Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yurt dışında hayat kurtaran en popüler 38 seyahat uygulaması 2023

Mavi Kadın>Yaşam>Yurt dışında hayat kurtaran en popüler 38 seyahat uygulaması 2023

2023 yılının en popüler seyahat uygulamaları ile yolculuğunuzu ve kısıtlı vaktinizi çok daha verimli hale getirmek mümkün. Yurtdışı planı yaparken ve seyahat sırasında işinize yarayacak seyahat uygulamalarını listeledik.

Seyahat aplikasyonları gezi planı yapanlar için hayat kurtarıcı özellikler sunuyor.
Seyahat aplikasyonları gezi planı yapanlar için hayat kurtarıcı özellikler sunuyor.

Seyahate çıkmaya karar vermek ne kadar kolaysa, seyahat planı çıkarmak bir o kadar zor olabiliyor. Yurtdışına çıkmadan önce halletmeniz gereken işleri, yurtdışı seyahati esnasında belirleyeceğiniz rotaları, konaklama yeri ve gideceğiniz restoranları öğrenmek yada karşınıza çıkabilecek sorunları çözmeniz için işinize yarayacağını düşündüğümüz seyahat uygulamaları derledi. İşte seyahate çıkmadan önce mutlaka telefonunuza indirmeniz gereken, hayatınızı kolaylaştıracak seyahat aplikasyonları…

EN POPÜLER SEYAHAT UYGULAMALARI

Birçok gezgin tarafından tercih edilen, seyahatinizi kolaylaştıracak aplikasyonları sıralayalım:

FREE WİFİ FİNDER

Menzildeki en yakın WİFİ ağına otomatik bağlanmanızı sağlar. Bağlanmadan önce, her ağın ne kadar hızlı olduğunu gösterir.

AROUNDME

Konumunuzu hızla tanımlar ve size en yakın banka, benzin istasyonu, müze, taksi, hastane, otel, restoran, eczane, market vb. yerleri gösteriyor ve bunlarından arasından seçmenize olanak sağlar.

TRİPADVİSOR

Gezginler tarafından kim neyi beğenmiş, neyden şikâyet etmiş ne yemiş veya ne demiş 500 milyonu aşkın yorum ve görüş sunan harika bir uygulama. Gittiğiniz ülkenin en ucuz uçak biletlerini, en iyi otelleri ve restoranlarını bulmanızı kolaylaştırıyor.

LOCAL EATS

Seyahat ettiğiniz ülkenin şehir merkezinde veya avmlerde herkes tarafından bilinen yemekler yemek yerine, şehrin yerlileri tarafından tercih edilen, bulunduğunuz ülkeye özgü tatlar tatmak isteyenler için muhteşem bir aplikasyon.

Yurt dışında hayat kurtaran en popüler 38 seyahat uygulaması 2023

PACKİNG PRO

Gideceğiniz yer ilkse yanınıza ne almalı ne almamalı konusunda yardımcı olacak bir uygulama. Valiz hazırlamak özellikle gideceğiniz destinasyona defalarca gittiyseniz kolaydır. Çünkü tecrübelerinize dayanarak bavul hazırlarsınız.

Packing Pro aplikasyonuyla örnek kontrol valiz listelerine bakabilir, uygulamayı kullanan kişilerin gezdiği şehirler için valizlerine ne aldıklarına bakarak siz de kendi valizinizi eksiksiz ve daha keyifli hazırlayabilirsiniz.

WİKİHOOD

Tursuz, rehbersiz gezdiğiniz yerlerin tarihini anlatan Wikipedia’nın cep boyu diyebileceğimiz harika bir uygulama.

ITRANSLATE

Seyahate çıkarken işinize en çok yarayacak uygulamalardan biri. Maalesef hepimizin ortak derdi yabancı dil. İngilizceyi belki biliyorsunuz peki diğer diller? Yurtdışına çıktığınızda kendini güvenli hissetmek, iyi ifade edebilmek çok önemli. Itranslate, 90 dillik bir çeviri uygulaması. Yapmanız tek gereken kendi dilinizde konuşmak. Uygulama sesini istediğiniz dile çevirerek zaman kazandırıyor.

BOOKİNG

Dünyadaki 800 binden fazla otel ve 20 milyon oda arasında en uygun seçenekleri sunar.

AİRBNB

Konumuzdaki yerde günlük ev veya oda kiralamanızı sağlar.

GOEURO

Seyahat planı yaparken en ucuz ya da en hızlı gibi seçenekler sunan düşük bütçeli öğrenci dostu aplikasyon. Böylece uçak, tren ve otobüs fiyatlarını karşılaştırabilir ona göre rezervasyon yapabilirsiniz.

TİPULATOR

Ülkemizde bahşiş sistemi yaygın değil. Eğer gönlünden koparsa verilen bir sisteme dayalı. Ancak yurtdışındaki birçok ülkede bahşiş zorunlu. İşte bu uygulama sayesinde tutarı yazdıktan sonra ülkede yüzde kaç bahşiş uyguladığını seçerek vermeniz gereken bahşiş tutarını öğrenebilirsiniz.

Yurt dışında hayat kurtaran en popüler 38 seyahat uygulaması 2023

GOOGLE MAPS-OFFLİNE

Google Maps’i seyahate çıktığınızda çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz bir uygulama. Gideceğiniz yerleri seyahate çıkmadan önce harita üzerinden işaretledikten sonra GPS’inizi açıyorsunuz ve Google Maps sizi gideceğiniz yere kadar götürüyor.

SKYSCANNER VE MOMONDO

Gideceğiniz yere hangi havayolu ile daha ucuz uçacağınızı öğrenebiliyor, Gideceğiniz yere 1000’den fazla havayolunun uçak biletini kıyaslayarak en uygun seçeneği tercih edebiliyorsunuz.

CİTYMAPS2GO

Yurt dışı seyahatlerinde internet erişimi olmadığında çevrimdışı kullanılabilir bir harita uygulaması.

REBTEL

En iyi seyahat uygulamasında Rebtel listenin olmazsa olmazı. Ücretsiz uluslararası arama uygulaması olan Rebtel aramalar için internete ihtiyaç duymuyor.

HOTELTONİGHT

Otellerin son dakika boş kalan veya iptal edilen odalarını uygun fiyatlar avantajlarından yararlanarak tutabileceğiniz bir uygulama.

FİND MY İPHONE

Telefonunuz kaybolduğunda herhangi başka İphone ya da PC’den telefonunuzun konumunu gösterir. Uygulama sayesinde telefonunuza uzaktan kontrol sağlayabilirsiniz.

GOOGLE TRANSLATE

Google’ın ücretsiz servislerinden Google Translate, internet olmasa bile çevirmek istediğiniz kelimeyi klavye ile yazarak veya sesli söyleyerek de 100’den fazla dile çevirebilme imkânı sunuyor.

GOLDSTAR

Goldstar tiyatro, konser, spor ve komedi gibi etkinlikler için indirimli biletler bulmanızı sağlıyor.

MAPSME

İnternet olmasa bile kullanabileceğiniz Maps.me uygulaması, son zamanlarda çok popüler. Gidilen ülkeyi adım adım yönlendirmelerle gösteren navigasyon sistemli uygulamada yapmanız tek gereken gideceğiniz şehir veya ülkenin haritasını önceden indirmek.

ALLSUBWAY

Yurtdışında metro ağı ülkemizdeki kadar kolay ve rahat anlaşılabilir değil. Bu noktada çevrimdışı çalışmasıyla kolaylık sağlayan Allsubway uygulaması metro istasyonlarına ulaşım sağlıyor.

LOUNGEBUDDY

LoungeBuddy dünyanın birçok havalimanında geçerli bir uygulama. Uçuşlar arası aktarmalarınızı verimli ve konforlu hale getiriyor. Havalimanlarındaki lounge’ların özelliklerini, sundukları hizmetlerin neler olduğunu ve hangilerinin ücretli olup olmadığını, özelliklerini WiFi internet, toplantı salonu, yiyecek / içecek, çocuk odası vb.) gibi sundukları hizmetlerini ve bu hizmetlerin hangilerinin ücretli hangilerinin ücretsiz olduğunu görüntüleyebiliyorsunuz.

ROOMER TRAVEL

Bu uygulamayı kullanan kişiler iptal etmek istediği rezervasyonlarını çok daha uygun fiyatlara devralabiliyor ya da gidemeyeceği tatili başka kişilere devredebiliyor. Yani rezervasyon iptallerinden en az zararla çıkmanıza olanak sağlarken devralan kişiye de uygun fiyatıyla büyük fırsat sunuyor.

TRİPLİNGO

Seyahat edeceğiniz ülkenin yeni kültürüne uyum sağlamanıza yardımcı olacak ve sanki yerel biri gibi görünmenize yardımcı olacak harika bir uygulama. Uygulama temel ifadeleri öğrenmenize, sesinizi anında çevirmenize veya canlı çevirmene bağlanmanıza yardımcı olacak.

REBTEL

Uluslararası arama uygulaması Rebtel ücretsiz bir uygulama. Ekonomik telefon görüşmesi yapmanızı sağlıyor.

ROME2RİO

Gitmek istediğiniz ülke veya şehirdeki otobüs fiyatından, uçak ve araç fiyatına kadar tüm sonuçları öğrenebileceğiniz aplikasyon.

JET LAG ROOSTER

Bu uygulama, gideceği yerde jet lag olmak istemeyenler için harika bir uygulama. Bitkin olmamanız ve uyku problemi yaşamamanız için size özel ayarlama yapan uygulamada tek yapmanız uçak iniş biniş yer ve saatleri tarzı basit soruları cevaplamak.

XE CURRENCY

Gittiğiniz yurtdışı seyahatinizde, alışveriş sırasında veya havaalanında paranızı değiştirirken ya da ödeme yaparken internetin olmasa bile, canlı döviz kurlarını ve grafiklerini sana en doğru şekilde sunuyor.

ZOMATO

Gideceği restoranın menüsüne önceden göz atmak isteyenlerin telefonunda bulundurması gereken bir uygulama. Restoranın konum bilgilerini, menüsünü ve ziyaretçi yorumlarını kullanıcılarına ulaştırıyor.

Yurt dışında hayat kurtaran en popüler 38 seyahat uygulaması 2023

THE WEATHER CHANNEL

Dışarı çıkarken üzerime ne alsam diye düşündüğünüzde bulunduğunuz yere havaya ve gün içerisindeki zamana bağlı olarak değişen hava durumunu gösteriyor.

TRİPOSO

Seyahat edilen ülkelerin en çok sevilen mekanlarını görmek, gezilecek, eğlenecek, yemek yiyecek birçok mekân hakkında fotoğrafları ile fikir sahibi olmak isteyenler için harika bir aplikasyon.

WİFİ WORLDWİDE

Seyahat edenlerin en büyük sıkıntılarından biri internet sağlayıcısı bulmak. Bu uygulama Dünya üzerindeki 10 milyon erişim noktasından konumunuza yakın olanını kullanarak buluyor ve online olmanızı sağlıyor.

SYGİC

Sık sık seyahat edenlerin en çok kullandığı GPS ve harita uygulamalarından biri. Özellikle araç kiralarken eğer bir de GPS alırsanız günlük ücret ödemeniz gerekirken, bunun yerine bir kerelik Sygic haritalarından satın alıp internetiniz olmadan uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

UBER

Birçok ülkede yoldan rastgele çevrilen taksiye binmek Uber çağırmaktan çok daha pahalı olabiliyor. Gideceğiniz yere ne kadar ücret tutacağını bilemediğiniz için turist olarak her daim kazıklanma riski söz konusu. Uber uygulaması ile bulunduğu ülkelerde bulunduğunuz yere araç çağırabilir, kısa sürede sizi tespit edip haritada işaretlediğiniz yere götürür. Uygulamanın en güzel yanlarından biri de araç çağırmadan yolculuğun ne kadar tutacağını görüntüleyebiliyor olmanız.

PİRİ GUİDE

Yurt dışındaki belli başlı şehirleri sesli rehber eşliğinde gezebileceğiniz, harita ve yönlendirmelerle turu kolayca takip edebileceğiniz kendi başınıza yanınızda rehber varmış gibi hissedebileceğiniz aplikasyon.

TRİPIT

Tripıt, yaklaşan seyahat programınızı düzenlemenize yardımcı oluyor. Seyahat onaylarını, uçuş güzergahlarını, biletleri, otel rezervasyon bilgilerini, kiralık araç rezervasyonlarını, feribot biletleri ve yol tarifleri gibi seyahat planlarınızı ve belgelerinizi tek bir yerde organize ederek dağınıklıktan kurtarıyor.

CLASSPASS

Seyahate çıktığınızda haftalık pilates derslerini ihmal etmemek için sunulan  ClassPass uygulaması ile dünyanın dört bir yanındaki fitness derslerine, spor salonlarına ve sağlıklı yaşam merkezlerine erişim sağlayarak antrenmanlarınıza devam edebilirsiniz.

Kaynak : buseterim.com, gezenyaka.com webtekno.com
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...