Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Sinem Dedetaş oy oranı ne? Üsküdar seçim sonuçlarına göre son durum nedir?

Mavi Kadın>Yaşam>Sinem Dedetaş oy oranı ne? Üsküdar seçim sonuçlarına göre son durum nedir?

İstanbul Üsküdar'da dikkat çeken kadın belediye başkan adaylarından Sinem Dedetaş oyların çoğunluğunu alarak belediye başkanı oldu. Peki  Sinem Dedetaş oy oranı ne? Üsküdar belediye başkanı Sinem Dedetaş kimdir?

Sinem Dedetaş oy oranı ne? Üsküdar seçim sonuçlarına göre son durum nedir?

Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş oldu. Oy çoğunluğunu alarak seçim sürecinden galip çıkan Sinem Dedetaş kadın aday olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Peki Sinem Dedetaş oy oranı ne? Üsküdar belediye başkanı Sinem Dedetaş kimdir?

Üsküdar seçim sonuçları merak eden seçmenler oy durumunu inceledi. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için sandık başına giden seçmenler İstanbul'un en kalabalık ilçelerinden biri olan Üsküdar'da oyunu Sinem Dedetaş'tan yana kullandı.

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

31 Mart Üsküdar yerel seçim sonuçları sandıkların yüzde 78,37’si açıldı. Saat 00.15 itibariyle CHP adayı Sinem Dedetaş yüzde 49,49 oy aldı. Ak Parti adayı Hilmi Türkmen ise yüzde 45,02 oy aldı.

Sinem Dedetaş oy oranı ne? Üsküdar seçim sonuçlarına göre son durum nedir?

SİNEM DEDETAŞ KİMDİR?

Eskişehir'de 1981 yılında dünyaya gelen Sinem Dedetaş ilk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinden, Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisi unvanı ile mezun oldu.

Aynı fakültenin Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları ana bilim dalında Yüksek lisans eğitimini tamamlayan Dedetaş, meslek hayatına, Delta Denizcilik firmasında yapısal analiz ve yapısal tasarım mühendisi olarak başladı ve ardından RINA’ da (Registro İtaliano Navale) plan onay mühendisi olarak çalıştı. 

Sinem Dedetaş son olarak Matesis Denizcilik ve Mühendislik firmasında genel müdürlük görevini yürüttü. 
Gemi inşaatı ve işletmeciliğinde optimizasyon, farklı malzemelerin gemi yapısında kullanılması, enerji verimliliği, yakın deniz taşımacılığı ve küçük tekneler temel çalışma konularıdır. 

Dedetaş 2014-2016 yılları arasında TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüttü. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...