Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yapay zekadan şaşırtan cevap! En güzel Türk kadınını seçti

Mavi Kadın>Tekno kadın>Yapay zekadan şaşırtan cevap! En güzel Türk kadınını seçti

Yapay zeka uygulamaları, yetenekleriyle sürekli gündemde kalmaya devam ediyor. Daha önce "İdeal erkek ve kadın vücudu nasıl olmalı?" sorusunu cevaplayan AI programı bu sefer de en güzel Türk kadınını belirledi.

Yapay zekadan şaşırtan cevap! En güzel Türk kadınını seçti

Gelişen yapay zeka algoritmaları, güzellik kavramını çeşitli ölçütlerle değerlendirerek farklı sonuçlar üretebiliyor. Son zamanlarda bir yapay zeka uygulaması Türkiye'nin en güzel 11 kadınını seçtiği iddiasıyla dikkatleri çekti.

Hazırlanan bu sıralama, Türkiye'de popüler olan isimlerden oluşuyor. Ancak güzellik subjektif bir kavram olduğundan, bu tür listeler genellikle kişisel tercihlere ve algılara dayanıyor. Dolayısıyla, yapay zeka tarafından yapılan seçim de bu bağlamda değerlendirilmesi gerekiyor.

Bu tür algoritmaların belirli ölçütleri esas alarak yapmış olduğu seçimler, güzellik kavramının derinliğini ve çeşitliliğini tam olarak yansıtabilme kapasitesi konusunda tartışmalara yol açabilmekte. Bu bağlamda, yapay zeka tarafından yapılan değerlendirmelerin, nihai bir objektiflik iddiası taşımak yerine, yalnızca bir fikir sunma amacı taşıdığını göz önünde bulundumakta fayda var.

YAPAY ZEKAYA GÖRE TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL KADINI KİM

Gelelim o listeye... Patronlardunyasi.com'daki habere göre yapay zeka, Türkiye'nin en güzel kadın oyuncusunu 'Hande Erçel' olarak belirledi. Sosyal medya platformu Instagram'da 31 milyonu aşkın takipçisiyle, Erçel ülkemizdeki en popüler isimlerden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Son olarak Netflix'teki Zeytin Ağacı dizisiyle dijitalde boy gösteren Tuba Büyüküstün, listeye ikinci sıradan girdi. Türkiye'nin en güzel üçüncü kadın oyuncusu ise ünlü sanatçı Kenan Doğulu'nun eşi Beren Saat oldu. Listedeki diğer isimler şu şekilde sıralanıyor:

  • Hazal Kaya
  • Fahriye Evcen
  • Cansu Dere
  • Bergüzar Korel
  • Demet Özdemir
  • Bensu Soral
  • Serenay Sarıkaya
  • Elçin Sangu

DÜNYANIN EN GÜZEL KADININI DA BELİRLEDİ

Yapay zeka daha önce dünyanın en güzel 10 kadınını seçtiği bir liste de yapmıştı. Birinci sıraya dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Scarlett Johansson'u koydu, ikinci ve üçüncü sıraya ise Angelina Jolie ve Jennifer Lawrance'yi yerleştirdi.

İDEAL KADIN VE ERKEĞİ BİLE SÖYLÜYOR

İdeal kadın ve erkek vücudu nasıl olmalı? sorusunun yapay zekaya yöneltildiği bir çalışmada, Midjourney gibi metin komutlarından fotoğraf üreten uygulamalar test edildi. AI teknolojisine göre mükemmel kadın, sarı saçlı, fit vücutlu ve kahverengi gözlü; mükemmel erkek ise büyük kaslı, bronz tenli ve sakallı olarak resmedildi.

Kaynak : Patronlardunyasi.com
Editör : Ömer Faruk Doğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...