Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yağ yakan ikili: 1 kasesi sindirimi kolaylaştırıyor, ödemi atıyor

Mavi Kadın>Diyet>Yağ yakan ikili: 1 kasesi sindirimi kolaylaştırıyor, ödemi atıyor

Metabolizmayı hızlandırıyor, yağ yakımına destek oluyor. Vücudunuzdaki inatçı bölgesel yağlar 1 kase yoğurda direnemiyor. Sindirim üzerinde etkisi büyük olan yoğurt hergün tüketildiğinde hem ödem attırıyor hem de hızla kilo verilmesine yardımcı oluyor.

Yağ yakan ikili: 1 kasesi sindirimi kolaylaştırıyor, ödemi atıyor

Metabolizma yavaşlığı, şişkinlik ve kabızlığın en önemli nedenlerinden biri. Bağırsaklarınızda yaşadığınız sindirim sorunlarını kolayca çözmenin bazı basit yöntemleri var. Bunlardan bir tanesi de günlük tüketebileceğiniz yoğurt. Bağırsaklarınızı adeta bir makine gibi çalıştırmak istiyorsanız bolca yoğurt tüketebilirsiniz. Yoğurdun sindirim dostu olduğu genelde bilinir ama bir yöntem var ki yoğurdu bu şekilde tükettiğinizde etkisi tam 2 kat artırıyor. 

İçerdiği probiyotikler sayesinde sindirim sisteminin sağlığını olumlu etkileyen yoğurt bağırsak florasının sağlıklı bakteri dengesini de destekleyen bir özelliğe sahiptir. Bunun yanında yoğurdun bağışıklık sistemine iyi gelen bir tarafı da vardır. Çünkü bağırsak sağlığı ile bağışıklık sisteminin sağlığı birbirine paraleldir. 

YOĞURT YAĞ YAKIYOR

Yoğurdun hem bağışıklık hem de bağırsak sistemine iyi gelen bir besin olmasıyla birlikte yağ yakımı ve kilo vermede de etkisi büyük. Sağlıklı bir kilo verme planının parçası olarak tüketildiğinde içerdiği yüksek kaliteli protein, tokluk hissini artırıyor. Böylece atıştırmaların ve fazla yemenin de önüne geçebiliyor. 

YOĞURT VE ZERDEÇAL 

Yoğurdun bazı şekillerde tüketimi ise yağ yakımını 2 kat artırıyor, metabolizmayı daha da hızlandırıyor.

Yağ yakan ikili: 1 kasesi sindirimi kolaylaştırıyor, ödemi atıyor 

1 kase yoğurdun içine 1 kaşık zerdeçal koyarak bağırsaklarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Sindirim sistemini düzene sokan yoğurt, zerdeçal ile bir araya geldiğinde ve düzenli tüketildiğinde metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Bu da yağ yakımını destekliyor. 

YOĞURT VE SODA KÜRÜ

Yine yoğurdun yağ yakımını hızlandıracak bir başka formül ise yoğurt, limon, soda üçlüsü.

Yoğurdun içine limon suyu ve soda ekleyerek hazırlayacağınız kür, yağları çok hızlı yakmaya yarıyor. Kabızlık sorununa da çözüm olan bu üçlü vücudunuzda biriken ödem ve şişkinliklerden kurtulmanıza da yardım ediyor. Bu kürün yapımı ise şöyle:

Yoğurdun içerisine limon suyunu ekleyip karıştırın. Ardından yavaş yavaş maden suyunu ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Bu kürü kahvaltıdan 30 dakika önce ya da uyumadan 30 dakika önce tüketin. Hem sindirimi düzenleyen hem de metabolizmayı çalıştırarak yağ yakımını destekleyen bu besinler sağlığı da koruyor. Dikkat etmeniz gereken bir nokta ise bu formülleri tüketirken aşırıya kaşmamak. 

 

Kaynak : Mavi Kadın, medicalpark.com
Editör : Kübra Öz
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...