Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Sıcak yaz günleri için en iyi bebek ve çocuk güneş koruyucuları

Mavi Kadın>Anne çocuk>Sıcak yaz günleri için en iyi bebek ve çocuk güneş koruyucuları

Yaz aylarının keyfini çıkarırken, çocuk ya da bebeklerimizin güneşten olumsuz etkilenmeleri canımızı sıkabilir. Miniklerin hassas ciltleri için doğru güneş koruyucuyu seçmek, sağlıkları açısından da önemli. Peki, hangi güneş koruyucular tercih edilmeli? İşte güneşten maksimum koruma sağlayacak en iyi bebek ve çocuk güneş koruyucuları.

Sıcak yaz günleri için en iyi bebek ve çocuk güneş koruyucuları

Yaz aylarının keyfini çıkarırken, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden korumak biz ebeveynler için en önemli önceliklerden biri. Sıcak yaz günlerinde dışarıda geçirilen zamanların artmasıyla güneş koruyucu ürünlerin doğru seçimi büyük önem taşıyor. Güneş kremleri, bebek ve çocukların hassas citllerini güneş yanıklarından korurken, uzan vadeli zararlarını da engeller. 

EN İYİ BEBEK VE ÇOCUK GÜNEŞ KORUYUCULAR

Sıcak yaz günlerinde bebek ve çocukların ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden korumak için en iyi güneş koruyucuları sizler için listeledik: 

MUSTELA BEBEK GÜNEŞ KREMİ

 

Sıcak yaz günleri için en iyi bebek ve çocuk güneş koruyucuları

Mustela Bebek Güneş Kremi, güneşe karşı aşırı duyarlı ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. Bebeğinizin hassas cildini güneşin zararlı etkilerinden korurken suya ve kuma karşı da dayanıklı bir koruma sağlar. Doğumdan itibaren kullanıma uygun olan bu güneş kremi, tüm aile bireylerinin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür.

Mustela'nın özel formülü sayesinde bebeğinizin cildi güneşin zararlı UV ışınlarından korunurken nemlendirilir ve beslenir. Cilde kolayca nüfuz eden hafif yapısıyla ciltte yağlı bir his bırakmaz. Aynı zamanda alerji riskini en aza indirmek için dermatolojik olarak test edilmiştir.

LA ROCHE-POSAY ANTHELİOS DERMO-PEDİATRİCS SPF 50+ GÜNEŞ KREMİ

 

Sıcak yaz günleri için en iyi bebek ve çocuk güneş koruyucuları

 

La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50+ Güneş Kremi, hassas çocuk cildini güneşin zararlı etkilerinden korumak için özel olarak formüle edilmiştir. Yüksek koruma faktörü olan güneş kremi, SPF 50+ sayesinde cildi güneş yanıklarından ve erken yaşlanma belirtilerinden korur.

Suya, tere ve kuma karşı dayanıklı olmasıyla çocuklarınızın suyun keyfini çıkarmalarına engel olmaz. Yüz ve vücut için uygun olan güneş kremi, sprey formuyla kolayca ve pratik bir şekilde uygulanabilir. Hassas ciltler için özel olarak geliştirilen formülüyle cildi tahriş etmez ve alerji riskini en aza indirir.

NİVEA SUN KİDS SENSİTİVE PROTECT & PLAY SPF 50+ GÜNEŞ LOSYONU

 

Sıcak yaz günleri için en iyi bebek ve çocuk güneş koruyucuları

 

Çocuklarınızın dışarıda geçirdiği zamanlarda onları güneşin zararlarından korumak için Nivea Sun Kids Sensitive Protect & Play SPF 50+ Güneş Losyonu'nu tercih edebilirsiniz. Hassas ciltler için özel olarak geliştirilen losyon, güvenilir bir güneş koruması sunar ve çocukların cilt sağlığını ön planda tutuyor.

Hızlı emilen formülü ciltte ağırlık yapmadan kolayca yayılır ve cilt kuruluğunu önlemeye yardımcı olur. Bu sayede çocuklarınız rahatça hareket edebilir, oyunlarının keyfini çıkarabilirler. Güneşe çıkmadan önce uygulandığında uzun süreli koruma sağlarken suya dayanıklı olması sebebiyle yüzme sonrası tekrarlayan uygulamalara gerek kalmaz.

BİODERMA PHOTODERM KİD SPF 50+ GÜNEŞ KREMİ

 

Sıcak yaz günleri için en iyi bebek ve çocuk güneş koruyucuları

 

Bioderma Photoderm Kid SPF 50+ Güneş Kremi, çocukların ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden korumak için özel olarak formüle edilmiştir. Hassas ciltlere sahip olan minikler için üretilen bu sprey formundaki güneş kremi, yüksek koruma sağlayarak güneş yanıklarına karşı etkili bir bariyer oluşturur.

Güçlü SPF 50+ koruma faktörü sayesinde güneşin UVA ve UVB ışınlarına karşı kapsamlı bir koruma sağlar. Su geçirmez özelliği sayesinde deniz veya havuz keyfini çıkarırken de etkisini kaybetmez. Aynı zamanda hafif yapısıyla cilde kolayca nüfuz eder ve yağlı bir his bırakmaz.

AVEENO BABY CONTİNUOUS PROTECTİON SENSİTİVE SKİN LOTİON SPF 50

 

Sıcak yaz günleri için en iyi bebek ve çocuk güneş koruyucuları

 

Güneşin zararlı etkilerinden bebeğinizi korumak için güvenilir bir seçenek arıyorsanız, Aveeno Baby Continuous Protection Sensitive Skin Lotion SPF 50 tam size göre. Hem etkili koruma sağlayan hem cildi besleyen bu losyon, bebeğinizin cildinin sağlıklı ve mutlu kalmasına yardımcı oluyor.

Doğal kaynaklı %100 çinko oksit ile zenginleştirilmiş Aveeno bebek losyonu, cildi güneşin zararlı etkilerinden korurken yulaf içeriği sayesinde cildi rahatlatıyor. Tamamen bebeklerin hassas cildi düşünülerek tasarlanmış olan ürün, 80 dakikaya kadar tere ve suya dayanıklıdır. Böylece bebeğiniz güvenle oyun oynayabilir ve dışarıda zaman geçirebilir.

ÇOCUK GÜNEŞ KORUYUCU ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bebek ve çocuk güneş koruyucu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler şunlardır:

Koruma Faktörü (SPF): Bebekler ve çocuklar için en az SPF 30 olan güneş kremleri tercih edilmelidir. Yüksek koruma faktörü ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden daha iyi korur.

UVA ve UVB Koruma: Güneş kremi hem UVA hem UVB ışınlarına karşı koruma sağlamalıdır. Bu şekilde cilt, yanıklardan ve erken yaşlanma belirtilerinden korunmuş olur.

Hipoalerjenik Olması: Bebek ve çocukların hassas ciltleri için hipoalerjenik özellikte olan güneş kremleri tercih edilmelidir. Alerji riskini minimuma indirmek için parfüm içermeyen ürünler seçilmelidir.

Su Geçirmezlik: Özellikle deniz veya havuz gibi suyla temasın sık olduğu durumlarda suya dayanıklı güneş kremleri tercih edilmelidir.

Kimyasal İçerikler: Paraben, alkol, ağır metaller gibi zararlı kimyasallar içermeyen doğal içerikli güneş kremleri tercih edilmelidir.

Cilt Tipine Uygunluk: Bebek ve çocuğun cilt tipine uygun olan, hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş güneş koruyucuları seçilmelidir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Funda Aydın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...