Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Son dakika! Dilan Polat ve Engin Polat ve aileden 12 kişi tutuklandı!

Mavi Kadın>Magazin>Son dakika! Dilan Polat ve Engin Polat ve aileden 12 kişi tutuklandı!

Dilan Polat ve Engin Polat dahil olmak üzere 18 şüpheliden 12'si sabaha karşı verilen kararla tutuklandı.

Son dakika! Dilan Polat ve Engin Polat ve aileden 12 kişi tutuklandı!

Dilan Polat ve Engin Polat dahil olmak üzere 12 kişi tutuklandı ve hapishaneye gönderildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Engin Polat ve Dilan Polat aleyhinde "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma," "Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi," "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" ve "Vergi kanununa muhalefet" suçlarından bir soruşturma başlatmıştı.

NELER OLMUŞTU?

Geçtiğimiz Çarşamba gece, saat 01.00 civarında gerçekleşen operasyonda, Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Kürşat Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün gibi isimler de dahil olmak üzere toplam 24 kişi gözaltına alındı. Dün akşam saat 17.20 itibarıyla Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin ifadeleri alınmaya başlandı ve işlemleri saat 23.45'te tamamlandı. 4 gün süren emniyetteki işlemler sonrasında Dilan Polat, Engin Polat ve diğer 24 şüpheliden 18'i Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Diğer 6 şüphelinin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

DÜN GECE NELER YAŞANDI?

Savcılıktaki prosedürler tamamlandıktan sonra, 18 şüpheliden 16'sı tutuklama talebiyle, diğer 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Saat 20.40 civarında başlayan ifade alma işlemleri yaklaşık 6 saat sürdü. İfade vermek üzere duruşma salonuna giren Dilan Polat'ın rahatsızlandığı ancak sağlık durumunun stabil olduğu bildirildi.

"OĞLUM SANA KİM BAKACAK"

Dilan ve Engin Polat dahil olmak üzere 12 şüpheli tutuklandı, 6 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu kararın ardından Dilan Polat, "Oğlum sana kim bakacak" şeklinde bağırdı.

Son dakika! Dilan Polat ve Engin Polat ve aileden 12 kişi tutuklandı!

DİLAN POLAT SİLİVRİ CEZAEVİNE GETİRİLDİ

Dilan Polat ve kardeşi Sıla Doğu, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nden alınarak Silivri'deki Marmara Cezaevi'ne götürüldü. İkilinin bulunduğu araç, polis eskortuyla birlikte cezaevine giriş yaptı.

Kaynak : İHA
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...