok beğenilmektedir. Abartılı makyaj ve saç modelleri tercih etmeyen oyuncu bu haliyle en beğenilen oyuncular arasındadır.

SERENAY SARIKAYA RÖPORTAJLARI

Serenay Sarıkaya bir röportajında “Kendinin en iyi versiyonu olmak için çok çalış, hep çalış. Başkalarının ne yaptığını boşver. Bir yere varmaya çalışma. Yol çok güzel. Tadını çıkar, farkında ol” diyerek hayat felsefesini özetliyor. 

Güzel oyuncu işine yaklaşımıyla ilgili de samimi duygularını şöyle açıklıyor: 

“Çok küçük yaştan beri bu sektördeyim ve evet, işimle ilişkili bütün dallarla biraz iç içeyim. Hep merakım da vardı böyle şeylere. Modanın, stil sahibi olmanın işimle beraber bir paket olduğuna inanırım. Sadece özel davetlerde değil, kendi özel hayatımda da bu anlamda profesyonel destek alan ilk kişi olabilirim. Tarzım, kendi sınırlarımı keşfettikçe ve kendimi tanıdıkça gelişti. Ama kilit nokta hep cesur olabilmekti sanırım. Risk almaya bayılıyorum.” 

“Hayata gerçekten iyi bakmayı seven, iyi olanı yücelten, çoğaltan biriyim. Kendi iç enerjimi bu şekilde koruyabiliyorum. Bu yüzden çok az ve öz insan var hayatımda.” 

SERENAY SARIKAYA DİZİ VE FİLMLERİ

Serenay Sarıkaya 2006 yılında Şaşkın adlı filmde rol alarak kendini gösterme fırsatı elde etmiştir. 2008 yılında Plajda filminde rol alan ve bir reklam filminde oynayan güzel oyuncu bu deneyimlerinden sonra Peri Masalı adlı dizide başrolü alarak başrol oyuncusu olarak kariyerine devam etmiştir. Önde gelen markaların reklam yüzü olan Serenay Sarıkaya popüler ekran yüzlerinden biridir.

2006 Şaşkın -film- Itır (yardımcı oyuncu)

2008 Plajda -film- Aslı (yardımcı oyuncu)

2008 Peri Masalı -dizi- Talya (başrol)

2008 Limon Ağacı -dizi- Peri (başrol)

2008-2010 Adanalı -dizi- Sofia (başrol)

2010 Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? -film- Astrid (seslendirme)

2010-2013 Lale Devri -dizi- Yeşim (başrol)

2011 Hoşçakal -film- Sarah (başrol)

2013 Yer Gök Aşk -dizi- Yeşim (konuk oyuncu)

2013 Behzat Ç Ankara Yanıyor -film- Melisa (başrol)

2013-2015 Medcezir -dizi- Mira (başrol)

2016 İkimizin Yerine -film- Çiçek (başrol)

2017-2018 Fi -dizi- Duru (başrol)

2019 Alice Müzikali -müzikal- Alice (başrol)

2023-2024 Aile -dizi- Devin (başrol)

2023 Şahmaran -dizi- Şahsu (başrol)

2024 Kimler Geldi, Kimler Geçti -dizi- Leyla (başrol)

Kaynak : Mavi Kadın, Harper's Bazaar
Editör : Işıl Bulur
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...