Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Toprak grubu burçları olumsuz özellikleri neler? Astrolojinin inatçı keçilerini yakından tanıyalım

Mavi Kadın>Burç yorumları>Toprak grubu burçları olumsuz özellikleri neler? Astrolojinin inatçı keçilerini yakından tanıyalım

Boğa, Başak ve Oğlak burçlarından biriyseniz harekete geçmekte zorlanma, cimrilik, kuşkuculuk, risk alamama, çok eleştirel davranmanız normaldir. Ama en belirgin özelliğin inatçı olmanızdır. Kilo almaya meyilli bir yapı da sahip olabilirsiniz. Bunları dengelemek ise çok kolay. İşte toprak grubu elementinin özellikleri.

Toprak grubu burçları olumsuz özellikleri neler? Astrolojinin inatçı keçilerini yakından tanıyalım

NUR SEZİN BAYINDIR | MAVİ KARIN

Toprak elementinin burçları Boğa, Başak ve Oğlak’tır. Toprak elementi bereketi, üretkenliği, düzeni ve yapıyı temsil eder. Beş duyu organlarıyla hissetmeyi, maddi anlamda kendini güvende hissetmeyi, fiziksel hazları, sahiplenmeyi, düzeni, kuralları, sistemi, garanticiliği ifade eder. Toprak burçları hayattaki başarılarını iradeleri, sabırlı ve istikrarlı duruşları ile elde eder.

TOPRAK BURCU GRUBU NASIL BİRİ?

Eleştirmek, bir şeylere takıntılı olmak, bir şeyleri bırakamamak, cimrilik, bağımlılıklar, kemiklerle, saçlarla ya da ciltle ilgili rahatsızlıklar da yine toprak elementi ile bağlantılıdır.

İlişkiler ve aşk konusunda; güvenilir, sadık, daha gelecek odaklı, sağlam temelli ve ciddi birliktelikleri tercih eden, fiziksel teması seven ama aynı zamanda eleştirel davranan, artık içinde olmaması gereken bir ilişkiyi bile bırakamayan, karşısındakini fazla sahiplenen bir yapı söz konusu olabilir.

PARAYA DÜŞKÜNLER, HAREKETE GEÇMEKTE ZORLANIRLAR

Para konusunda ise; sabırlı, maddiyat odaklı, istikrarlı ve tutumlu yapıları ile para biriktirme, yatırım yapma konularında oldukça başarılı olabilirler. Ancak konfor ve keyif odaklı da olduklarından kendilerini iyi hissetmek için lüks tüketime aşırı para harcamaya da meyilli olabilirler.

Haritadaki gezegenlerin çoğu Boğa, Başak ve Oğlak burçlarında yer alıyorsa; harekete geçmekte zorlanma, cimrilik, kuşkuculuk, risk alamama, fiziksel hazlara kendini kaptırma, çok eleştirel davranma söz konusu olabilir. Kilo almaya meyilli bir yapı da ortaya çıkabilir.

TOPRAK ETKİSİNİ NE DENGELER?

Yoğun toprak elementini dengelemek için hareket etmek özellikle yürüyüş yapmak, taze sebze ve meyveler tüketmek, hayal gücünü geliştirecek çalışmalara yönelmek, fazla düşünmeyi kontrol edebilmeyi öğrenmek için nefes, meditasyon gibi teknikleri kullanmak oldukça fayda sağlayabilir.

Eğer toprak elementi haritada yoksa ya da çok azsa; bedenin fiziksel ihtiyaçlarını ihmal etme ya da reddetme, aidiyet hissedememe, fiziksel bağ kuramama söz konusu olabilir. Öfke patlamaları, kendi çıkarlarını her şeyin önüne koyma, kök salamama, istikrarsız ve düzensiz bir yaşam, başlanan işlerin yarım bırakılması gibi durumlar da yaşanabilir.

Az olan toprak elementini dengelemek içinse; doğada zaman geçirmek, toprakla uğraşmak, toprağa temas etmek, düzenli ve sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmak, köklerini araştırmak, onlarla bağ kurmak, küçük hedefler belirleyerek adım adım ilerlemek faydalı olabilir.

Toprak elementi toprak ve su elementleriyle daha uyumludur, hava ise toprak elementiyle uyumu en az olan elementtir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nur Sezin Bayındır
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
21 Nisan Jüpiter Uranüs kavuşumundan tüm burçlar nasıl etkilenecek?
Burç Yorumları
21 Nisan Jüpiter Uranüs kavuşumundan tüm burçlar nasıl etkilenecek?
Bugün 14 yılda bir yaşadığımız Jüpiter Uranüs kavuşumuyla yeni bir döngüye başlıyoruz. Özgürlük anlayışımızı, değerlerimizi sorgulayabiliriz, ekonomi, teknoloji, eğitim, tarım, inançlarla ilgili konular dünyada da ön plana çıkabilir. Bu kavuşumun en büyük etkisini ise Boğa, Aslan ve Kova burçları hissedecek. 21 Nisan Jüpiter Uranüs kavuşumundan tüm burçlar nasıl etkilenecek, bakalım.
Günlük burç yorumları 20 Nisan Cumartesi: Gelgitlerle dolu bir gün bizi bekliyor
Burç Yorumları
Günlük burç yorumları 20 Nisan Cumartesi: Gelgitlerle dolu bir gün bizi bekliyor
Bugün Başak burcunda ilerleyen Ay’ın diğer gezegenlerle yaptığı açılar nedeniyle gelgitli bir ruh hali bizi bekliyor. Bir yandan tatlı sürprizlerle karşılaşabiliriz diğer yandansa enerjimiz düşebilir, bir şeylere başlamakta zorlanabiliriz. Akşam saatlerinde ise kandırılmaya, aldanmaya oldukça açık olacağız, aman dikkat!
Güneş Boğa burcuna geçiyor, burçları neler bekliyor?
Burç Yorumları
Güneş Boğa burcuna geçiyor, burçları neler bekliyor?
Bugün saat 17:00 itibariyle Güneş Boğa burcuna geçiyor, iyi ki doğdunuz. Siz olmasaydınız sakin davranmayı, keyfe, konfora değer vermeyi, huzurun önemini kimden öğrenirdik biz? 1 aylık süreçte konfor, keyif, rahatlık, yeme içme arzusu, kalite, sanat, gerçekçilik, sahiplenme hislerimiz ön planda olacak. Güneş Boğa transiti ve Ay’ın Başak burcundaki hareketi Aslan burcundan Kova burcuna tüm burçları nasıl etkiliyor?
Sonraki Haber Yükleniyor...