Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Eylem Tok kimdir, kaç yaşında, nereli? Eylem Tok'un oğlu kim, neden Mısır'a kaçtı?

Mavi Kadın>Biyografi>Eylem Tok kimdir, kaç yaşında, nereli? Eylem Tok'un oğlu kim, neden Mısır'a kaçtı?

Eyüpsultan'da bir ATV grubuna çarparak 1 kişinin ölümüne neden olan lüks cipin sürücüsü, ünlü yazar Eylem Tok'un oğlu Timur Cihantimur çıktı. Kazanın ardından Eylem Tok kimdir, oğlu neden kaçtı, eşi Bülent Cihantimur kim gibi sorular merak konusu oldu. Peki Eylem Tok kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Eylem Tok'un biyografisi, kitapları ve kazayla ilgili detaylar haberimizde.

Eylem Tok kimdir, kaç yaşında, nereli? Eylem Tok'un oğlu kim, neden Mısır'a kaçtı?

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde meydana gelen bir trafik kazasında ünlü yazar Eylem Tok'un oğlu Timur Cihantimur'un karıştığı olaylar gündemi sarstı. Bu olaylar sonrasında Eylem Tok'un kim olduğu, oğlunun neden kaçtığı, eşi Bülent Cihantimur'un kim olduğu aramaları hız kazandı. 

Eylem Tok, romanları, şiirleri ve yönettiği filmlerle tanınan bir isimdir. Oğlu Timur Cihantimur'un karıştığı kaza sonrası Eylem Tok'un adı gündem oldu. Olayın ardından Eylem Tok yaptığı açıklamada oğlunu korumak amacıyla Mısır'a kaçtığını itiraf etti. Yazar Eylem Tok ve oğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bu olayın ardından, kamuoyunda "Eylem Tok kimdir?" gibi sorular gündeme gelmeye başladı. Eylem Tok kimdir? Oğlu neden kaçtı? Eylem Tok'un eşi Bülent Cihantimur kimri? Kazayla ilgili detaylar ve Tok'un hayatı hakkında bilgiler. Yazar Eylem Tok'un biyografisi, kitapları...

EYLEM TOK'UN OĞLU TİMUR CİHANTİMUR 1 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde meydana gelen bir trafik kazası, tanınmış yazar Eylem Tok'un hayatını merak konusu haline getirdi. ATV motoru arızalandığı için emniyet şeridinde duran bir gruba lüks ciple çarpan sürücü olay yerinden kaçtı. Kazanın sürücüsü, ünlü yazar Eylem Tok ile ünlü estetik doktoru Op. Dr. Bülent Cihantimur'un 16 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur olarak belirlendi. 

Ünlü yazar Eylem Tok, İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde meydana gelen bir trafik kazasına karışan 16 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur ile gündeme geldi. ATV motoru arızalandığı için emniyet şeridinde duran bir gruba lüks ciple çarpan sürücü olay yerinden kaçtı. Kazanın sürücüsü, Eylem Tok'un oğlu Timur Cihantimur olarak belirlendi. Tok, olay yerine gelerek oğlunu aldı ve gece saatlerinde oğluyla birlikte Mısır'a kaçtı. Olayın ardından yaptığı açıklamada Tok, adalete teslim olacaklarını belirtti ve kamuoyundan özür diledi.

Eylem Tok kimdir, kaç yaşında, nereli? Eylem Tok'un oğlu kim, neden Mısır'a kaçtı?

YAZAR EYLEM TOK KİMDİR?

Eylem Tok, Türkiye'nin tanınmış yazar, şair, senarist ve yönetmenlerinden biridir. Çocuk yaşlarda şiir yazmaya başlayan Tok, daha sonra öykü, deneme ve roman türlerinde eserler verdi. Kendine özgü bir tarzı olan Tok, yazdığı romanlarla okuyucuların beğenisini kazandı. "Mihr", "Allah’ın Piyonları", "Noktalar" ve "Acı Şeker" gibi eserleri Türkiye'nin en çok satanlar listesinde yer aldı. Ayrıca, "Dev ve Üç Cüceler" ile "Dev ile Üç Cüce" adlı çocuk kitapları İngiltere, ABD ve Kanada'da da yayımlandı.

2016 yılında soyut sanat filmi "Sintiyatpera"yı yöneten ve senaryosunu yazan Tok, bu filmle Türkiye ve uluslararası birçok film festivalinde finale kaldı. Eylem Tok, yazılarını Sintiyapera adlı yayınevi aracılığıyla okurlarla buluşturuyor. İstanbul'da yaşamını sürdüren Tok, edebiyat ve sinema dünyasına önemli katkılar sağlamış bir isim olarak tanınır.

EYLEM TOK'UN KARİYERİ

  • Yazar, şair, senarist ve yönetmendir.
  • İktisat ve psikoloji eğitimi almıştır.
  • Çok satanlar listesine giren romanlar yazmıştır.
  • Senaryosunu yazıp yönettiği filmleri pek çok uluslararası film festivalinde gösterilmiştir.
  • Mihr, Allah'ın Piyonları, Noktalar ve Acı Şeker gibi eserleri en çok satanlar listesinde yer aldı.
  • Dev ve Üç Cüceler ve Dev ile Üç Cüce adlı çocuk kitapları yurt dışında da yayımlandı.
  • 2016 yılında Sintiyatpera adlı soyut sanat filmini yönetti ve senaryosunu yazdı.

Eylem Tok kimdir, kaç yaşında, nereli? Eylem Tok'un oğlu kim, neden Mısır'a kaçtı?

 

EYLEM TOK MISIR'A NEDEN KAÇTI?

Eylem Tok'un oğlu olan 16 yaşındaki Timur Cihantimur, bir kaza sonucu gündeme geldi. Timur Cihantimur, ATV motorunu tamir etmeye çalışan bir gruba ciple çarparak bir kişinin ölümüne ve dört kişinin de yaralanmasına neden oldu. Olay yerinden kaçan Timur Cihantimur, annesi Eylem Tok ile birlikte Mısır'a kaçtı. Bu durum, Eylem Tok'un isminin medyada ve kamuoyunda gündeme gelmesine sebep oldu.

Kaçış görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından, Eylem Tok'un avukatı aracılığıyla yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, Tok'un tüm sorumluluğu üstlendiği ve oğlunun başına bir şey gelmesinden endişe duyduğu için 'annelik içgüdüsüyle' oğlunu kaçırdığını itiraf etti.

Açıklamada "Öncelikle yaşanan tüm bu olaylar nedeniyle ne kadar üzgün olduğumu, ne kadar korktuğumu ve paniklediğimi belirtmek istiyorum. Kazadan bahsetmek benden ve ailemden önce, kazazedeler ve ailelerini daha çok üzecektir ve yıpratacaktır. Ancak oğlumun bizden habersizce o gün arabam ile dışarıya çıkmasının tüm sorumlusu benim, bunu kabul da ediyorum. Ben bir anne olarak bu durumun yaşanmaması adına gereken tüm tedbirleri almalıydım. Ancak ne yazık ki yazılanların hepsi doğru değil, oğlum olaydan sonra kaçmadı, aksine olay yerine yardıma gelen insanlarla birlikte o da yardım etti ki ambulans ve ekipler de çağrılmıştı, ancak ben sonrasında çok korktum. Yalan söyleyemem, bir anne olarak oğlum darp edilir mi? Başına bir şey gelir mi? diye. Ne olduğunu anlayana kadar yurt dışına çıkarmak istedim ve yurt dışına çıktıktan sonra boşanmış olduğum, oğlum Timur'un babası Bülent ile tüm yaralıların, kazazedelerin ilgilenilmesi için konuştuk. Biz yurt dışına çıkarken bir mağdurun öldüğünü dahi bilmiyorduk ki; bunu öğrenince, evet ne yaparsak yapalım bu acı tarif edilemez ve dindirilemez ama hemen aile ile iletişime geçmeye çalıştık" ifadeleri kullanıldı.

Eylem Tok kimdir, kaç yaşında, nereli? Eylem Tok'un oğlu kim, neden Mısır'a kaçtı?

EYLEM TOK VE OĞLU İÇİN YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Kazanın ardından hliyetsiz olduğu tespit edilen oğlu Timur Cihantimur'u da alarak gece saat 02.00'de havalimanına giden ve oradan Mısır'a kaçan Eylem Tok ve oğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

ACILI BABA KONUŞTU

Kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Acı’nın babası açıklamalarda bulundu. 

Yazar Eylem Tok’a çağrıda bulunan acılı baba Özer Acı, “ Yaralı evlatlarımızın 2 telefonu kayıp. Bir tanesinin cebindeymiş. Benim oğlumun telefonu kaza yerinden 15 metre ötede bulunmuş. Zaten oğlumda 7-8 metre aşağıdaymış. Olay yerine ben gitmedim, bilmiyorum. Bu kayıp olan 2 telefonların bir tanesi güvenliğe bırakılıyor. 3-5 dakika sonra gelip alınıyor. Çocuğun teyzesi telefonla arayıp siz kimsiniz diyor. Ben teyzesiyim deyince telefon kapanıyor ve o telefondan da başka bir haber alamıyoruz. Gerçek bir anne evladını kaçırarak korumaya çalışmaz. Benim evladım ölünce demesi lazım ki, keşke benim evladımda ölseydi. Ben asla ölmesini istemem. Ama içgüdülerle hareket etmek değil, korkuyla evladımı döverler. Kim döver. Adalete güvenmiyor mu? Bizim kolluk kuvvetlerine güvenmiyor mu, güvensin. Ben nasıl güveniyorsam o da güvensin. Onlara güvenmiyorsa koruma tutsun, korutsun. Hani zengin ya. Onun yaptığı beyanların çoğu ben teslim olacağım diyor. Bugün yakalama kararı çıktı. Bu çıkmadan teslim olsaydı daha iyi değil miydi? O da bir yavrumuz, yavrumuzu adalete teslim olmasını istiyorum. Buradan sesleniyorum. Bir an önce gel, teslim ol. Şuan anne olarak hem kendine hem eski eşine hem de evladına zarar veriyor. Adaletten kaçılmaz. Muhakkak adalet tecelli edecektir” ifadelerine yer verdi.

BÜLENT CİHANTİMUR KİMDİR?

Op. Dr. Bülent Cihantimur, aslen 1970 yılında Kars'ta doğmuştur. Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Plastik Cerrahi alanında uzmanlık eğitimi almış ve Estetik Plastik Cerrahi uzmanı olmuştur.

Kariyerine İngiltere'de St. Lawrance Hastanesi'nde çalışarak başlamıştır. 1999 yılında Estetik International'ı kurmuş ve Estetik International Sağlık Grubu'nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.

Op. Dr. Bülent Cihantimur'un pek çok makalesi ulusal ve uluslararası plastik cerrahi dergilerinde yayınlanmıştır. Ayrıca birçok estetik ve kozmetik cerrahi derneğine üyeliği bulunmaktadır. Bursa'da çeşitli sanat ve magazin dergilerinde köşe yazarlığı da yapmıştır.

Eylem Tok kimdir, kaç yaşında, nereli? Eylem Tok'un oğlu kim, neden Mısır'a kaçtı?

KAZA NASIL OLDU?

İstanbul'un Sarıyer ilçesinden üç  ATV motoru ile gezintiye çıkan Oğuz Murat Acı (29), Tahsin Arslan (23), Süleyman Arslan (21), Hasan Topal (25) ve İbrahim Gümüş (27), motorlardan birinin arızalanması nedeniyle Kemerburgaz yolunda emniyet şeridinde durdu.

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu’nun özel haberine göre, bu sırada evli ve bir çocuk babası olan Oğuz Murat Acı, bir ATV motorunun ışıklarını yakarak önlem almaya çalıştı. Diğerleri ise arızalanan motorla ilgilendi. O sırada sürücüsünün ismi öğrenilemeyen lüks cip, emniyet şeridinde bekleyenlere çarptı ve çarpmanın şiddetiyle beş kişi ormanlık alana doğru savruldu.

İddialara göre cip sürücüsü  kendi aracını bırakarak, arkadan gelen ve içerisinde arkadaşlarının olduğu bir başka araca binip olay yerinden uzaklaştı. Kazada Oğuz Murat Acı olay yerinde hayatını kaybederken diğer dört kişi de yaralandı.

Eylem Tok kimdir, kaç yaşında, nereli? Eylem Tok'un oğlu kim, neden Mısır'a kaçtı?

Kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Acı toprağa verildi. Yaşanan acı olayın ardından kaçan sürücü hakkında önemli detaylara ulaşıldı. Polisin yaptığı çalışmada kazayı yapan sürücünün yazar Eylem Tok ile ünlü estetik doktoru Op. Dr. Bülent Cihantimur’un 16 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur olduğu ortaya çıktı.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Elif Demirtaş Bilir
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...