Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yumuşak Saçlar İçin Ne Yapmalı, Saç Yumuşatma Yöntemleri Nelerdir?

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Yumuşak Saçlar İçin Ne Yapmalı, Saç Yumuşatma Yöntemleri Nelerdir?

Yumuşak saçlar için ne yapmalı? makalemizde saç nasıl yumuşar? konusu hakkında bilgiler verdik.

Yumuşak Saçlar İçin Ne Yapmalı, Saç Yumuşatma Yöntemleri Nelerdir?

Her gün saçı şampuanlamak saçı kurutur ve saça yumuşaklık veren yağı azaltır. Yumuşak saçlar için ne yapmalı? makalemizde saç nasıl yumuşar? konusu hakkında bilgiler verdik.

Siz de saçlarım çok sert ne yapmalıyım, saçlarımı nasıl yumuşatmalıyım diyorsanız işte yapmanız gerekenler.

Saçlarınızı yumuşatmak için saç yumuşatıcı saç bakım yağı kullanmak, biotin gibi saçı güçlendirici vitamin hapı içmek ve aşağıdaki bildirilenleri yapabilirsiniz. 

Saçınızı aşırı yıkamayın

Saçlarınız çok yağlıysa saçları gerektikçe yıkayabilirsiniz fakat kuru saçlı olanlar haftada 2 kezden fazla yıkamamalıdır. Saçı sık yıkamak saçın yağ dengesi bozup kuruyup sertleşmesine neden olur.

Yumuşak Saçlar İçin Ne Yapmalı, Saç Yumuşatma Yöntemleri Nelerdir?

Su arıtmalı duş başlığı kullanın

Filtreli duş başlığını ev ve bahçe malzemesi satan mağazalarda bulabilirsiniz. Su arıtmalı duş başlığı kullanmak sudaki kireç, klor ve diğer zararlı maddeleri süzerek sağlıklı, yumuşak ve parlak saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Yumuşak Saçlar İçin Ne Yapmalı, Saç Yumuşatma Yöntemleri Nelerdir?

Saç kremi kullanın

Saçınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra bozuk para büyüklüğünde saç kremini saçınıza uygulayın. Saç kremi sert saç tellerini yumuşatır ve bakımını yapar. Ardından saçınızı durulayın, saçınızın yumuşak kalması için banyo sonra saç yumuşatıcı kozmetik ürünler de kullanabilirsiniz. Bu ürünleri kozmetikçilerden temin edebilirsiniz.

Yumurta Sarısının Saça Faydaları Ve Yumurta Sarısı Saç Maske Tarifi Tıklayınız

Saç bakım yağı kullanın

Saçınızın ihtiyacı olan takviyeyi ve besinleri sağlamak için, kozmetikçilerde ve aktarlarda satılan saç bakımı yağı ile masaj yaparak durulayabilirsiniz. Saçı yağlamak saçınıza istediğiniz parlaklığı sağlayıp, yumuşak hale gelmesine yardımcı olur. Gece yatmadan önce birkaç damla yağla saçınıza masaj yaptığınızda sabah yumuşacık saçlarla uyanırsınız. Isı veren düzleştirici ve maşalardan uzak durun. Isı saçınıza zarar verir ve matlaştırır. Aşırı ısı uygulaması saçın kurumasına ve kırılmasına neden olmaktadır.

Yumuşak Saçlar İçin Ne Yapmalı, Saç Yumuşatma Yöntemleri Nelerdir?

Saçları yumuşatmak için maske

Saçınızda doğal yumuşatıcı yapmak için için bal ve yumurta sarısını blenderdan geçirip maske hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi saçınızda 15 dk- 1 saat bırakın ve sonra şampuan kullanıp durulayın. Bir gece saçınızda bekletmeniz yumuşatma etkisini artıracaktı Bu işlemi haftada birkaç kez tekrarlayın. Defne yağı ve yasemin yağını saça uygulamak da saçların yumuşak hale gele gelmesinde oldukça etkilidir.

Yasemin Yağının Saça Faydaları Ve Saça Uygulanması İçin Tıklayınız

Defne Yağının Saça Faydaları Ve Saça Uygulanması İçin Tıklayınız

Kimyasal saç bakım ürünlerinden uzak durun

Sık sık saç spreyi, saç boyası ve kimsayal saç bakım ürünlerinin kullanılması saçları yıpratıp sertleşmesine neden olur. Bu ürünleri kullanacaksanız mutlaka koruyucu saç bakım ürünleri kullanın.

Yumuşak Saçlar İçin Ne Yapmalı, Saç Yumuşatma Yöntemleri Nelerdir?

Vitamin takviyesi alın

Doktorunuza danışıp kullanacağınız Biotin, Omega-3 yağ, balık yağı hapı ve E vitamini gibi bazı vitamin hapları saçlarınıza yumuşaklık verecek, saç foliküllerini güçlendirecek ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Saç şekillendiricilerden uzak durun

Saç düzleştiriciler, saç şekillendiriciler ve kurutma makineleri saçın doğal nem dengesini bozup sertleşip kurumasına yol açar. Saçlarınızı taramak için plastik tarak yerine tahta tarak tercih edin. Tahta tarak saç diplerindeki yağı tüm saça yaydırarak sağlıklı kalmasını sağlar.

E Vitamininin Saça Faydaları Nelerdir? E Vitamini İle Saç Bakımı Tıklayınız

Kuru Saç Derisi İçin Doğal Çözümler, Saç Dibi Kuruluğu Nasıl Geçer? Tıklayınız

Soğan Suyunun Saça Faydaları (Bilimsel Araştırma Sonuçları) Tıklayınız

Yoğurdun Saça Faydaları Ve Yoğurtla Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...