2020-04-11 20:38:36 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:03

Bakır Saç Hangi Tene Kime Yakışır Esmerlere Yakışır mı

Bakır rengi, kadınları daha etkileyici ve çekici gösteren bir saç rengidir. En güzel saç renklerinin başında gelen bakır, tercihini kızıl tonlardan yana kullananların favorisidir ve popüleritesini hiç kaybetmemektedir.

Bakır Saç Hangi Tene Kime Yakışır Esmerlere Yakışır mı

Bakır Saç Hangi Tene Kime Yakışır Renkleri Numaraları Hangileridir?

Bakır rengi, kadınları daha etkileyici ve çekici gösteren bir saç rengidir. En güzel saç renklerinin başında gelen bakır, tercihini kızıl tonlardan yana kullananların favorisidir ve popüleritesini hiç kaybetmemektedir.

Bakır Renk Saç Kimlere Yakışır?

Beyaz tene sahip olan kadınlar, bakır rengin tonlarıyla daha doğal ve çekici bir görünüm elde etmektedirler. Bakır saç rengi en çok beyaz tenlilere yakışmaktadır fakat buğday tenli kadınların kullanımına da uygundur. Hele buğday tenli ve renkli gözlüyseniz bakır saç rengiyle cazibenize cazibe katabilir, güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Fakat esmerler için pek önerilmez çünkü biraz yaşlı görünmeye sebep olabilir. Ancak esmer tene sahipseniz ve bakır saç rengini kullanmak istiyorsanız, uygun bir ton seçerek bu soruna engel olabilirsiniz. Bakır kahve saç renginin kimlere yakışacağına gelirsek, bu konuda net bir şey söyleyemeyeceğimizi belirtmek isteriz. Zira bu renk herkeste farklı bir etki gösterecektir.

Bakır Saç İçin Bakım Önerileri

Bakır saçlar asla ihmale gelmez. Kısa sürede akma yapabileceğinden dolayı bakımına özen gösterilmelidir.

Bakır saç rengine sahip olanlar, saçlarını sık aralıklarla yıkamamalıdır. Günde bir saç yıkamak, boyanın çabuk akmasına yol açabilir. Birkaç gün arayla yıkamalı ve haftada 3 yıkamayı geçmemelisiniz. Bu sayede saç boyası daha dayanıklı olacaktır. Ayrıca şampuansız da yıkama yapabilirsiniz. Saçların yumuşaması için kremlemek de yeterlidir.

Boyanın kalıcı olmasını istiyorsanız bakır saçlar için üretilmiş şampuanlardan başka hiçbir şampuan kullanmamalısınız. Böylelikle saçlarınızın rengini korumuş olursunuz.

Saçlar da tıpkı cildimiz gibi bakıma ihtiyaç duyar. Düzenli olarak bakımı yapılmazsa zarar görür. Özellikle saçlarını boyatmış olanların bakım uygulamasını hiç aksatmaması lazımdır. Boyalı saç bakımı için kullanılabilecek doğal yağlardan bazıları ise badem yağı, zeytinyağı ve buğday tohumu yağıdır. Her hafta bir defa bu yağlar ile boyalı saçlarınızın bakımını yaparak saçlarınızın ihtiyacı olan besin maddelerini karşılayabilir ve yıpranmasını önleyebilirsiniz.

B ve C vitaminleri de, saç ve saç derisini besleyen en önemli bileşenlerdendir. Saçlarınızın güçlü ve sağlıklı olabilmesi için Bu vitaminleri ihtiva eden gıdaları tüketmelisiniz. Ayrıca söz konusu vitamin ürünlerini doğrudan saçınıza uygulayabilirsiniz. Öte yandan ceviz, balık ve benzeri gıdaların da saçınıza büyük yararı vardır.

Bakır Saç Boyası Renkleri Numaraları

Bakır renginin çeşitli tonları vardır. Bu tonlardan hangisini kullanacağınızı belirlediyseniz şimdi hangi saç boyasını alacağınıza karar vermelisiniz. İşte bu noktada, saç boyası markaları ve numaraları size rehberlik edecektir.

 1. Palette Deluxe Saç Boyası Yoğun Bakır No: 7-77
 2. Koleston Set Saç Boyası Özel Kızıllar Serisi 6/4 Kızıl Bakır
 3. Loreal excellence 7.43 numaralı yoğun ışıltılı ve krem bakımlı tarçın bakır saç boyası rengi
 4. Loreal paris inoa 8.34 numaralı açık kumral renk dore bakırı saç boyası rengi
 5. Loreal paris excellence creme 6.45 numaralı sıcak bakır kahve saç boyası renkleri
 6. Koleston 6.4 numaralı uzun süre kalıcı kızıl bakır saç boyası
 7. Nevacolor premium 8.44 numaralı saçlarda uzun süre kalıcı tarçın bakır saç boyası
 8. Garnier Color Naturel Turquie 7,4 Sultan Bakırı
 9. Wella koleston naturals 6.34 numaralı yoğun etkili kumral bakır saç boyası
 10. Colour Specialist Sıcak Bakır 7-7               
 11. Sea Color 7/35 - Bakır Cazibe Saç Boyası
 12. Koleston Kit Saç Boyası 6/4 Koyu Sarı Bakır
Mavi Kadın