Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yüz yıllık tarif… 60 yaşında bile kırışıklıkları yok ediyor, üstelik beş malzeme yetiyor!

Mavikadin>Güzellik>Yüz yıllık tarif… 60 yaşında bile kırışıklıkları yok ediyor, üstelik beş malzeme yetiyor!

Cildinin bembeyaz olmasını ve kırışıklıklarından kurtulmayı isteyenler dikkat! Evinizde bulunan malzemeler ile bu pek tabii mümkün! Binlerce lira harcamaya gerek yok! İşte en etkili doğal kırışıklık kremi tarifi:

Nohut ve pirinç özleri içeren bu maske sayesinde yüzünüzdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.
Nohut ve pirinç özleri içeren bu maske sayesinde yüzünüzdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Kadın olsun erkek olsun biz insanoğlunun en büyük isteklerinden biri ömür boyu genç, çekici ve güzel gözükmek. Günümüzde botoks, dolgu gibi uygulamalar ile bir nebze de olsa bu mümkün olabiliyor. Ancak botoks için param yok yahut cildime kimyasal sürmek istemiyorum diyorsanız evinizdeki doğal malzemeler ile de gençleşip güzelleşebilirsiniz! İşte zamanı geri sarmanızı sağlayacak doğal kırışıklık kremi:

DOĞAL KIRIŞIKLIK MASKESİ TARİFİ

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı nohut
  • 1 yemek kaşığı beyaz pirinç
  • 200ml su
  • 1 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 1 tatlı kaşığı macadamia yağı (Aktarlarda satılıyor, bulamazsanız maskeye katılmayabilir)
  • 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı (Aktarlarda satılıyor)
  • 1 E vitamini kapsülü (Eczanelerde var)

Bu malzemeler ile 2 farklı kırışıklık karşıtı krem yapacağız. Bu kremin içerisinde yer alan pirinç cildi beyazlatıyor, ince çizgilerle savaşıyor, nohut cildi yaşlanmaktan koruyor, cilt tonunu eşitleyip yaşlılık lekelerini gideriyor, mısır nişastası botoksa en iyi alternatiflerden, düzenli kullanımda derin kırışıklıklara bile iyi geliyor, macadamia yağı cildin keratin üretimini destekliyor, üzüm çekirdeği yağındaki polifoneller yaşlanma etkilerini yavaşlatıyor.

Yüz yıllık tarif… 60 yaşında bile kırışıklıkları yok ediyor, üstelik beş malzeme yetiyor!

İlk Kremin Yapılışı:

Bir cam kavanoza bir yemek kaşığı nohut ve bir yemek kaşığı pirinç koyun. Üzerine 1 su bardağı (200 ml) su ekleyip kavanozu kapatın. Nohut ve pirinç gece boyunca su dolu kavanozda kalsın. (Bu işlemi akşam yapmanız daha iyi olur böylece gece boyunca pirinç ve nohut suyun içerisinde faydalı özünü salacaktır. Yahut gündüz yapıp 12 saat boyunca kavanozda bekletebilirsiniz. Süre tamam olduktan sonra kavanozdaki nohut ve pirinci suyuyla beraber küçük bir tencereye alın ve blenderdan geçirin. Karışımı kumaş süzgeç ile süzün. Yahut süzgeçe temiz bir tülbent geçirerek de süzebilirsiniz. Süzdüğünüz yoğun kısmı tencereye alıp ocakta kısık ateşte pişirin. Bu arada karışımı sürekli tahta kaşıkla karıştırın. Karışım daha yoğun kıvama gelince ocağın altını kapatın. Karışımı 2 farklı kaseye dökün. Öncelikle ilk kırışıklık kremini hazırlayalım. Kasenin birine 1 yemek kaşığı mısır nişastası katıp topaklanmaması için tahta kaşıkla iyice karıştırın. Bu karışıma 1 tatlı kaşığı macadamia yağı, 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 1 E vitamini kapsülü ekleyin. Üzüm çekirdeği yağı ve Macadamia yağını aktarlardan, kozmetikçilerden yahut internet üzerinden temin edebilirsiniz. E vitamini kapsülü ise eczanelerde satılıyor. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Başta pirinç ve nohut sayesinde doğal yaşlanma karşıtı kırışıklık kremimiz hazır! Bu kremi kozmetikçilerde satılan cam krem kavanozuna koyup buzdolabına kaldırın. 10 gün boyunca buzdolabında bozulmadan muhafaza olacaktır. Her gece yatmadan cildinize uygulayın. Sabah suyla yüzünüzü yıkayın. Yahut cildinizde 40 dk bekletip suyla yüzünüzü durulayın.

İkinci Cilt Kreminin Yapılışı

Yukarıdaki karışımı 2 farklı kaseye ayırmıştık. Şimdi diğer kase ile hazırlanan kreme geçelim. Bu kasenin içerisine 2 tatlı kaşığı aloe vera jeli, 1 tatlı kaşığı avokado yağını ve 1 E vitamini kapsülü de ekleyerek (E vitamini kapsül iğne ile delinip akıtılacak) karışımı tahta kaşıkla iyice karıştırın. Bu karışımı yine yukarıdaki gibi cam krem kutusuna koyup buzdolabına kaldırın.

Not: Kullanmadan önce alerji testi yapın! Elin iç kısmına küçük bir alana bu kremleri uygulayın ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra suyla durulayın. Kızarıklık, yanma ve şişlik yoksa kremi güvenle kullanabilirsiniz.

 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...