2021-09-04 19:38:16 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:32

Akıllı Elektrik Süpürge (Robot Süpürge) Kullanıcı Yorumları

Robot süpürge (akıllı elektrik süpürge) teknolojinin gelişmesiyle birlikte, günümüzde yaygın kullanılmaya başlanmıştır.

Akıllı Elektrik Süpürge (Robot Süpürge) Kullanıcı Yorumları

Robot süpürge (akıllı elektrik süpürge) teknolojinin gelişmesiyle birlikte, günümüzde yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Robot süpürge, akıllı elektrik süpürgesi olarak da bilinir. Robot süpürge; elektrikli süpürgeler gibi insana ihtiyaç duymaz, tüm evi kendi kendine süpürür. Akıllı elektrik süpürge, ev işlerini pratik hale getiren, teknolojik ürünlerdendir. Piyasada şarj ile çalışan ve farklı özelliğe sahip çeşitli robot süpürge markaları bulunur.

Robot Süpürge Kullananların Olumlu Ve Olumsuz Yorumları Nelerdir?

iRobot Roomba 980 Wi-Fi'lı robot süpürgeyi yaklaşık 15 gündür kullanıyorum. Benim yönlendirmeme gerek kalmadan, evi dip köşe temizliyor. Pahalı bir ürün ama kesinlikle fiyatını hak ediyor. Ben çok memnun kaldım, kullanacak olanlara bu markayı kullanmalarını tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar, ben de xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Akıllı Robot Süpürge kullanıyorum. Akıllı robot almadan önce piyasadaki tüm akıllı robotların markalarını ve özelliklerini araştırdım. Ve xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Akıllı Robot Süpürge almaya karar verdim. İyi ki de bu robotu tercih etmişim. İki çocuk annesiyim, haliyle yerlere yemek kırıntıları dökülüyor, ev çabuk kirleniyor. Bu akıllı robotu kullandığımdan beri, evim tertemiz. Fazla dağınık ve çok eşya olan yerlerde akıllı robot rahat harelet edemiyor ve haliyle tertemiz yapmıyor. Ben de dağınıklığı sevmediğim için evi tertemiz topluyorum, yerde robota takılacak olan eşyaları kaldırıyorum. Ardından akıllı robotu çalıştırıyorum. Böylece evim hem temiz hem de düzenli oluyor.

iRobot Roomba 980 Wi-Fi'lı Robot Süpürge kullanıyorum. Akıllı süpürge almadan önce çok araştırdım. Bu kullandığım robotu ise gözümde çok büyütmüşüm. iRobot’un navigasyonu anlatıldığı kadar çok iyi değil. Örneğin bir odanın temizliğini yapıyor, ama kendiliğinden başka bir odaya geçmiyor. İlla ki benim yönlendirmem gerekiyor. Bir de bazen kirli bir yerin üzerinden geçiyor, ama kiri almadan geçiyor.

Xiaomi Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge’yi kullanıyorum. Bu robotu almadan önce bu ürün kullananların pek çok yorumunu okudum. Olumsuz yoruma pek rastlayamadım, ama yine de tereddütüm vardı. Neyse daha sonra xiaomi akıllı robotu aldım ve kullanmaya başladım. Evim de gözle görülür bir şekilde kir, saç, kıl yahut yemek kırıntısı yoktu. Ev temizken akıllı robotu bir deneyeyim dedim. 90 m2’lik bölümü 1,5 saatte süpürdü. Ama girmediği köşe temizlemediği yer kalmadı. Daha sonrasında akıllı robotun haznesini açıp baktığımda çok şaşırdım. Çünkü haznenin neredeyse tamamı pislik doluydu. Ayrıca bu akıllı robotu ister evde uzaktan kumanda sistemi ile ister de dışarıda telefon ile çalıştırabiliyorsunuz. Ben akıllı robottan çok memenunum, hem benim işimi rahatlattı hem de evim tertemiz oluyor.

Kullanan arkadaşımın tavsiyesiyle, akıllı robot satın aldım. Evim de biraz fazla eşya var, sanırım fazla eşya olduğunda, akıllı robot evi güzel süpürmüyor. Bazen sadece olduğu yerde dönüp duruyor. Ayrıca halının üzerine çıkarken bazen takılıyor ve ilerlemiyor. Arkadaşım memnun kalsa da ben pek memnun kalamadım.

İki katlı ve büyük bir evim var. Evimde süpürge olarak akıllı robot kullanmayı tercih ediyorum. Çok memnunum, her yeri dip köşe temizliyor. Sadece dikkat ettiğim nokta, yerde uzanan bir kablo varsa kabloyu kaldırmak oluyor. Çünkü akıllı robot, yerdeki halı çok yüksek ise takılıp kalabiliyor. Ben evimde ince halı kullanıyorum bir sıkıntı olmuyor. Halıların üzerine geçerken akıllı robotun takılıp ilerleyemediğini daha hiç görmedim. Ama dediğim gibi yerde kablo olduğu zaman takılıyor ve ilerlemiyor.

Mavi Kadın