Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Burcu Kara ilk kez açıkladı: 'Oğlumda tümör vardı'

Mavikadin>Magazin>Burcu Kara ilk kez açıkladı: 'Oğlumda tümör vardı'

Ünlü isimlerden biri olan oyuncu Burcu Kara, ilk çocuğu Ali Çınar'ın bebeklik döneminde gözünde tümör olduğunu ve bu hastalıkla nasıl mücadele ettiğini açıkladı. Anneler için önemli bilgiler sunan ünlü oyuncu, yaşadığı zor zamanlardan bahsetti.

Burcu Kara ilk kez açıkladı: 'Oğlumda tümör vardı'

Ünlü aktris Burcu Kara, 2016 yılında Komedi Dükkanı'nın yönetmeni Fırat Doğu Parlak ile mutlu bir evlilik yapmıştı. 2017'de oğlu Ali Çınar'ı kucaklayan güzel oyuncu, 2022'de bir oğlu daha dünyaya getirdi. Burcu Kara, bir dönem büyük oğlu Ali Çınar'ın gözünde ortaya çıkan tümörle ilgili yaşadıklarını ilk kez paylaştı. Ünlü oyuncu, benzer durumları yaşayan annelerin yüreğine su serpti.

YAŞADIKLARI ZORLU SÜRECİ İLK KEZ ANLATTI

Ünlü oyuncu, büyük oğlu Ali'nin bebeklik döneminde gözünde tümörün teşhis edildiğini ve yaşadıkları üzüntüyü şu ifadelerle aktardı;

“Ali’nin sol gözü iki aylıkken şişmeye başladı. Biz bir bakalım dedik, gözlemledik, nazardır dedik, geçer dedik. Sonra daha da büyüdü ve beşinci ayında gözü neredeyse kapandı. Bu süreçte biz tabii çok önemli bir bölge olduğu için, birden fazla doktorun fikrini almak istedik. İlk gittiğimiz doktor hafiften bir telaş yaptı. Karşı odadaki doktora da gidip konuştu. Biz de ister istemez bir ‘n’oluyor?’ dedik. Sonra bize bir açıklama yaptılar ve bunun bir çeşit tümör olduğunu söylediler."

Burcu Kara ilk kez açıkladı: 'Oğlumda tümör vardı'

Kara, doktorun diğer doktor arkadaşlarından da fikir aldığı anları ve o anlarda yaşadıkları korkuyu anlatırken, daha sonra başka doktorlara da danıştıklarını söyledi;

"İsmi ‘hemanjiom’muş. Tabii tadımız kaçtı o anda…. Başka doktorlara da gittik, onlar da aynı açıklamaları yaptı. Çoğu çocukta olabilen, anne karnından itibaren gelişen zararsız bir tümör… Zamanla geçebilir, geçmeyebilir. Ameliyat edilebilir, kortizon tedavisi uygulanabilir gibi seçenekler vardı. Biz beklemeyi seçtik. Zaman gerçekten birçok şeyi tamir ediyordu çünkü… Aynı son gittiğimiz doktorun dediği gibi oldu. Zamanla küçüldü tümör…. İki, iki buçuk yaşında da tamamen kayboldu çok şükür…”

Burcu Kara ilk kez açıkladı: 'Oğlumda tümör vardı'

Burcu Kara konuyla neden yıllar sonra böyle bir açıklama yaptığını ise benzer durumları yaşayan annelerin daha sakin kalabilmeleri ve daha sağlıklı karar verebilmeleri için olduğunu söyledi ve ekledi;

"Özellikle bebek ve çocuklarda, kortizon tedavisi ve ameliyat gibi ciddi kararları vermek için acele etmeyin. Onların vücutları birçok şeyi onarabiliyor. Geniz eti de böyle bir konu mesela… Aldırmak kararını vermeden araştırın. Bilirkişi olarak değil ama bu konularda birden çok tecrübesi olan biri olarak size öncelikle sakin kalmanızı önermek istedim. Tabii ki bu konuda tecrübeli bir doktor kontrolünde… Unutmayın ki sizin başınıza ilk kez gelen şeyi onlar belki bininci kez deneyimliyor. Tüm evlatlara sağlıklı bir ömür dilerim…” 

Burcu Kara ilk kez açıkladı: 'Oğlumda tümör vardı'

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...