Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yaşlanmayı önleyen yağı herkes bilmiyor! Yüzünüzde zamanı durduran formül…

Mavi Kadın>Güzellik>Yaşlanmayı önleyen yağı herkes bilmiyor! Yüzünüzde zamanı durduran formül…

Estetik ameliyatlar, dolgular, botokslar tarihe karışabilir… Nedeni, cildinizi bebek gibi yapacak ve kırışıklıkları önleyecek doğal bir yağ…

Yaşlanmayı önleyen yağı herkes bilmiyor! Yüzünüzde zamanı durduran formül…

Kırışıklıkların önüne geçmek isteyenler, yaşlanmayı yavaşlatarak teninde zamanı dondurmayı hedefleyenler için mükemmel bir organik yağ var! Peki, kırışıklık karşıtı bu yağ hangisi, nasıl cildinizi genç tutabiliyor? İşte detaylar…

Yaşlanma karşıtı etkiler gösteren önemli yağlardan biri olan kuşburnu yağı, dünyaca ünlü isimlerin bile yüzlerinde kullandıkları etkili bir formül. Kuşburnu bitkisinin çekirdeklerinden elde edilen, piyasada ‘kuşburnu çekirdeği yağı’ adıyla da bulunabilen bu yağın cilde yararları bir hayli şaşırtıyor.

İçerisinde yüksek miktarda vitamin ve mineral bulunduran, aynı zamanda karbonhidrat içeren kuşburnu yağı, soğuk sıkım yöntemiyle elde ediliyor. Cilt bakımı rutininize dahil ettiğinizde cildi yenileme özellikleri gösteriyor, yaşlanma belirtilerinin önüne geçiyor.

KUŞBURNU YAĞININ CİLDE FAYDALARI NELER?

Miranda Kerr’den Victoria Beckham’a, hatta Kate Middleton’a kadar pek çok dünyaca ünlü kadının bakım yöntemleri arasında bulunan kuşburnu çekirdeği yağı, saymakla bitmeyen eşsiz faydalara sahip. Özellikle kırışıklık karşıtı olmasıyla bilinen ve cildi pürüzsüz bir hale getiren kuşburnu yağı neye yarar? diye soranlar için detaylarıyla açıklayalım.

Kuşburnu çekirdeği yağı faydaları şöyle:

  • Cildin yağ dengesini koruyarak nemlendirme işlevi görür. Yani cildinizi daha fazla yağlandırmadan nemlendirir.
  • Nemlendirme etkilerinin yanında cildin nemini hemen kaybetmemesi ve gözeneklerin tıkanmaması için cilt yüzeyinde bariyer oluşturur.
  • Cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.
  • Cilt hücrelerini hızlı bir şekilde yenileyici etkilere sahiptir. Bu sayede ciltteki güneş lekelerini yok eder.
  • Antibakteriyel özelliklere sahiptir. Cildi korur ve oluşabilecek zararlı bakterileri engeller.
  • Kırışıklık karşıtı etkilere sahiptir, ince çizgilerin görünümünü azaltır.

Pek çok faydaya sahip olan kuş burnu çekirdeği yağı nasıl bu kadar iyi olabilir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Yasemin.com’da yer alan içeriğe göre; bu sorunun cevabı içerisindeki C vitamininde ve EFA yağ asidinde saklı diyebiliriz. Bu madde cilt tarafından emilerek prostaglandinlere dönüşüyor ve hücrelerin yenilenmesini sağlıyor.

Hassas bir cilt yapısına sahip olanların dikkatli kullanmaları, kullanım miktarlarını abartmamaları ve mutlaka bir uzmana danışmaları gerekebilir.

Kaynak : yasemin.com / aksam.com.tr
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...