Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yaza damga vuracak makyaj trendi: Sunset Blush nasıl uygulanır?

Mavi Kadın>Güzellik>Yaza damga vuracak makyaj trendi: Sunset Blush nasıl uygulanır?

Yaz ayları yaklaşırken makyaj trendlerinde Sunset Blush tarzı öne çıkıyor. Doğal ve canlı tonlarıyla adeta gün batımını yüzünüze taşıyan bahar trendi yazın favorisi olmaya aday. Peki Sunset Blush nasıl uygulanır? Hangi ürünleri kullanmalısınız?

Yaza damga vuracak makyaj trendi: Sunset Blush nasıl uygulanır?

Güneşin batışının renklerinden ilham alınan ""Sunset Blush"" makyaj trendi, bu sezonun en popüler ve etkileyici tarzlarından biri. Doğanın kusursuz tonlarıyla yanaklarınıza sıcaklık ve canlılık kazandıran trend, güzellik rutininize dinamizm ve romantizm katmak için ideal. 

SUNSETT BLUSH NEDİR?

""Sunset Blush"", güneşin batışının oluşturduğu sıcak ve romantik renk tonlarından ilham alınarak oluşturulan bir makyaj trendi. Gün batımı tekniği, yanaklara uygulanan turuncu, pembe ve kırmızı tonlarıyla yüzde doğal bir ışıltı ve canlılık sağlıyor. ""Sunset Blush"", kullanıcıya doğal ve romantik bir görünüm kazandırırken aynı zamanda güzellik rutinine dinamizm ve taze bir hava da katıyor.

SUNSETT BLUSH NASIL YAPILIR?

Güneşin batışında parlayan bir görünüm elde etmenin sırrı, pembe ve turuncu tonlarının birbiri ile olan uyumunda gizlidir. İlk adım olarak, pembe ve turuncu likitallık tonlarını seçerek işe koyulmalısınız. Elmacık kemiklerinize pembe allığı uygularken, aynı hizada turuncu tonu da ekleyerek doğal bir ışıltı yakalayabilirsiniz.

Son dokunuş olarak ise aydınlatıcıyı gözlerinizin dış köşesine yakın bir bölgeye uygulayarak yüzünüzdeki tazelik etkisini artırabilirsiniz. Tüm bu adımları takip ederek, mükemmel bir ""Sunset Blush"" makyaj görünümüne sahip olacaksınız.

Yaza damga vuracak makyaj trendi: Sunset Blush nasıl uygulanır?

SUNSETT BLUSH MAKYAJININ YÜZE UYGULANMASI

  • "Sunset Blush" görünümünü oluşturmak için öncelikle cildinizi temizleyin, nemlendirici ve makyaj bazını uygulayın. Ardından fondöten ve kapatıcı ile cildinizde eşit bir zemin oluşturun.
  • "Sunset Blush" tekniğinde bronzlaştırıcı ürünler kullanarak yüzünüzde sıcak bir baz oluşturabilirsiniz. Bronzerı alnınıza, elmacık kemiklerinize ve çenenize hafifçe uygulayarak güneşte kızarmış gibi bir etki olur.
  • Turuncu, pembe ve kırmızı tonlarında bir allık seçerek "Sunset Blush" tekniğini yanaklarınıza uygulayarak canlılık kazandırabilirsiniz.
  • Fırça yardımıyla seçtiğiniz "Sunset Blush" rengini elmacık kemiklerinizin üstüne hafif dokunuşlarla uygulayın. Yanaklarınızın ortasından dışarı doğru yayarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Doğal ve sade bir göz makyajı tercih ederek yanaklardaki "Sunset Blush" rengine odaklanabilirsiniz. Kirpik diplerinize maskara uygulayarak gözlerinizi orta plana çıkarabilirsiniz.
  • Nude tonlarda veya soft pembe rujlarla dudaklarınıza doğal bir renk verebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları takip ederek "Sunset Blush" tekniğiyle doğal, romantik ve ısıl bir görünüm elde edebilirsiniz.

SUNSETT BLUSH GÖRÜNÜMÜ İÇİN HANGİ ÜRÜNLERİ KULLANILIR?

"Sunset Blush" görünümü elde etmek için aşağıdaki ürünleri kullanabilirsiniz:

MAYBELİNE NUDE BURN / ROSE FLUSH / CORAL EMBER

Yaza damga vuracak makyaj trendi: Sunset Blush nasıl uygulanır?

NARS AFTERGLOW LIQUID BLUSH

Yaza damga vuracak makyaj trendi: Sunset Blush nasıl uygulanır?

Cilde doğal görünümlü ışıltı ve canlılık kazandıran likit allıktır. Daha sağlıklı görünen bir cilt için cilt bakımı faydaları sunar. Çizgilerde birikme yapmaz, ipeksi formüle sahiptir ve uzun süre kalıcıdır.

NARS THE MULTIPLE

Yaza damga vuracak makyaj trendi: Sunset Blush nasıl uygulanır?

Nars Multiple Stick, eşsiz kremsi formülü ve zamansız renkleriyle bütün cilt tonlarında pırıltılı vurgular oluşturur. Cildi çok güzel aydınlatır.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Funda Aydın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...