Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yaz sıcağında makyajın akmasını önlüyor... Yüze bir kez sürmeniz yeterli

Mavi Kadın>Güzellik>Yaz sıcağında makyajın akmasını önlüyor... Yüze bir kez sürmeniz yeterli

Yaz makyajı sıcak, ter, deniz, havuz ve nemin etkisiyle kısa sürede dağılıp bozulabiliyor. Ancak bazı makyaj hileleri, ipuçları sayesinde yaz makyajında uzun saatler kalıcılığı sağlamak mümkün! Peki makyajın akmaması için neler yapmalı, nelere dikkat etmeli? İşte ayrıntılar

Makyaj öncesi yüze buz küpü uygulamak makyajın kalıcılığını artırıp akmasını önleyecektir.
Makyaj öncesi yüze buz küpü uygulamak makyajın kalıcılığını artırıp akmasını önleyecektir.

Makyajın akması, uzun süre dayanmaması özellikle yaz aylarında yaşadığımız bir problem. Sıcak, nem, ter hem yüzümüzdeki hem de gözümüzdeki makyajın çabuk bozulmasına neden olabiliyor. Neyse ki bazı makyaj hileleri sayesinde makyajın uzun süre muhafazası mümkün! Nasıl mı? İşte makyajın akmaması için uygulamanız gerekenler.

MAKYAJIN AKMAMASI İÇİN NELER YAPMALI?

Rimel, ruj, fondöten… Tüm bunlar bizleri daha albenili, daha çekici gösteren makyaj malzemeleri. Ah bir de çabuk akmasalar, bozulmasalar değil mi? Makyajım uzun süre akmasın diyorsanız dikkat etmeniz, uygulamanız gereken yöntemler şunlardır:

BUZ KOMPRESİ UYGULAYIN

Yaz makyajınızın akmaması için ilk önemli uygulama makyaj yapmaya başlamadan önce yüze buz kompres uygulamak! Buz küplerini buzluktan çıkarın. Temiz bir beze alın ve yüzünüzde gezdirin. Hepsi bu! Buz kompres cilt hücrelerine etki ederek makyajın akmadan daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

SUDA AKMAYAN ÜRÜNLER TERCİH EDİN

Yaz demek sıcak, ter, nem ve su mevsimi demek. Yaz aylarında illaki bu gibi nedenlerden dolayı bir şekilde su ile temas edeceğiniz için, kullandığınız makyaj malzemeleri de su ile temas edildiğinde akmayacak ve terden, nemden, sudan etkilenmeyecek ürünler olmalı. Suya dayanıklı fondötenler, makyaj bazları yaz makyajının akmasının önüne geçecektir. İyi bir makyaj bazı sizi gündüzden geceye kadar bile idare edebilir ancak bunun için yağ içermeyen bazları tercih etmelisiniz.

Yaz sıcağında makyajın akmasını önlüyor... Yüze bir kez sürmeniz yeterli

HAFİF BİR MAKYAJ YAPIN

Ne kadar çok makyaj yaparsanız o kadar çok bozulacak. Bu yüzden yaz makyajının altın kuralı daha hafif makyaj yapmak.

MAKYAJ SPREYİ KULLANIN

Makyaj bittikten sonra yüze sabitleyici sprey sıkılması, transparan pudra ile sabitlemek de makyajın kalıcılığını artıracaktır.

KALİTELİ ÜRÜNLER TERCİH EDİN

Belli başlı bilinen makyaj markalarının içerikleri merdiven altı, nerde üretildiği dahi bilinmeyen makyaj malzemelerine göre elbette daha kaliteli oluyor. Bu nedenle tercihinizi bilinen markalardan yana kullanmak da makyaj kalıcılığının önemli bir püf noktası.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...