Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Koreli Kadınların güzellik sırrı 'Glass Skin' (cam yüz) yöntemi nasıl uygulanır?

Mavi Kadın>Güzellik>Koreli Kadınların güzellik sırrı 'Glass Skin' (cam yüz) yöntemi nasıl uygulanır?

Pürüzsüz, sağlıklı, ışıl ışıl parlayan ciltleriyle dikkat çeken Koreli kadınlar güzelliklerini Glass Skin olarak bilinen yönteme borçlu. Tüm dünyada trend olan 'cam gibi yüz'e ulaşmanın birkaç adımı var. Peki Glass Skin (cam yüz) nedir, nasıl uygulanır? Tüm detayları Mavi Kadın editörü derledi.

Koreli Kadınların güzellik sırrı 'Glass Skin' (cam yüz) yöntemi nasıl uygulanır?

"Cam gibi cilt" (Glass Skin) terimi, Kore güzellik (K-güzellik) endüstrisinden ortaya çıkan ve küresel olarak popüler hale gelen bir terim. Bu terim, cildin cam dokusu ve görünümüne benzer şekilde berrak, pürüzsüz ve saydam görünmesini ifade eder. Cam gibi cilt elde etmek, cilt bakım uygulamaları, yaşam tarzı ve makyaj tekniklerinin kombinasyonunu içerir. 

Cam cilde sahip olmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu adımlarla 'Glass Skin'e ulaşmak mümkün.. 

1- İKİ AŞAMALI CİLT TEMİZLİĞİ

Cildinizde makyaj olmasa bile, Kirli hava veya temas edilen nesnelerden kaynaklanan partiküller cilt yüzeyinde birikebilir. Bu nedenle, makyaj yapılmayan günlerde dahi bu temizlik rutinini uygulumanız gerekiyor. İlk olarak, yağ bazlı bir temizleyici kullanarak cildinizi temizleyip hemen ardından, su bazlı bir temizleyici ile yüzü kirlerden arındırıyorsunuz.

1- HAFTADA BİR PEELİNG

Peeling, cilt yüzeyindeki ölü deri hücrelerini ve diğer kirleticileri uzaklaştırmak, cildin yenilenmesine yardımcı olmak ve daha pürüzsüz, canlı bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan bir cilt bakım rutinidir. Bu işlem, cildin üst tabakasını nazikçe soyar ve cildi yeniler. Cildinizi temizledikten sonra, cilt tipinize uygun bir şekilde haftada 1-2 kez peeling uygulamalısınız. Bu sayede cildiniz, daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmaya bir adım daha yaklaşır.

Koreli Kadınların güzellik sırrı 'Glass Skin' (cam yüz) yöntemi nasıl uygulanır?

3- TONİKLE CİLT TEMİZLEME

Cilt bakımında tonik, temizlenmiş cildi dengelemek, nemlendirmek ve cilt bakım ürünlerinin daha etkili bir şekilde emilimini sağlamak amacıyla kullanılan bir üründür ve cilt bakımının önemli adımlarındandır. Cildi temizleme işleminden sonra uygulanır. Temizleyici kullanımından sonra tonik, ciltte kalan kalıntıları temizler, pH dengesini düzenler ve cildi hazırlar. Temizleyiciler genellikle cildin pH dengesini bozar ve temizleme adımından sonra tonik kullanarak cildin pH dengesini yeniden kurar, cildin doğal koruyucu bariyerini güçlendirmiş olursunuz. Cam cilt rutininde tonik kullanmayı alışkanlık haline getirin.

4- CİLDİ NEME DOYURAN HYALURONİK ASİT

Hyaluronik asit, su moleküllerini çeker ve tutar. Bu özelliği ile cilde yoğun bir nem sağlar. Cildin nem oranını artırarak kuruluğu ve su kaybını önler ve cilt bariyerini güçlendirir. Cildin dolgunluğunu artırarak genç ve canlı bir görünüm sağlar. Kısacası hyaluronik asit cilde nemi hapseder. Cilde bu kadar yararı olan bir adımız atlayabileceğinizi giç düşünmüyoruz.

5- SERUM İLE CİLDİNİZİ ONARIN

Serumlar genellikle yoğun miktarda aktif içerik içerir. Bu içerikler, antioksidanlar, vitaminler, peptidler, hyaluronik asit gibi cildin sağlığını destekleyen ve onaran bileşenlerdir. Örneğin, anti-aging serumlar kırışıklıklarla savaşırken, leke giderici serumlar pigmentasyon sorunlarınlarıyla başa çıkmanızda etkilidir. Serumların genellikle hafif ve küçük moleküller içermesi, cildin daha derin tabakalarına nüfuz etmelerine yardımcı olur. Serumlar, cilt tonunu eşitlemek ve cildin genel görünümünü iyileştirmek için kullanılır. Cilt bakım rutininize düzenli olarak serum eklemek, cildinizin genel sağlığını ve görünümünü iyileştirir.

Koreli Kadınların güzellik sırrı 'Glass Skin' (cam yüz) yöntemi nasıl uygulanır?

6- CAM GİBİ CİLT İÇİN KULLANILAN KORE SERUMLARI 

Cam gibi bir cilde sahip olmanızı destekleyen Kore serumları:

Jumiso All Day Vitamin Brightening & Balancing Serum: Koreli kadınların en popüler ürünlerinden biri! İçerisinde vitamin ağacı özü, niyasinamid ve cica bulunuyor ve günlük kullanım için mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bu su-jel içerikli serum, cildin daha parlak görünmesine yardımcı olurken cildi nemlendiriyor, taze ve dolgun bir görünüm veriyor.

Anua Peach Niacin Serum:  Mat ciltle başa çıkmakta zorlanıyorsanız, denemek için harika bir seçenek. Sadece %5 niyasinamid içerdiği için tüm cilt tiplerine uygundur. Gözenek görünümümü azaltmama yardımcı oluyor.

Beauty of Joseon Propolis Serum: Hassas, tahriş olmuş bir ciltle başa çıkamıyorsanız, cilt bakım rutininize mutlaka dahil etmeniz gereken ürünlerden biridir, cildi yatıştırıcı özelliği vardır. Ayrıca %2 niyasinamid içerir. Yoğun kıvamlı bir serumdur.

Skin1004 Probio-Cica Intensive Ampoule: Skin1004'ün süt gibi ampulü kuru cilde sahip olanlar için harika bir seçenek. Cildinizi yatıştırıyor ve güçlendiriyor, aynı zamanda sivilce izlerinin daha hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor. Ampul, fermante cica özü yüksek bir konsantrasyonunu içeriyor ve bu da cilde yoğun nem sağlıyor. 

Koreli Kadınların güzellik sırrı 'Glass Skin' (cam yüz) yöntemi nasıl uygulanır?

7- CİLT BAKIMININ SON ADIMI NEMLENDİRME

Cam gibi bir cilde sahip olmanın sırrı, nemlendirme işlemini asla atlamamaktır. Cilt bakım rutininizin son adımı olan nemlendirme, cildinizi besler, korur ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Nemlendirme işlemi, cildinizi dış etkenlere karşı korurken, aynı zamanda cilt bariyerini güçlendirir ve kaybolan nemi geri kazandırır. Nemlendirici ürünler, içerdikleri özel bileşenlerle cildi besler, yeniler ve elastikiyetini artırır. Nemlendirme, cilt tipinize uygun ürünleri seçmekle başlar. Kuru ciltler için yoğun, yağlı ciltler için hafif formüller tercih edilebilir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Elif Demirtaş Bilir
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...