Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

TikTok'u ele geçiren Mob Wife akımı nedir? Mob Wife nasıl oluşturulur?

Mavi Kadın>Moda>TikTok'u ele geçiren Mob Wife akımı nedir? Mob Wife nasıl oluşturulur?

Sosyal medya platformu Tiktok’ta akım haline gelen Mob Wife (mafya eşi) stili gençler arasında yayılıyor. Kürk mantoların, siyah kıyafetlerin havada uçuştuğu bu akım ülkemizde de oldukça popüler. Peki Mob Wife nedir, nasıl oluşturulur? Hangi parçalar kullanılır? Mob Wife stili ile ilgili her şey…

TikTok'u ele geçiren Mob Wife akımı nedir? Mob Wife nasıl oluşturulur?

Mob Wife Türkçe'de "mafya eşi’’ anlamına geliyor. Mafya üyesinin eşi nasıl giyinir sorusunun cevabı da, bu tarzın ana fikri. Dolayısıyla gösterişli, lüks ve özgüvenli parçalar bu tarzın olmazsa olmazı. Tiktok’ta popüler hale gelen Mafya eşi akımı, minimalist ve sade gardropları rafa kaldırıyor ve maksimalist olan her şeyi ön plana çıkarıyor. Mafya eşi akımı ile ilgili olan her şeyi Mavi Kadın editörü derledi. 

MAFYA EŞİ GİYİMİ NEDİR?

Mafya eşi estetiği tam olarak kıyafetlerde gösterişin diğer adı. Lüks parçaların, mücevherler ve dikkat çekici aksesuarlarla kombinlenip, özgüvenle taşınması demek aslında. Minimalist stile tepki olarak doğan bu akım, sadece kıyafetlerde değil, makyaj ve tırnaklarda bile abartıyı amaçlıyor. 

MAFYA EŞİ  AKIMI NASIL DOĞDU?

Mafya eşi akımı ilhamını 1980’li yılların mafya filmlerinden alıyor. Filmlerdeki mafya üyelerinin eşlerinin  gösterişli tarzı, ışıltılı makyajları ve özgüvenli tavırları bu tarzı oluşturuyor. Kadınsı görünüm, lüks eşyalarla birleştiriliyor ve ulaşılamaz bir görüntü veriyor. 

TikTok'u ele geçiren Mob Wife akımı nedir? Mob Wife nasıl oluşturulur?

MAFYA EŞİ AKIMINA KATILAN ÜNLÜLER KİMLER?

Tiktokta başlayan bu akım, bir çok kişiyi etkisi altına aldı. Dua Lipa, Sofia Vergera ve Kendal Jenner gibi isimler wob wife akımına katıldı. Dikkat çeken kürkleri, elbiselerle kombinleyen bu isimler, Mafya eşi akımına katılan yalnızca birkaç ünlüden biri. Gün geçtikçe bu akım ünlüleri daha çok etkisi altına alacağına benziyor. 

MAFYA EŞİ TARZI NASIL OLUŞTURULUR?

Mafya eşi tarzına sahip olmak için ilk önce zarif ve minimal olan herşeyi bir rafa kaldırmalısınız. Çünkü bu tarz tamamen büyük, lüks ve maksimalist bir yaklaşımı benimsiyor. Abartıdan kaçmamak, hatta daha da abartmak bu akımın ilk kuralı. Bunun haricinde Mafya eşi trendine dahil olmak için kullanılabilecek şeyler şunlar: 

TikTok'u ele geçiren Mob Wife akımı nedir? Mob Wife nasıl oluşturulur?

GÖSTERİŞLİ /LÜKS  TAKILAR

Mafya filmlerinde mafya eşlerinin kullandığını gördüğümüz; altın, inci, elmas, pırlanta… vs. takıların hepsi bu akım için çok uygun. Büyük küpeler, kalın altı renginde zincirler, bilezikler ve taşlı yüzükler bu akımın olmazsa olmaz aksesuarlarından biri. 

KÜRKLER

Hangi elbise ya da kıyafeti giyerseniz giyin, Mafya eşi akımı için üstünüze mutlaka bir kürk almalısınız. Kocaman, büyük beden kürkler zenginliğin ve ihtişamın sembolü olduklarından , mafya üyelerinin eşleri için biçilmiş kaftandır. 

KADINSI ELBİSELER

Son zamanlarda çıkan oversize parçaların yerine, Mafya eşi akımı tamamen vücudu saran, daha kadınsı görünüm veren keskin çizgili kıyafetlerle kendini belli ediyor. Vücudu saran elbiseler, ya da özel dikim gibi duran alt- üst takımlar bu akımın en bilindik parçalarıdır. 

TikTok'u ele geçiren Mob Wife akımı nedir? Mob Wife nasıl oluşturulur?

VAHŞİ HAYVAN DESENLERİ

Mafya eşi olmak cesaretin ve korkusuzluğun bir simgesi olduğu için, kullanılan kıyafetlerin desenleri de bunu ön plana çıkarıyor. Vahşi hayvanlardan ilham alan desenler, leopar, zebra, yılan… vs. gibi hayvanların desenleriyle daha ihtişamlı bir görünüm veriyor. 

DİKKAT ÇEKEN AKSESUARLAR

Mafya eşi akımında aksesuarlar en az giyilen ana parçalar kadar önemlidir. Gösterişli saatler, kocaman güneş gözlükleri, büyük ve lüks çantalar bu tarzın göstergesi. Ne kadar abartılıysa o kadar iyi.

YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABILAR

Bir mafya eşi, spor ayakkabı, babet ya da rahat ve gösterişsiz olan herhangi bir ayakkabıyı giymez. Dolayısıyla Mafya eşi trendinin en önemli parçalarından birisi yüksek topuklu ayakkabılar. Topuklu çizmeler, platform topuklu ayakkabılar ya da stilettolar, gösterişli olmalarının yanı sıra özgüvenli duruşu da temsil edecektir. 

TikTok'u ele geçiren Mob Wife akımı nedir? Mob Wife nasıl oluşturulur?

KABARIK VE ÖZGÜVENLİ SAÇLAR

Mafya eşi tarzında şaçlar, diğer parçalarda olduğu gibi gösterişli olmak zorundadır. Düz, doğal saçlara bir noktada veda edilir ve kabarık, hacimli saçlara merhaba diyebilirsiniz. Dalgalı saçlar, dikkat çeken topuzlar, ya da dağınık bırakılmış hacimli saçlar Mafya eşi saç trendinin başlıca unsurlarıdır. 

İDDİALI TIRNAKLAR

Her şeyde abartmışken, tırnakları sade bırakmak olmaz. Bir mafya eşi ağzından tek kelime çıkmadan da kendini belli etmelidir. Dolayısıyla tırnaklar da abartılı ve dikkat çekici olmak zorundadır. Kırmızı renkli ojeler, dikkat çekici tasarımlar Mafya eşi akımının tırnaklardaki simgesidir. 

TikTok'u ele geçiren Mob Wife akımı nedir? Mob Wife nasıl oluşturulur?

DİKKAT ÇEKEN AĞIR BİR MAKYAJ

Mafya eşi makyajı, sade ve neredeyse yokmuş gibi duran makyaj trendlerine bir tepkidir. Yoğun göz farları, siyah eyeliner, maskara hatta takma kirpikler bu trend için olagan bir makyajdır. Koyu dudak kalemleri, kırmızı ya da bordo renkli ağır görünümlü rujlar da bu makyajın olmazsa olmazlarıdır. 80’ler ve 90’lar görünümüyle eşleşen bu makyaj, mafya eşlerinin özgüveninin bir yansıması olacaktır.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...