Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bahar dizisinde Rengin’in eski kocası kim? Can Wallece’ı oynayan Fehmi Karaarslan kimdir?

Mavi Kadın>Biyografi>Bahar dizisinde Rengin’in eski kocası kim? Can Wallece’ı oynayan Fehmi Karaarslan kimdir?

Bahar dizisinin kadrosuna yeni bir oyuncu dahil oluyor. Rengin’in eski eşi Can Wallece dizide izleyici ile bulaşacak. Can Wallece karakterini oynayacak oyuncu ise Fehmi Karaarslan. Bahar’ın son bölümünde rolü ile ekrana gelecek ve Can Wallece karakterini oynayacak Fehmi Karaarslan kimdir? Fehmi Karaarslan kaç yaşında, nereli, boyu ve kilosu kaç?

Bahar dizisinde Rengin’in eski kocası kim? Can Wallece’ı oynayan Fehmi Karaarslan kimdir?

Show Tv’de yayınlanan Bahar dizisine ‘Can’ geliyor. Rengin’in eski eşi Can Wallece’ı Fehmi Karaarslan oynayacak. Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Fehmi Karaarslan Bahar dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Peki Fehmi Karaarslan kimdir? Bahar dizisinin sevenleri Fehmi Karaarslan’ın kim olduğunu merak ediyor. Fehmi Karaarslan ile ilgili bilinen detaylar haberimizde.

  • Adı: Fehmi Karaarslan
  • Doğum Tarihi: 29 Nisan 1981
  • Doğum Yeri: İstanbul
  • Mesleği: Oyuncu ve yönetmen
  • Burcu: Boğa
  • Boyu: Bilinmiyor
  • Kilosu: Bilinmiyor
  • Instagram hesabı: @fehmikaraarslan

FEHMİ KARAARSLAN KİMDİR? YAŞI, BOYU, KİLOSU KAÇTIR?

Fehmi Karaarslan, 29 Nisan 1981’de İstanbul’da dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Fransızca Öğretmenliği Bölümü’nün yanı sıra çift anadal olarak İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden lisans mezunu oldu. Daha sonra Lyon2 Üniversitesi, Sahne Sanatları, Tiyatro Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Daha sonra ise, Lyon Bölge Konservatuarı, Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nü kazandı. Konservatuar eğitimini tamamladıktan sonra eğitimini F.R.A.C.O – Burlesk Oyunculuk Okulu’nda sürdürdü. Chalôn en Champagne-Ulusal Sirk Sanatları Okulu’na ve Clown-Oyunculuk Eğitim Programı’na katıldı. Daha sonra ise, Paris Devlet Yüksek Konservatuarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nü de bitirdi. Bu arada, Lyon2 Üniversitesi, Sahne Sanatları, Tiyatro Bölümü’nde doktora öğrenimine devam etmedi.

RENGİN'İN ESKİ KOCASINI OYNAYACAK

Fehmi Karaarslan, Bahar dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Rengin'in eski kocası Can Wallece karakteri ile izleyici karşısına çıkacak. 

Bahar dizisinde Rengin’in eski kocası kim? Can Wallece’ı oynayan Fehmi Karaarslan kimdir?

FEHMİ KARAARSLAN’IN OYUNCULUKTA İLK YILLARI

Agnès Jaoui ile kamera oyunculuğu, Christophe Guétat ile clown stajı, Paul André Sagel ile maske ve Comedia Dell’arte çalışması, Karl-Heinz Lorenzen ile Jacques Lecoq oyunculuk tekniği uygulaması, yaptığı profesyonel stajlar arasında yer alıyor.

Bahar dizisinde Rengin’in eski kocası kim? Can Wallece’ı oynayan Fehmi Karaarslan kimdir?

FEHMİ KARAARSLAN’IN ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI

La Fiancee Aux Yeux Bandee ( Hélène Cixous, Paris Devlet Yüksek Konservatuarı ), Vişne Bahçesi ( Anton Çehov, Paris Devlet Yüksek Konservatuarı ), Beckett/Hikmet ( Fransa’da Türkiye Yılı Projesi–Paris ), Humain Profit ( Tiyatro Spoutnik, Avignon Tiyatro Festivali ve İstanbul Fransız Kültür Derneği ), Sokak Tiyatrosu (APPIA Tiyatro Topluluğu, Mézenc Festivali ), Antonin Artaud ( Salvadora Parras, Tiyatro Croiseur ), Tilt (Ebru Nihan Celkan, Volt Tiyatrosu ), Leş ( Mihail Durnenkov, Yeni Drama Tiyatrosu )’tir. Vienne’de Petit Boulot Pour Vieux Clown ( Matéi Visniec, Tiyatro Balagan )’da yönetmen asistanı olarak çalışmıştır. Deuil/Yas oyununun Tiyatro Espace44 ile olan Lyon gösteriminde ve 26. İstanbul Şehir Tiyatroları Uluslararası Genç Günler Festivali gösteriminde hem oyunculuk hem de yönetmenlik yapmıştır. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Tanıtım Programı ( UNESCO-Paris ) Şiir Dinletisi etkinliğinde yer almıştır. ÇGSM’de Maskelerle Yolculuk Atölyesi’nde ise eğitim vermiştir.

Bahar dizisinde Rengin’in eski kocası kim? Can Wallece’ı oynayan Fehmi Karaarslan kimdir?

FEHMİ KARAARSLAN’IN ROL ALDIĞI SİNEMA FİLMLERİ

Milk Shake ( Jonathan Helpert ), Lontano Lontano ( Michele Gurrieri ), Dinle Neyden ( Jacques Dechamps, Fransız-Türk ortak yapımı ), Taxi 70 ( Lucas Coletta )’dir. Muhteşem Yüzyıl dizisinde de rol aldı. Kanava Tiyatrosu’nda genel koordinatörlük ve oyunculuk yaptı.

MUHTEŞEM YÜZYIL’IN AYAZ PAŞASI

Fehmi Karaarslan, bir dönem televizyon dizi tarihine damga vuran Muhteşem Yüzyıl’da Ayaz Paşa’yı oynadı. Ayaz Paşa, zengin ve geniş bir hareme sahip paşaydı. Uzun yıllar süren kubbe vezirliği görevinden sonra İbrahim Paşa öldürülünce 1536-39 yılları arasında vezir-i azam olmuş ve vebadan ölmüştür.

FEHMİ KARAARSLAN RÖPORTAJI

Bantmag’a birkaç ay önce verdiği röportajda, “Senin hakkında muhtemelen bilmediğimiz bir şey?” sorusuna şu şekilde cevap vermişti:

“Meslek lisesi mezunuyum. Birçok insan aristokrat bir ailenin Fransız lisesinden mezun çocuğu olduğumu sanıyor. Hayatım paradokslarla dolu, çatışmalı, bazen tuhaf ve çok farklı renkleri bir arada sunan bir şekilde gelişti. Yaşama sevincimi de bu çoklu ve çoğu zaman çatışmalı farklılıklardan aldım. Bunları yaparken de çok çalıştım ve her ne yapıyorsam tamamen odaklanarak tutkuyla yaptım. Ben Pendik’te orta sınıf bir ailede doğmuş olmama rağmen sonradan diller öğrenmiş, yurt dışında kendi çalışarak kazandığı parayla okumuş, çok zor okulların sınavlarını başarmış, konservatuar ve oyunculuk okulları dışında bir ön lisans, üç lisans ve bir master yapacak kadar meraklı ve kafayı kırmış biriydim. Bu arada iki tane doktora programını da sıkılıp bıraktım. Özetle İngilizce ve Fransızca öğretmenliği, profesyonel tur rehberliği ve oyunculuk / sanat dalında diplomalar aldım ve hepsinde farklı dönemlerde çalışma şansım oldu. Yıllarca yurt dışında yaşadım, Fransa’da Devlet Tiyatrosu’nun da içinde bulunduğu birçok kurumda oyunculuk yaptım. 60’tan fazla ülkede bulundum, oralarda rehberlik yaptım, yeni insan ve kültürlerle tanıştım. Çünkü seneler önce, lise yıllarında, Pendik’te uydu anteni montajı yaparak geçirdiğim bir yaz stajı sonunda “Hayatım bu olamaz.” demiştim.”

Kaynak : Mavi Kadın, birsenaltuntas.com, bantmag.com, kanavatiyatrosu.wordpress.com
Editör : Fatma Zeybek
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...