Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Tesisatçıların sır gibi sakladığı o yöntemi açıklıyoruz...Lavabolarınız asla tıkanmayacak!

Mavikadin>Yaşam>Tesisatçıların sır gibi sakladığı o yöntemi açıklıyoruz...Lavabolarınız asla tıkanmayacak!

Tıkanmış lavabo kabusunuz olmasın. Mutfak ve banyoda tıkanmış giderleri açmak için tesisatçı aramaya gerek kalmadan siz de iki malzeme ile etkili lavabo açma yöntemini deneyebilirsiniz.

Tesisatçıların sır gibi sakladığı o yöntemi açıklıyoruz...Lavabolarınız asla tıkanmayacak!

Mutfak ve lavabo giderlerinde biriken atıklar zamanla tıkanıklıklara yol açabilir. Günlük hayatı olumsuz etkileyen bu durumu çözmek için evinizde kolayca çözebileceğiniz bir yöntem bulunuyor. İşte tesisatçıların da sır gibi sakladığı o lavabo açma yöntemi…

Tesisatçıların sır gibi sakladığı o yöntemi açıklıyoruz...Lavabolarınız asla tıkanmayacak!

TIKANMIŞ LAVABOYU ANINDA AÇMAK İÇİN

Tıkanmış bir lavaboyu açmak için karbonat ve sirke kullanmak doğal ve etkili bir yöntemdir. İşte adım adım yapmanız gerekenler:

Malzemeler:

  • Karbonat (1 fincan)
  • Sirke (beyaz sirke veya elma sirkesi, yaklaşık yarım su bardağı)
  • Su

Yapılışı:

  • İlk adım olarak lavabonun içini su ile iyice durulayın. Lavabo içindeki fazla suyu tahliye edin, böylece karbonat ve sirke karışımı lavabonun içinde birikir.
  • Ardından 1 fincan karbonatı tıkanmış lavabonun içine dökün. Karbonatın lavabo yüzeyine eşit şekilde yayılmasına özen gösterin. Özellikle lavabo deliklerine ve tıkanıklığın olduğu bölgelere dikkat edin.
  • Karbonatın üzerine yaklaşık yarım su bardağı sirke dökün. Sirke ve karbonat birbirine karıştığında köpürmeye başlayacak. Bu, tıkanıklığın çözülme işaretidir. Bu aşamada köpüren karbonat ve sirkeyi bekletin.
  • Karbonat ve sirke karışımı lavabo giderini ve tıkanıklığın olduğu alanı temizleyecektir. Bu nedenle yaklaşık 15-30 dakika kadar bekleyin.
  • Bekleme süresi sona erdikten sonra lavabonun içini ve deliklerini bir sünger veya fırça yardımıyla iyice temizleyin. Tıkanıklığın neden olduğu atıkları ve kirleri çıkarın.
  • Son olarak, lavabo deliklerine sıcak su akıtarak tıkanıklığın tamamen açıldığından emin olun. Sıcak su, lavabo giderini temizleyecek ve atıkları uzaklaştıracaktır.

BU ADIMLARI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Öncelikle lavaboda bulunun suyun tamamının boşaldığından emin olun. Eğer su hala boşalmamışsa süzgeç ve bez kullanarak suyu boşaltmayı deneyebilirsiniz.

POMPA

Eğer el pompası veya lavabo pompası gibi bir araçınız varsa, suyun bir kısmını boşalttıktan sonra pompayı kullanarak geri kalan suyu lavabodan çekebilirsiniz.Pompayı tıkanıklık üzerine yerleştirin ve hızlı bir şekilde basınç uygulayın. Bu tıkanıklığın çözülmesine yardımcı olabilir.

TEL KANCA

Lavabo pompası veya kimyasal ürün kullanmak işe yaramadıysa eğer, tıkanıklığı açmak için tel kancayı deneyebilirsiniz. Tel kancayı düz şekilde bükün  ve tıkanıklığın olduğu bölgeye doğru itin, tıkanıklığa neden olan isimleri çıkartmak için tel kancayı hareket ettirin. Ancak, tel kancayı kullanırken biraz dikkatli olmalısınız yoksa lavabonun yüzeyini çizebilirsiniz.

Kaynak : mynet
Editör : Yağmur Akın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...