2022-08-28 15:00:18 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:24

ABD'nin Gülşen açıklamasına AK Parti'den jet yanıt geldi

Şarkıcı Gülşen'in konserinde orkestradan bir arkadaşına yönelik ''İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi sapıklığı oradan geliyor'' dediği konuşması gündem olmuştu. Şarkıcı ifadesinin ardından tutuklandı. Bunun üzerine ABD Dış İşleri Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi. AK Parti bu açıklamanın hadsizlik olduğunu söyleyerek sert yanıt verdi.

ABD'nin Gülşen açıklamasına AK Parti'den jet yanıt geldi

Gülşen'in cezaevine girmesinin ardından yapılan açıklamalar devam ediyor. Şarkıcının tutuklu olarak yargılanmasına karar verilmesinden sonra ABD Dış İşleri Bakanlığı bir açıklama yaptı.

ABD GÜLŞEN İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

ABD Dış İşleri Bakanlığı açıklamasında; ''ABD, Türkiye'de ifade özgürlüğünü kısıtlamak için kullanılan adli taciz biçimlerinden endişe duymaktadır. Türkiye'yi ifade özgürlüğüne saygı duymaya ve güvence altına almaya çağırıyoruz.'' ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ'DEN YANIT GECİKMEDİ

Bu sözlere AK Parti'den ilk tepki TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç'tan geldi. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Tunç şunları söyledi:

"ABD Dışişleri Bakanlığı'nın İmam - Hatiplerimize yönelik sarfettigi hakaret ve aşağılayıcı ifadelerinden dolayı yargılanan "Sanatçı" ile ilgili endişeliyiz açıklamasında bulunmasını kınıyor ve reddediyorum. İfade özgürlüğü, milletimizin değerlerini aşağılamak, eğitim yuvalarımıza ve orada eğitim görenlere hakaret etmek değildir. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Türkiye'de Yargı bağımsızdır. ABD'nin ülkemizde devam eden bir dava ile ilgili açıklama yapması hadsizliktir. Türkiye Cumhuriyeti, Dünya'nın neresinde olursa olsun, her bir vatandaşının hakkını ve özgürlüğünü korumaya muktedir güçlü bir ülkedir."

Mavi Kadın