13 Ağustos 2022, Cumartesi 08:54

Cama Yapıştırılan Etiketler, Camdaki Bant Lekesi Nasıl Çıkar?

Cama Yapıştırılan Etiketler, Camdaki Bant Lekesi Nasıl Çıkar?

Cam şişe, plastik ve kavanozların üzerindeki yapışkan kağıt, bant, etiket yahut yapışkan lekesi çıkmakta inat ediyorsa işte size alternatif yöntemler,

Cam şişe, plastik ve kavanozların üzerindeki yapışkan kağıt, bant, etiket yahut yapışkan lekesi çıkmakta inat ediyorsa işte size alternatif yöntemler, dilediğinizi uygulayabilirsiniz.

Sıcak su ve sabun kullanın

Üzerinde etiket olan cam objeyi sıcak sabunlu suya daldırın.10-30 dk bekletmek etiketin yapıldığı kağıdı yumuşatır ve sonrasında elinizle kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Etiketi çıkarın. Parmaklarınızla çıkarabilirsiniz ya da kör bir bıçak alıp bunla nazikçe köşeleri kaldırabilirsiniz. Etiket tamamen çıkana kadar etiketin altında bıçağı oynatarak kaldırmaya çalışın. Bıçak kör olmalı aksi taktirde camı çizer.

Karbonat kullanın 

Eşit miktarda karbonat ve sıvı yağı karıştırın. Etiket olan bölgeyi karışımla ovun ve 5 dk bekletin. Yumuşayan etiketi ve karışımın kalıntılarını silin.

Çamaşır Sodası kullanın

Kovayı ya da musluk lavabosunun giderini kapatıp, sıcak su ve çamaşır sodası ile doldurun. Ne kadar su kullandığınıza bağlı olarak yarım bardak ya da 1 bardak çamaşır sodası kullanabilirsiniz.Objeyi bu suyun içinde 30 dk bekletin. Etiketli camı suyun içinden çıkarın. Çamaşır sodası karbonattan daha alkali olduğundan etiketin çıkması kolay olacaktır.

Isı Kullanın

En yüksek ayarında saç kurutma makinesiyle etiketi 1-2 dk ısıtın. Etiketi soyun. Parmaklarınızla nazikçe etiketi çıkarın dikkat edin yüzey çok sıcak olabilir.

Tuvalet ispirtosu kullanın

Tuvalet ispirtosunu kağıt havluya, peçeteye, pamuğa ya da beze dökün. Etiketi bunla ovun. Etiket hemen çıkabilir ya da adımları tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz.

WD-40 kullanın

Kendinizi ve zarar görebilecek yüzeyleri koruyun. WD-40’ı eşit olarak etiketin üzerine sıkın. Elinizi korumak için eldiven giyin. Temiz bir bezle etiketi çıkarın

Sabun, yağ ya da yapıştırıcı çıkaran diğer malzemeleri kullanın. İnatçı yapışkanlardan geriye kalıntı kalabilir.

Kolay Cam Silme İçin 13 Pratik Yöntem Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

2 Yorum

  1. hasan

    yukarıda yazanların hiçbirini kullanıp kendinizi üzmeyin.. makyaj sildiğiniz aseton kullanın.. pamukla yapışkanlı yere bulaştırın az bekleyin çözülsün, az bi ovun yeter..

  2. zeki.s

    Cam eşyalarda etiketin camda kalan yapışkanı en kolay çıkarmanın yolu,yapışkanlı olan yere karbonatı serpin elinizle her yerine yaydıktan sonra biraz üzerine limon sıkın köpürdükten sonra bulaşık teliyle ovalayın.hepsi 1dakikanızı alır.kolay gelsin

 
 
KAPAT