Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bakışlara değil, kişiliğe yön veriyor: Birinin karakterini öğrenmek istiyorsanız kaşlarına bakın

Mavi Kadın>Keşfet>Bakışlara değil, kişiliğe yön veriyor: Birinin karakterini öğrenmek istiyorsanız kaşlarına bakın

İnce, düz, kavisli ve kalın kaşlar… Kaş ve kişilik arasındaki bağlantıyı araştıran uzmanlar, insan karakterini kaşların simgelediğini belirtiyor. Peki sizin kaş modeliniz aşağıdakilerden hangisi? Birebir aynı olmasa da yakın model kaş stiline sahipseniz kendi üzerinizde ve tanıdığınız insanların üzerinde test ederek kişilik analizlerini inceleyebilirsiniz.

Kaş şekliniz kişiliğiniz, ruh haliniz, iyi ve kötü yönlerinize dair işaret niteliği taşıyor.
Kaş şekliniz kişiliğiniz, ruh haliniz, iyi ve kötü yönlerinize dair işaret niteliği taşıyor.

Yüz ifadesini şekillendiren kaşlar, bakışların etkisinde büyük rol oynuyor. Kaşların özgüven eksikliği, liderlik, cesaret, hırs, mantık veya sabırla ortak ilişkisi olduğunu söyleyen beden dili uzmanları, kaş şekillerinin karakter özelliklerine dair hatırı sayılır ipuçları verdiğini belirtiyor. Peki, kaş şekliniz sizin hakkınızda ne diyor? Kadınlar arasında popülerlik kazanan kişilik testini sizlerle paylaşıyoruz. İşte, kaş şekilleri ve kaşlarınızın karakteriniz hakkında söyledikleri…

KALIN KAŞLAR

Kalın kaşlarınız varsa araştırmalar, kişilik özelliklerinizin özgür ruhlu karaktere sahip olduğunu gösteriyor. Her şeyi olduğu gibi severler. İnsanlara kendisini anlatmak için mücadele vermezler. Başkalarının kendilerini nasıl algıladıklarını pek önemsemezler. Duygularıyla değil mantıklarıyla hareket ederler. Hayatınızı dolu dolu yaşamak en büyük arzuları. Kararlı, iddialı ve kendilerine güvenen bir yapıları var.

İNCE KAŞLAR

İnce kaşlarınız varsa araştırmalar, kişilik özelliklerinizin özgüvensiz bir karaktere sahip olduğunu gösteriyor. Başkaları tarafından bir şeyler yapmaya kolayca ikna olabilirsiniz ancak bu sizin kendinizden emin olmadığınız anlamına gelmez. Çekingen yapıları vardır. Çok fazla düşünür karar vermede zorluk çekebilirler.

KAVİSLİ KAŞLAR

Kavisli kaşlarınız varsa araştırmalar kişilik özelliklerinizin sabırlı, lider ve hırslı karaktere sahip olduğunu gösteriyor. Fark edilir olmayı severler, ulaşılmaz olmaktan hoşlanırlar. Muhabbetleri insanlar tarafından sevilir, ilgi odağı olmaktan keyif alırlar. Birinin hayatına ve kalbine girmesine izin vermek için çok zamana ihtiyaç duyarlar.

YUVARLAK KAŞLAR

Yuvarlak kaşlı kişiler tam bir nezaket örneğidir. Başkalarının sorunlarını da dert edebilirler. Çevrelerindeki insanlara yardım etmek kendilerine verdikleri en büyük görev.

ÜÇGEN KAŞLAR

Üçgen kaşlı kişiler dinamik kişiliği ifade eder. Sorumluluk almaktan asla çekinmezler. Çok hızlı karar verebilir, durumları hızlıca analiz edebilirler. Çevrelerindeki insanlar tarafından sevilirler.

Bakışlara değil, kişiliğe yön veriyor: Birinin karakterini öğrenmek istiyorsanız kaşlarına bakın

DÜZ KAŞLAR

Araştırmalar düz kaşlı kişilerin mantıklı insan olduğunu ortaya koyuyor. İnatçı, becerikli ve açık sözlü olurlar. Sözlerinizi fazla uzatmadan her şeyi olduğu gibi söylerler ve gerçekleri dile getirmekten asla korkmazlar. İlişkilerde çok nadir duygusal davranırlar, aynı zamanda kendileri gibi mantıksal karar veren insanlarla görüşmeyi tercih ederler.

BİRLEŞİK KAŞLAR

Araştırmalar birleşik kaşlara sahip kişilerin insanlar tarafından nasıl algılandığını önemsemeyen kişiler olduğunu ortaya koyuyor. Hayal güçleri çok geniş ve her konuda üretken olabilirler. Hoşlarına gitmeyen şeylere kolayca kırılabilir veya sinirlenebilirler. Her şeyi çok güzel düşünür iyi kalpleriyle tanınırlar ancak bazı durumlara affetmeyi hiç kolay bulmazlar.

KISA KAŞLAR

Kısa kaşlara sahip kişilerin ayrıntılara son derece önem veren detaycı kişilikte insanlar olduğunu biliniyor. Başkalarının sıkıntıları dinlemekten haz etmezler. Kendi ayakları üzerinde durmak bu hayatta kendilerine verdikleri en büyük görev.

UZUN KAŞLAR

Uzun kaşlı insanlar neredeyse her türlü strese dayanabilecek yapıdadır. Sakinlik pek onlara göre değildir, çok girişken ve hareketli olabilirler. Kendi sorunlarını başkalarına anlatmayı sevmezler, tek başına çözüm üretebilirler. İlgi alanları çoktur ve yaptıkları işlerden keyif alırlar.

BELİRSİZ KAŞLAR

Belirsiz kaşlar çok nadir görülen, açık renkli ve seyrek kaşlardır. Şekli kolayca tanımlanamaz.  Birçok konuda başarılı olabilirler ancak kendi yeteneklerinin farkında olmazlar. Biraz çekingen ve utangaç olabilirler.

DÜŞÜK KEMERLİ KAŞLAR

Düşük kemerli kaşlı kişiler güvenilir özellikleriyle ön plana çıkarlar. Bu insanlar genellikle ilgi çekici bir kişiliğe sahiptir. İlişkileri ciddi ve uzun süreli olabilir.

YÜKSEK KEMERLİ KAŞLAR

Yüksek kemerli kaşlı kişiler, mükemmeliyetçi ve öz eleştirili olabilirler. Tanımadıkları kişiler tarafından kibirli gözükebilirler ancak sonradan sevilirler. Güvenini kazanmamış birine tam olarak asla açılamazlar.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...