Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ünlü düşünür Chomsky'den üzücü haber... "Yürüyemiyor, konuşamıyor"

Mavi Kadın>Yaşam>Ünlü düşünür Chomsky'den üzücü haber... "Yürüyemiyor, konuşamıyor"

Ünlü dilbilimci ve düşünür Noam Chomsky, uzun bir süredir sağlık sorunlarıyla boğuşuyor. 95 yaşındaki Chomsky, yaşadığı tıbbi bir olay sonrasında konuşma yetisini kaybetti. Eski asistanı, Chomsky'nin artık kamuoyunda görünmemesinin sebebinin sağlık sorunları olduğunu açıkladı.

Ünlü düşünür Chomsky'den üzücü haber... "Yürüyemiyor, konuşamıyor"

Ünlü dilbilimci ve düşünür Noam Chomsky, yaşadığı tıbbi bir olay sonrası konuşma yetisini kaybetti. 

Chomsky'nin eski asistanı Bev Stohl, 95 yaşındaki akademisyenin sağlık sorunları nedeniyle artık kamuoyunda görünmediğini açıkladı.

Ünlü düşünür Chomsky'den üzücü haber...

FİLİSTİN DAVASINA VERDİĞİ DESTEKLE BİLİNİYOR

Chomsky, Haziran 2023'ten bu yana kamuoyunda görülmedi ve özellikle Gazze'deki savaşla ilgili tartışmaların yoğun olduğu dönemde yokluğu hissedildi. 

Filistin davasına verdiği destek ve İsrail devletine yönelik eleştirileriyle tanınan Chomsky, son bir yıldır bu konularda sessiz kaldı.

HAREKET EDEMEMİYOR VE YÜRÜYEMİYOR

Media Lens tarafından paylaşılan bir gönderide, MIT profesörünün sağlık durumunun kötüleşmesi nedeniyle bir daha kamuoyuna dönmesinin pek olası olmadığı belirtildi.

Stohl'un Reddit forumunda yaptığı paylaşımda, Chomsky'nin e-postaları cevaplamama ve röportaj yapmama nedenlerinin sağlık sorunları olduğu açıklandı. Stohl, Chomsky’nin artık hareket edemediğini ve yürüyemediğini belirtti.

Ünlü düşünür Chomsky'den üzücü haber...

SAĞLIK DURUMU HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Chomsky’nin sağlık durumu hakkında daha fazla bilgi veren Stohl, "Yakın bir aile üyesi ile temas halindeyim ve temel bilgileri biliyoruz, yakında daha fazlasını öğrenmeyi umuyoruz" dedi. 

"Özetle, Noam 95 yaşında ve Haziran ayında tıbbi bir olay yaşadı. Pek çok kişinin fark ettiği gibi, artık yazmıyor, yazışmıyor veya röportaj yapmıyor. Sağlık durumu, zamanının ve enerjisinin çoğunu alıyor." Ayrıca Stohl, Chomsky’nin ağrısının olmadığını ve etrafında olup bitenleri izlediğini belirtti.

Ünlü düşünür Chomsky'den üzücü haber...

"ZALİMLİK VE ADALETSİZLİĞE KARŞI KENDİNİ ADADI"

Medya endüstrisinden gelen birçok yorumda, Chomsky'nin dil ve iletişim çalışmalarına adadığı yedi on yılı aşkın süre boyunca gösterdiği tutkuya vurgu yapıldı.

Sosyalist dergi Current Affairs'in kurucusu ve editörü Nathan Robinson, "Chomsky, tanıdığım yıllar boyunca inanılmaz derecede nazikti. Kim olduğunuzu umursamaz. Bir lise öğrencisine de, ünlü birine ya da New York Times muhabirine de aynı zamanı ayırırdı. Zalimlik ve adaletsizliğe karşı kendini adadı. Binlerce insanın hayatını nasıl değiştirdiğine dair hikayeleri var. Benimkini kesinlikle değiştirdi" dedi.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...