Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yorgunluğunu gizlemek isteyenlere makyaj hileleri

Mavi Kadın>Güzellik>Yorgunluğunu gizlemek isteyenlere makyaj hileleri

Kimi zaman farklı nedenlere bağlı olarak yüzümüzden yorgun olduğumuz belli olur. Peki birkaç ufak hile ile yorgunluğunuzu gizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Yorgunluğunuzu gizleyecek ve daha enerjik bir görünüm sağlayacak makyaj hileleri sizlerle…

Yorgunluğunu gizlemek isteyenlere makyaj hileleri

Uykunuzu yeterince alamadığınızda, stresli bir haftanın sonunda veya davetlere katıldığınız günlerden sonra yorgunluğunuz yüzünüzden belli olabilir. Birkaç makyaj malzemesi kullanarak daha enerjik ve dinlenmiş görünebilmeniz mümkün. 

Yorgunluğunu gizlemek isteyenlere makyaj hileleri

KAPATICI KULLANIN

Cilt altı tipinize uygun bir kapatıcıyla yorgunluğunuzu ve uykusuzluğunuzu gizleyebilirsiniz. Kullandığınız kapatıcı sayesinde koyu ve şiş göz altlarınızın daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. 

KİRPİKLERİNİZİ DAHA HACİMLİ GÖSTEREN RİMELLERİ TERCİH EDİN

Göz ve çevresi yorgunluğu direkt olarak belli eder. Bu yüzden yorgun günlerin ardından yapacağınız göz makyajı oldukça önemlidir. Bakışlara yoğunluk katan kirpiklerin kıvrılması yorgunluğunuzun gizlenmesine yardımcı olur. 

ALLIK KULLANIN 

Allık, yorgun görüntüyü ortadan kaldırarak cilde canlı bir görünüm sağlar. Bundan dolayı da makyaj çantasındaki en önemli yardımcılardan biridir. Elmacık kemiklerinize ve biraz da burun ucuna hafif bir allık kullanımı yorgunluğun gizlemensini sağlar.

GÖZ MAKYAJI YAPARKEN PINARA ODAKLANIN

Bakışlarınızı canlandırmak istediğinizde göz pınarlarınıza ışıltılı far, kalem veya highlighter uygulamanız yeterli olacaktır. Böylece daha canlı bir görünüm elde edersiniz. 

MAKYAJ BAZI KULLANIMI

Makyajınızın daha canlı görünmesi için kullanmanız gereken bazı seçerken daha canlı ve ışıltılı tonları tercih ederek yorgunluğunuzu gizleyebilirsiniz. 

DUDAKLARINIZ İÇİN DAHA CANLI RENKTEKİ RUJLARI TERCİH EDİN

Yorgunluğunuzu gizleyecek bir diğer makyaj hilesiyse canlı renkte ruj tercih etmektir. Nude veya pastel tonlarda ruj tercih ettiğinizde daha yorgun görünebilirsiniz. Özellikle yorgunluğunuzu gizlemeyi düşünüyorsanız terchinizi daha soft ve canlı renklerden olmalıdır. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Gülenber Han
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...