Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-06-03 10:55:00 | Son Güncelleme : 2023-06-03 11:04:49

Çamaşır kurutma makinesi kullananların yorumları nasıl, hangi makineyi tavsiye ediyorlar?

Google News

Çamaşır makineleri 20. Yüzyılın başından beri hayatımızda olan, adı üzerinde çamaşırları kurutmak için tasarlanmış ev aletleridir. 1900’lü yılların başından itibaren bu makineler çoğu evde yerini aldı. Çamaşır kurutma makinesi satın almak isteyenler kullanıcı yorumlarını merak ediyor. Peki çamaşır kurutma makinesi kullananlar memnun mu, tavsiye ediyorlar mı?

Fotoğraf:freepik
Fotoğraf:freepik

Çamaşır kurutma makineleri özellikle kadınların iş hayatında yer almasıyla birlikte evlerimizin vazgeçilmezi oldu. Yeni evlenen gençler satın alacakları eşya listesine artık çamaşır kurutma makinelerini de ekliyor. Çamaşır makinesi hepimizin hayat kalitesini de artırıyor. Asma, toplama derdi yok. Ayrıca giysilerin üzerindeki tozları da topladığından çok da sağlıklı. Çamaşır kurutma makinesi kullananların yorumları şu şekilde:

ÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNESİ KULLANANLARIN YORUMLARI

 • Yaklaşık 4-5 senedir Arçelik marka çamaşır kurutması kullanıyorum ve çok memnunum. Çamaşırları asma toplama derdi yok. Özellikle çalışan kadınlar için büyük kolaylık. Ayrıca kapalı, yağmurlu havalarda evin içerisinde çamaşır kurutmak hiç de sağlıklı değil. Parası olan, imkanları müsait herkese öneriyorum. Mutlaka alın, aldırın.
 • Çamaşır kurutmamı kayınvalidem hediye etti, çok rahat ettim. A sınıfı olsa da biraz elektrik masrafım arttı. Ancak buna değer, dünya varmış.
 • Ben de Bosch marka çamaşır kurutma makinesi kullanıyorum. Son derece memnunum. Kızım alerji hastası olduğundan doktor çamaşır kurutma makinesi kullanmamızı tavsiye etmişti. Benimki A sınıfı değil, A sınıfı almanızı öneririm.
 • 8-9 aydır Siemens kurutma makinesi kullanıyorum. Ne kadar çok çamaşır atarsanız o kadar çok elektrik parası geliyor. Tavsiye ederim büyük rahatlık. Ben Siemens’den memnunum. Tek olumsuz yönü çamaşırlarda çekme, küçülme yapabiliyor, aman dikkat.
 • Kurutma makinesinden memnun kalmadım aldığıma pişman oldum. Boşuna 2-3 saat makine çalışıp elektrik yakıyor. Hava yağmurlu olsa bile birkaç güne açıyor. Çok param var nereye harcayacağım bilmiyorum diyorsanız alabilirsiniz.Ayrıca çamaşırları bazen çekip küçültüyor, bazen çok kırıştırıyor. Çok gereksiz bir alet.
 • Yaklaşık 10 senedir çamaşır kurutma makinesi kullanıyorum. Şuanki makinem Samsung ama hiç farkı yok diğeriyle. Kurutma makinem vazgeçilmezim onsuz yapamam. Çamaşırlardan çıkan makinenin filtresinde biriken tozu vs. görseniz saniye tereddüt etmeden almak istersiniz. Süper bir keşif bu makine.
 • 2 sene olacak alalı. Hep diyorum, kendime aldığım en güzel hediye. Faturada farkedilir bi değişim olmadı.
 • Vestel A+++ kullanıyorum yıllardır çok memnunum biz iki kişiyiz hâliyle çamaşır da az oluyor elektrik fazla yakmıyor ana havlular iç çamaşırları yumuşacık oluyor tavsiye ederim
 • Çamaşır kurutma makinemden hiç memnun değilim, 3 ay kullandım çamaşırların hepsini eskitti, inceltti, hatta bazılarına delik açtı, üstelik yeni çıkan kurutma makinelerden.

Çamaşır kurutma makinesi kullananların yorumları nasıl, hangi makineyi tavsiye ediyorlar?

 • Beko 10 kilo çamaşır kurutma makinesini tek geçerim muhteşem. Kullanımı çok açık, giysileri kırıştırmıyor.
 • Profilo saç kurutma makinesi kullanıyorum çok memnunum genel kullandığım program karışık bütün çamaşırları aynı program da kullanıyorum hiç düşünmeden alın.
 • Ben Hoover marka 9 kg olanını kullanıyorum çok memnunum. Tüm markaların içeriği aynı. Bütçenize uygun olanını alın.
 • Çamaşır kurutma makinesi satın alırken A++ sınıf alın bir de çamaşır makineniz ile denk alın kilosunu. Marka bilemem şans işi sanırım, benim çamaşır makinesi Bosch, kurutma makinesi ise Vestel ikisinden de memnunum.
 • Ben kullanıyorum yıllardır çok güzel valla çamaşır asmayı sevmiyorum.Gelinimede doğum gününde hediye aldım bence her evde olmalı.
 • Çamaşır kurutma makinelerin elektriğin en büyük tüketicisi. Artık kullanmıyorum ve elektrik masrafım büyük oranda düştü. Benim gibi tutumluysanız çamaşır kurutmalar size göre değil.
 • Benim markam Beko kt73 olandan. B sınıfı ben memnunum oğlum alerjik astım hastası balkonum da yok kurutmak için mecbur aldım aldığımızdan beri astım atakları azaldı. Marka olayına gelince benimki çok iyi bir makina değil bütçem ancak buna yetmişti aldığımda. B sınıfı makina. Kurutma makinası bittiğinde hemen çıkarıp katlamak lazım yoksa çok kırıştırıyor çamaşırları. Birde çamaşırın türüne göre atmanız gerekiyor mesela sentetikle havluyu aynı anda atarsanız havlu kuruyana kadar makina çalışmaya devam ediyor bu da çamaşırın çekmesine neden olabiliyor. Eğer bütçeniz varsa içinde kırışıklık azaltıcı ve ütülü gibi çıkaran makinalar var A++ sınıfı enerjili onu tercih edin. Birde benim makinam hem hazneli hem gider borulu. Ben yatak odasında kullandığım için gider borusu olması a gerek yok. Hazneli kısmın suyunu boşaltmak yetiyor.
 • Arçelik çamaşır kurutma aldım çok memnunum. Su haznesi kolay boşaltılıyor. Toz filtresi kolay yıkanıyor ve en önemlisi sesi az ve hızlı kurutuyor. Üstelik banyoya vs koymak zorunda değilsiniz. Su haznesi bidon gibi. Ben yatak odama kurdum,hazne dolunca boşaltıyorum. Gidere bağlamaya gerek yok. Bir de ipucu vereyim, ıslak çamaşırların içine büyük bir kuru havlu koyun. Hem çok daha hızlı kurutuyor hem de havlu yumuşacık oluyor.
 • Diğer görüşlerin aksine çamaşır kurutma makinesinden ben çok memnun kalamadım. Kot ve kazaklarımı hep deforme etti. Şu an çamaşır makinesinin üzerinde süs olarak duruyor.
 • Arçelik kurutma makine aldım. Çokta memnunum. Evdeki toz oranı ciddi azaldı. Çamaşırları as kurut derdi de yok. Tavsiye ederim.
 • Geçen yıl Beko marka aldım, memnunum. Çok rahat çamaşır asma derdi yok. Kışın özellikle günlerce kurumasını bekleme derdi yok. Özellikle havlu ve çarşaflarda süper kolaylık. Sevmediğim bir yönü çamaşırları 2,5-3 saatte kurutuyor ve çok kırıştırıyor.

Kaynak : Mavi Kadın
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.