Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yoğurt Saça Sürülürmü Ve Yoğurtla Saç Bakımı Maskesi Tarifleri

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Yoğurt Saça Sürülürmü Ve Yoğurtla Saç Bakımı Maskesi Tarifleri

Yoğurdun saça faydaları da saymakla bitmez, saç foliküllerini güçlendirir, saç dökülmesini önler, kepeğe doğal çözümdür.

Yoğurt Saça Sürülürmü Ve Yoğurtla Saç Bakımı Maskesi Tarifleri

Yoğurt A, B12, B16, C, D vitaminleri ile Protein, Sodyum, Karbonhidrat, Magnezyum, Kalsiyum, Demir gibi minerallerden oluşan harika bir besindir. Yoğurdun saça faydaları saymakla bitmez, saç foliküllerini güçlendirir, saç dökülmesini önler, kepeğe doğal çözümdür. İşte yoğurdun saça olan yararları ve yoğurt ile yapabileceğiniz saç maskeleri

Saç dökülmesini önler

Saç dökülmesi pek çok nedenden kaynaklanabilir. Saç dökülmesinin bir nedeni de saç foliküllerinin yetersiz beslenmesidir. Uzmanlar yoğurdun B5 Ve D vitamini içeriği sayesinde saç foliküllerini besleyip dökülmeyi önlediğini bildiriyor. Yoğurt ile saç dökülmesini önleyen maske hazırlamak için, yarım su bardağı yoğurdu, 3 yemek kaşığı blenderdan yahut robottan geçirip tamamen toz haline getirdiğiniz çemen tohumu ile karıştırın saçlara ve saç diplerine sürün. 1 saat bekletip, yıkayın şampuanlayın, ardından durulayın.

Saçları güçlendirip, uzamasını sağlar

Günde 85 gram yoğurt yiyerek 9 gram protein alıp saç sağlığınızı önemli ölçüde destekleyebilirsiniz. The Centers for Disease Control and Prevention (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri) 1 ile 3 yaş arasındaki çocukların günde en az 13 gram, 4 ila 8 yaşındaki çocukların 19 gram, 13 ile 34 yaş arasındaki çocukların ise 34 gram, 14 yaş ve üstü kadınların ise en az 46 gram protein alması gerektiğini bildiriyor. Protein saç ve tırnak gibi iç organların büyümesi için çok gerekli bir besin öğesidir. Yedikleriniz saç ve cilt sağlığınıza yansır. Yetersiz protein aldığınızda saçlarınız da beslenemez güçsüz ve kırılgan hale gelip saçların uzaması güçleşir. Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, yumurta, baklagiller en önemli protein kaynaklarıdır. Bir diğer protein deposu yiyecek de yoğurttur. Yoğurt yüksek protein içeriği ile saçlar için çok faydalı bir maddedir. Saç sağlığını korur, saçların uzamasını kolaylaştırır, kırılmaları önler, saç foliküllerini güçlendirir. 

Saçı nemlendirir

Yoğurt saçlar için harika bir nemlendiricidir. Yoğurtla nemlendirici saç maskesi yapmak için 4 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı aloe vera jel ve 2 yemek kaşığı katı Hindistan cevizi yağını iyice karıştırıp saçlarınıza uygulayıp 1 saat bekletin. Ardından saçları yıkayın, şampuanlayın ve durulayın. Katı Hindistan cevizi yağını ve aloe vera jeli internet temin edebilirsiniz. Aloe vera jeli ayrıca aloe vera yaprağını ortadan ikiye kesip içindeki jeli çıkararak da elde edebilirsiniz. Saçlarınız seyrekse daha az malzeme kullanabilirsiniz.

Kepeği tedavi eder

Kepeğin en sık karşılaşılan nedeni saç derisindeki mantarlardır. Mantar enfeksiyonu saç derisini pul pul hale gelmesine neden olur. Yoğurt anti-fungal özleri sayesinde kepeğin giderilmesinde çok önemli rol oynar. Yarım su bardağı yoğurdu saçlarınıza ve saç diplerinize sürüp 20 dk bekletin, süre dolduğunda saçlarınızı yıkayın, şampuanlayın ve durulayın.

Saç rengini açar

Saç boyaları kimyasal olduğundan saç boyası kullanmanın sağlık açısından çeşitli mahzurları vardır. Evde yoğurt kullanarak saçınızı doğal yoldan açabilirsiniz! 2 yemek kaşığı limon suyu ile 1 su bardağı yoğurdu güzelce karıştırıp saçlarınıza sürün yarım saat bekletip ardından su ile durulayın.

Hint Yağının Saça Faydaları Nelerdir Ve Saça Nasıl Sürülür? Tıklayınız

Çayın Saça Müthiş Faydaları Ve Çayla Saç Nasıl Yıkanır? Tıklayınız

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Videolu Anlatım Tıklayınız

Bıldırcın Yumurtasının Saça Faydaları Ve Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Yasemin Yağı Saça Faydaları Ve Yasemin Yağının Saç İçin Kullanımı Tıklayınız

Defne Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Ve Defne Yağının Saça Faydaları Tıklayınız

Gül Yağının Saça Faydaları Ve Gül Yağı İle Saç Bakımı Tıklayınız

Yoğurt Saça Sürülürmü Ve Yoğurtla Saç Bakımı Maskesi Tarifleri

 


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...