Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2017-02-03 22:24:10 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:46

18-19 Yaşında Sonra Boy Nasıl Uzar? 18 Yaşından Sonra Boy Uzatma

Google News

İnsan büyüme hormonu (HGH) olarak bilinen hormon, boydan sorumludur.(18 yaşından sonra boy uzatma yöntemleri nelerdir?) isimli bu makalemizde

18-19 Yaşında Sonra Boy Nasıl Uzar? 18 Yaşından Sonra Boy Uzatma

İnsan büyüme hormonu (HGH) olarak bilinen hormon, boydan sorumludur.(18 yaşından sonra boy uzatma yöntemleri nelerdir?) isimli bu makalemizde, 18, 25, 30 yaşına gelipte uzamak isteyenlere bazı önerilerde bulunduk. HGH, hipofiz bezi tarafından üretilen ve kemiklerin ve kıkırdakların büyümesinden sorumlu hormondur. Boy uzunluğunda büyük ölçüde genetik etkilidir, yani anne veya baba, üst kuşaklar uzunsa gelecek nesil de uzun olur, fakat bu tek belirleyici faktör değildir.

Ashwagandha tozu temin edin (internetten satın alınabilir)

Ayurveda göre, Ashwagandha aynı zamanda Hindistan ginsengidir ve boyu uzatır. Ashwagandha kemik iskeleti yanı sıra kemik yoğunluğunu da genişleten çeşitli mineraller içerir. 1 bardak sıcak inek sütüne iki çorba kaşığı Ashwagandha tozu katın. Zevkinize göre şeker ekleyin ve iyice karıştırın.Boy uzatmak için en az 45 gün her gece yatmadan önce için.

Not: Bu metodun işe yaraması için fast fooddan uzak durmalısınız. Ayrıca doktorunuza danışmadan asla bu yöntemi denemeyin.

Süt için

Süt, kemik büyümesi için çok önemli mineral olan kalsiyum açısından zengindir. Kalsiyum aynı zamanda boy uzatıcı olarak da görev yapar. Boyunuzu birkaç santimetre uzatmak için günde 2-3 bardak süt için. Buna ek olarak, peynir, süzme peynir, yoğurt ve krema gibi süt ürünleri de aynı etkiyi sağlayacaktır.

Vücudunuzu esnetin

Esneme her yaştan insan için uzamada etkili bir yöntemdir. Parmaklarınızın üzerinde durarak vücudunuzu günde birkaç dk birkaç kez esnetin. Düzenli esneme ile birkaç cm uzayabilirsiniz. Ayrıca esnemek, duruşunuzu da güzelleştirir.

Egzersiz ve spor yapın

Egzersiz ve spor, boyunuzun uzamasını sağlayacak büyüme hormonu salgılanmasını uyarır. Boyunuzun uzaması için düzenli egzersiz yapın ve çeşitli sporlarla uğraşın. Uzamak için en iyi egzersiz zıplamaktır. Açık bir alanda günde 30 dk zıplama egzersizi yapın. Tenis, basketbol gibi sporlar da zıplamayı gerektirir. Bu da boy uzamasına yardımcı olur, ayrıca ideal kilonuza ulaşmanıza da yardımcıdır.

İyi uyuyun

Dinlendiğinizde vücut büyür ve dokular gelişir. Derin uyku sırasında İnsan Büyüme Hormonu (HGH), vücutta doğal olarak üretilir. Beyin yorgun olduğunda büyüme hormonu salgılanması azalır. Büyüme aşamasında maksimum uzunluk için kişiler 8-11 saat uyumalıdır.

Dengeli beslenin

Besin eksiklikleri, yetersiz beslenme, kişilerin maksimum boylarına ulaşmasını engeller. Doğru beslenme için dengeli bir diyet uygulayın. Çinko, manganez, vitamin C, protein, potasyum, kalsiyum gibi besin maddeleri ve fosfor, vücudu boy uzatması için uyarır. Bu diyet, taze yeşil yapraklı sebzeler ve renkli sebzeler, meyve, fındık, tohumlar, tam tahıllar ve düşük yağlı süt ürünleri içermelidir.

Güneşin tadını çıkarın

Güneş ışığı büyüme ve uzama için gereken D vitamininin en iyi kaynağıdır. Yeteri kadar D vitamini aldığınızdan emin olmak için günde 20-30 dk güneşlenin. Zararlı ultraviyole ışınlarına en az maruz kalmak için erken saatlerde ya da akşam saatlerinde güneşin altında olun. Güneş ışığı ile birlikte, süt, peynir, yumurta, yağlı balıklar ve güçlendirilmiş besinlerle D vitamini alabilirsiniz.

Duruşunuzu düzeltin

İyi bir duruş boy uzamasına katkıda bulunur. Bu tür duruşta baş ve boyun iyi hizalanmıştır kambur ya da eğik durmaz. Omurgayı düzeltir, kasları gevşetir ve boyunuzun uzamasına yardım eder. Bir sandalyeye oturduğunuzda omzunuz dik dursun ve çeneniz yüksekte dursun.

Bolca su için

Gün boyunca bol miktarda su içmeye çalışın. Su, vücudun zararlı toksinlerden kurtulmasını sağlar ve sindirimi iyileştirir. Buna ek olarak metabolizmayı hızlandırarak boy uzamasına katkıda bulunur. Genel sağlık için günde 8-10 bardak su için.

Boyumun Uzaması İçin Neler Yapmalıyım? Evde Boy Uzatma Kürü Formülü Tıklayınız

Boy Uzatan Yiyecekler İçecekler Bitkiler Boy Uzaması İçin Ne Yemeliyiz? Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
4 Görüş
S11 Temmuz 2023 - 04:30
Tm
Jemsit327 Haziran 2023 - 04:41
161
Ekrem yitik 13 Ocak 2023 - 05:08
Boyum nasıl uzar
Ekrem yitik 13 Ocak 2023 - 05:07
Boyumun uzamasini istiyorum yaşım 18 boyum1.55