Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Buzdolabınıza 1 TL koymadan tatile çıkmayın! Basit ama sağlığınız için önemli yöntem

Mavikadin>Yaşam>Buzdolabınıza 1 TL koymadan tatile çıkmayın! Basit ama sağlığınız için önemli yöntem

Tatil nedeniyle evden uzak kalanların buzdolabına bıraktıkları yiyecekleri korumak için tatil öncesi yapılması gereken önemli bir adıma dikkat çekeceğiz. İşte o yöntem...

Buzdolabınıza 1 TL koymadan tatile çıkmayın! Basit ama sağlığınız için önemli yöntem

Haftalarca ya da aylarca dönmemek üzere evden çıkarken pencereleri, prizleri ve kapıları iyice kontrol ediliyorsunuz. Ayrıca buzdolabında yiyecekleriniz var ve onları atmak istemiyorsunuz. İşte bu durumda sahip olmanız gereken tek şey 1 lira...

BUZDOLABINA NEDEN 1 LİRA KOYMALIYIZ?

Uzun sürenin ardından eve döndüğünüzde buzdolabınızı baştan aşağı yenilemek istemiyorsanız bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Böylece hem ekonominize zarar vermezsiniz hem de yaşamınızı sağlıksız şekilde etkileyecek bozuk gıdalardan kurtulursunuz. Avrupa'da yaygın şekilde kullanılan bir yöntem de buzdolabının dondurucu kısmına para koymak. Peki bu yöntem nasıl çalışıyor? İşte şöyle:

Öncelikle buzluğa bir kap su koyun ve dondurun.

Sonra üzerine 1 TL koyun ve üstünü kapatın.

BUZUN ÜZERİNDE HALA DURUYORSA GÜVENLİ DEMEKTİR

Tatilden ya da farklı bir şehirden döndüğünüzde 1 TL buzun üzerinde duruyorsa dolaptaki gıdaların hepsini güvenle tüketebilirsiniz.

Buzdolabınıza 1 TL koymadan tatile çıkmayın! Basit ama sağlığınız için önemli yöntem

‘1 TL BUZUN ALTINDA KALIRSA TÜKETMEYİN’

Eğer 1 TL buzun altına düştüyse o gıdaları kesinlikle tüketmeyin. Yani buzdolabı uzun süre durunca ürünler çözülmüş ve yeniden çalışınca tekrar donmuş demektir.

Buzluğunuz uzun süre enerji kesintisine uğramış, içerisindeki buzlar eridiği için dolaptaki tüm ürünleriniz bozulmuş olabilir.

Yani buzdolabı uzun süre durunca tüm ürünler çözülmüş ve çalışınca tekrar donmuş demektir. Dolayısıyla et, tavuk vb. ürünler %90 bozulacaktır.

Bu durum gıda zehirlenmesine neden olabilir ve sağlınızı riske atabilir. Buzdolabınızın elektrik kesintisine uğrayıp uğramadığını 1 TL yöntemi ile kolayca anlayabilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...