Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bir yıldır kayıp olan ünlü modelin cansız bedeni morgda bulundu

Mavi Kadın>Magazin>Bir yıldır kayıp olan ünlü modelin cansız bedeni morgda bulundu

Bahreyn'deki bir morgda, Nisan 2023'ten beri kayıp olan Taylandlı model Kaikan Kaennakam'ın cesedi bulundu. Kaikan'ın kimliği, bacağındaki özel bir dövme sayesinde tespit edildi.

Bir yıldır kayıp olan ünlü modelin cansız bedeni morgda bulundu

Kaikan Kaennakam, modellik kariyerini noktalayıp ailesine maddi yardım etmek için Tayland'a taşındı ve bir restoranda işe başladı. Ancak 1 yıl önce ansızın kayboldu. Her yerde aranan modelden üzücü haber geldi.

AİLESİ CESEDİ TESPİT ETTİ

Nisan 2023'te ansızın sosyal medya paylaşımlarını durdurması, Tayland'da Kaikan Kaennakam'ın başına kötü bir şey gelmiş olabileceği endişesini büyüttü. Ailesi aylarca onu bulmaya çalıştı ve yardım için Tayland Büyükelçiliği'ne başvurdu. Bahreyn'deki Taylandlı topluluğuna ulaşarak yardım istediler. 18 Nisan'da, Tayland Büyükelçiliği, Salmaniya Tıp Kompleksi morgunda bir kadın cesedi bulunduğunu Kaikan'ın ailesine bildirdi. Aile, üyeleri cesedi modelin bacağındaki özel dövme sayesinde tespit edebildi.

 

Bir yıldır kayıp olan ünlü modelin cansız bedeni morgda bulundu

AİLESİ HAREKETE GEÇTİ

Otopsi raporu, Kaikan Kaennakam'ın ölüm nedenini "alkol zehirlenmesine bağlı akut akciğer ve kalp yetmezliği" olarak tespit etti.

Kaikan'ın ailesi, cesedi Tayland'a getirmek için uğraşıyor. Kardeşi Suthida Ngernthaworn, "Ablam iki veya üç yıl önce Bahreyn'de çalışmaya başladı ve orada bir erkek arkadaşı buldu. Ancak geçen yıl Nisan ayından bu yana onunla iletişim kuramadık" dedi. Suthida, ablasının ölümü hakkında şüphelerini dile getirdi ve cesedinin fotoğraflarında morluklar olduğunu iddia etti. Ayrıca, ablasının kaybolmadan önce vücudunda morluklar ve kesikler olduğunu gösteren fotoğraflar ve videolar gönderdiğini ifade etti.

YENİDEN OTOPSİ İSTİYORLAR

Suthida, "Bahreyn büyükelçiliği ölüm nedeninin alkol zehirlenmesi olduğunu belirtti, ancak ceset fotoğraflarında morluklar vardı. Cenazeyi geri getiremedik çünkü repatriasyon maliyetli. Annem ayrıca davanın yeniden açılması ve otopsinin tekrarlanması için talepte bulunuyor" dedi.

 

Bir yıldır kayıp olan ünlü modelin cansız bedeni morgda bulundu

Tayland'da bir kadın ve çocuk yardım kuruluşunun kurucusu Paveena Hongsakul, ailenin cevaplar bulmasına yardımcı olacaklarını belirtti. Paveena, Polis Genel Hastanesi'nden Kaikan'ın cesedini yeniden incelemesini ve ölüm nedenini yeniden değerlendirmesini sağladı. Bir basın toplantısında konuşan Paveena, "Taylandlı kadınların yurt dışında çalışmayı düşünürken dikkatli olmaları gerekiyor. Fuhşa zorlanma, insan ticareti veya uyuşturucu çetelerine karışma riskleri var" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Mavi Kadın, The Sun
Editör : Elif Demirtaş Bilir
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...