Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Tatlı Badem Yağını Saç, Kaş Ve Kirpik İçin Kullananların Yorumları

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Tatlı Badem Yağını Saç, Kaş Ve Kirpik İçin Kullananların Yorumları

Tatlı badem yağı, birçok farklı alanda kullanılan uçucu bir yağdır.

Tatlı Badem Yağını Saç, Kaş Ve Kirpik İçin Kullananların Yorumları

Tatlı badem yağı, birçok farklı alanda kullanılan uçucu bir yağdır. Saçları yumuşatır, gürleştirir ve sağlıkla uzamasını sağlar. Düzenli kullanımda kaşları ve kirpikleri uzatır, çatlakları giderir, tırnakları ve cildi besler. Bin bir derde deva tatlı badem yağını kullananların görüşleri şunlardır;

Tatlı Badem Yağı Kullananların Görüşleri Nelerdir?

Tatlı badem yağını yaklaşık 2 haftadır hem kaşlarıma hem de kirpiklerime uyguluyorum. Gerçekten çok işe yarıyor, kirpiklerimi güçlendirdi ve kaşlarım dolmaya başladı. Ancak düzenli kullanmanız gerekmektedir.

2 aydır her gece yatmadan önce kaşlarıma ve kirpiklerime tatlı badem yağını sürüyorum. Ben bir kasenin içerisine hint yağı ve badem yağını karıştırarak uyguluyorum. Kirpiklerimde gözle görülür bir uzama mevcut ve aynı zamanda kaşlarımın belli yerleri dolmaya başladı.

Tatlı badem yağını hem kaşlarıma hem de kirpiklerime sürüyorum. Ancak kaşlarımda bir değişiklik göremedim. Kirpiklerime sürdüğümde de görüş alanım kısıtlanıyor gözlerim bulanıklaşıyor.

Ben banyodan çıktıktan sonra saçlarımı ortadan ikiye ayırıyor ve her iki tarafa da yaklaşık 10 damla tatlı badem yağını sürüyor ve güzelce yediriyorum. Tatlı badem yağı saçlarımı besledi, ve kuruluğunu giderdi. Aynı zamanda saçlarıma ısı aletiyle şekil verdiğimde daha kalıcı olmasını sağladı. Tatlı badem yağı sayesinde saçlarım daha canlı, sağlıklı ve parlak gözüküyor.

Tatlı badem yağı hem kaşlara hem de kirpiklere uygulanması gereken şahane bir bakım ürünü. Düzenli kullanımda kirpikleri gürleştirme ve uzatma konusunda çok başarılı sonuçlar elde ediyorsunuz. Aynı zamanda bu süreçte sabırlı olmanız gerekiyor.

Tatlı badem yağını yaklaşık 1 yıldır saçlarıma sürüyorum. Ancak pek bir faydasını göremedim. Uzatmadığı gibi saçlarım daha çok kurudu ve tel tel ayrılmaya başladı. Ben memnun kalmadım kızlar.

Tatlı badem yağını haftada 1 defa banyodan önce saçlarıma uyguluyorum. Öncelikle saç diplerimden başlıyor, uçlarına doğru masaj yaparak yediriyorum. Yaklaşık yarım saat, bir saat bekledikten sonra banyoya giriyorum ve badem yağını şampuanla güzelce temizleyebiliyorum. Normalde saç yapım kuru olmasına rağmen, badem yağını kullandıktan sonra nem kazanıyor, daha canlı ve parlak saçlara kavuşuyorum.

Tatlı badem yağını, bepanthen, evigen ve bemiks ile karıştıyor o şekilde saçlarıma uyguluyorum. B saydığım ürünleri eczaneden kolaylıkla bulabilirsiniz. Haftada 2 kez uyguladığım bu yöntem saçlarımın çok çabuk uzamasını sağladı. Saçları uzatmak için gerçekten çok güzel bir yöntem kızlar. Saçlarınıza uygulayacağınız bu karışı 3 saat kadar bekletmeniz gerekiyor ve düzenli kullanım şart. Sizde saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Tatlı badem yağını bir süre kirpiklerime sürdüm. Ancak pek bir etkisini göremedim. Aynı zamanda tatlı badem yağını her kirpiklerime sürdüğümde gözüme kaçtı ve çok yandı. Bu yüzden tatlı badem yağını kullanmayı bıraktım.

Benim kripiklerim normal uzunluktaydı ancak kaşlarım aşırı seyrekti. Daha sonra aktardan tatlı badem yağı aldım ve hem kaşıma hem kirpiğime geceleri tatlı badem yağı sürmeye başladım. Düzenli olarak her gece kirpiğime ve kaşıma tatlı badem yağı uygulamadan uyumadım. Sonuç olarak kaşlarım tam istediğim gibi gürleşti, kirpiklerim zaten normal uzunluktaydı şimdi çok daha uzun gözüküyor.

Tatlı badem yağını kirpiklerimin uzaması için kullanmaya başladım. Ancak kirpiklerime tatlı badem yağı sürerken her defasında gözüme tatlı badem yağını kaçırıyordum. Bu nedenle tatlı badem yağını kirpiğime uygulamayı bıraktım. Tatlı badem yağını tırnak bakımımda kullanmaya başladım. İyi ki de tırnak bakımında kullanmışım, çünkü tırnaklarımı besleyip, daha parlak görünmesini sağladı. Her gece yatağıma yatmadan önce, tatlı badem yağından bir miktar alıp tırnak diplerim de dahil ellerimin tamamına sürdüm.


Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...