Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

2024'ün moda rengi Apricot Crush! Enerjisi ruh halinizi iyileştirecek

Mavi Kadın>Moda>2024'ün moda rengi Apricot Crush! Enerjisi ruh halinizi iyileştirecek

2023 yılının sonuna yaklaştığımız bu günlerde moda dünyasında yeni yılda nelerin popüler olacağı tartışılmaya hatta açıklanmaya başladı. 2024'te moda olması beklenen rengin Apricot Crush olduğu WGSN ve Coloro tarafından duyuruldu. 

2024'ün moda rengi Apricot Crush! Enerjisi ruh halinizi iyileştirecek

Yılın renginin ''Apricot Crush'' yani minimal bir açık şeftali rengi olacağı WGSN ve Coloro tarafından duyuruldu. Tüketici ve tasarım trendlerini analiz yapmasıyla bilinen WGSN ve renk sistemi şirketi Coloro, 2024 yılının rengini Apricot Crush şeklinde açıkladı. 

Renk tahminleri konusunda son derece iddialı olan bu firmalar 2023 yılının rengini de 2020'de açıklamıştı. Yaptıkları açıklamda 2023'ün renginin Digital Lavender olacağı planlanmıştı. 

İÇ VE DIŞ MEKANLARA ENERJİ

Apricot Crush renginin iç ve dış mekanlara iyi ve olumlu bir enerji vermesi bekleniyor. Tazeleyici ve canlandırıcı niteliği ile tercih edilen bu renk tüketicilerin geleceğe dair belirsizlik ve olumsuz duygularla boğuşurken bu rengin dengelemeye yardımcı olacağı düşünülüyor.

Şirketlerin ayrıca bu rengin antioksidan ve vitamin bakımından zengin olan portakal ve kayısı gibi meyvelerin besleyici özelliklerini akıllara getirdiğine inanıyor. 

2024'ün moda rengi Apricot Crush! Enerjisi ruh halinizi iyileştirecek

2023-24 SONBAHAR/KIŞ SEZONUNDA PİYASAYA HAKİM OLACAK

Apricot Crush renginin 2023-24 sonbahar kış sezonunda piyasada kendini belli edeceği öne sürülüyor. 

Öyle ki bu rengin podyumlarda, güzellik ürünlerinde, iç mekanlarda, ciltte, saç renginde, parfümlerde sıkça tercih edilmesi bekleniyor. Sağlık ve zindelik odaklı tüketici teknolojisi ürünlerde bu rengin yine ağırlık kazanması düşünülüyor. 

2024'ün moda rengi Apricot Crush! Enerjisi ruh halinizi iyileştirecek

ZİHNİ VE BEDENİ BESLEMENİN ÖNEMİNE İŞARET EDİYOR

WGSN’nin renk stratejisti Clare Smith 2024'ün yeni modası olacak Apricot Crush rengi hakkında şu şekilde açıklama yaptı: 

''Ruh halini iyileştiren ve vitamin dengeleyen tonlar; insanların yaşamlarına kök salmış kişisel bakım ritüelleriyle uyumludur. Bu tonlar, zihni ve bedeni beslemenin önemine işaret eder.'

Kırık şeftali olarak da tarif edilen Apricot Crush rengi, şeftalinin bir açık tonu anlamına geliyor. Barbicore renginin yerine geçecek olan Apricot Crush rengini şimdiden dolaplarınızdan eksik etmeyin.

2024'ün moda rengi Apricot Crush! Enerjisi ruh halinizi iyileştirecek

APRİCOT CRUSH HANGİ RENKLERLE KOMBİN YAPILIR?

Harika kombinler çıkarabileceğiniz bu rengi kıyafetlerinizde mor ve yeşille mükemmel bir kombin yapılabilir.  Dekorasyonda ise ufak bir kırlenti bu renk seçerek evinizi olumsuz duygulardan arındırabilirsiniz. 

APRİCOT CRUSH İLE UYUMLU RENKLER

Apricot Crush ile uyum sağlayabilecek belli başlı tonlar bulunur. Bu tonları eğer dekorasyon için kullanacaksanız halınızda, yastıklarınızda, kırlentlerinizde ve tekli berjlerlerinizde tercih edebilirsiniz. 

BEYAZ VE PASTEL MAVİ

Bu renge yakışan renkler arasında beyaz ve pastel mavi tonları da vardır. Bu renk sıcak bir renl olduğu için pastel maviler yerine bebe mavisi gibi sakinlik çağrıştıran tonlar kullanabilirsiniz. 

Ayrıca Apricot Crush ile maviyi en iyi şekilde ortaya çıkaracak renk de beyazdır. 

KREM

Oldukça yumuşak bir renk olan krem rengi Apricot Crush renginin tonunu kırıp denge kurmanıza yardımcı olacaktır. Bu tonları yatak odanızda veya misafir odanızda tercih edebilirsiniz. 

Kaynak : bigumigu.com, enmodamagazin.com
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...