Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Cilt sorunlarını bir çırpıda yok ediyor! Kullananlar bu faydalardan bihaber...

Mavi Kadın>Güzellik>Cilt sorunlarını bir çırpıda yok ediyor! Kullananlar bu faydalardan bihaber...

Cildinizdeki sıkıntılar sizi rahatsız mı ediyor? Öyleyse badem yağı sizin için bir müjde olacak. Çünkü bu yağ faydaları ile cildinize güzellik katmaya hazır! Üstelik sadece cildinize iyi gelmekle kalmayacak, kalp ve damar hastalıklarından bağışıklık sistemine kadar her yerde etki sağlayacak...

Bu yağ salatalara birkaç damla olarak katılır, lezzet verir. Soğuk sıkma yöntemiyle çıkarılan yağ ayrıca besleyici ve yumuşatıcı özellikleri nedeniyle tercih edilir.
Bu yağ salatalara birkaç damla olarak katılır, lezzet verir. Soğuk sıkma yöntemiyle çıkarılan yağ ayrıca besleyici ve yumuşatıcı özellikleri nedeniyle tercih edilir.

Doğal yöntemler kişiye etkileyici bir güzellik sunarken cilt sağlıklarını da korur. Badem yağı faydaları arasında bulunan cildin tazeliğini koruma özelliği güzellik için önemli bir detaydır. Badem tohumlarından elde edilen sarı, hafif kokulu yağ daha iyi bir görünüm için kullanılan doğal yollardan biri.

Akdeniz ikliminde yetişen badem ağaçlarının verdiği meyvelerin tohumları çeşitli amaçlarla kullanılır. Kuruyemiş olarak sunulan bu tohumlar aynı zamanda doğal bir yağ olarak da işlenir, satılır. Bu yağ salatalara birkaç damla olarak katılır, lezzet verir. Soğuk sıkma yöntemiyle çıkarılan yağ ayrıca besleyici ve yumuşatıcı özellikleri nedeniyle tercih edilir. Badem yağının bu özellikleri onu birçok kozmetik ürününün ana maddesi haline getirmiştir.

Şampuan, saç kremi, nemlendirici gibi ürünlerden bazılarının içinde badem yağını ana malzeme olarak görmek mümkün. Saçların daha yumuşak ve parlak olmasını sağlayan bu yağ ciltten kirpiğe pek çok noktada güzellik amacıyla kullanılır.

Yemeklere katılan ve kişinin cildine de uyguladığı badem yağı faydaları sağlık için önemlidir. Badem ağacından gelen bu tohumların sahip olduğu faydalar kişinin daha sağlıklı bir yaşam sürmesinde rol oynar. Bu sağlıklı yaşam esnasında ise hoş bir görünüm kişiye eşlik eder.

Cilt sorunlarını bir çırpıda yok ediyor! Kullananlar bu faydalardan bihaber...

Fakat bu yağı kullanmadan evvel faydalarının ne olduğunu iyi bilmek gerekir.

BADEM YAĞININ FAYDALARI NELER?

Badem potasyum, protein ve yağ asitleri barındıran bir tohumdur. Bu tohumun yağı da onunla aynı özellikleri taşır.Badem yağı faydaları, bademin şu özellikleri etrafında şekillenir:

 • Kalp ve damar hastalıkları riski badem yağının salataya ya da bir bardak suya katılıp tüketilmesi ile azalır.
 • Bağışıklık sisteminin daha güçlü hale gelmesini sağlar.
 • Saç, kirpik, kaşların daha gür hale gelip dökülmesini engeller.
 • Potasyum ve protein özelliği sayesinde kanın akışının daha sağlıklı olmasını sağlar.
 • Tansiyon ve kolesterole iyi gelir.
 • Hafızayı güçlendirir.
 • Kemik gelişiminde olumlu bir rol oynar.
 • Böbrek ağrılarına iyi gelir.
 • Migren gibi baş ağrılarının geçmesini sağlar.
 • Cilt sağlığına iyi gelir.

Bu faydaları nedeniyle badem yağının kullanımı insanlar tarafından tercih edilirler. Daha sağlıklı bir vücut için kişinin badem yağından faydalanması mümkün. Badem yağı cildine dair şikayetleri olan kişiler için de ideal bir çözümdür.

BADEM YAĞI CİLT İÇİN KULLANILIR MI?

Sivilce, siyah nokta, leke, sedef, egzama, kızarıklık… Birçok cilt şikayetinin badem yağı faydaları sayesinde çözülmektedir. Badem yağının nemlendirici, onarıcı, koruyucu özelliği cildin iyileşmesini ve daha iyi gözükmesini sağlar. Bu yağın cilde faydaları;

 • Ciltteki tahrişlerin iyileşmesini sağlar.
 • Cilt tonunun eşitlenmesini sağlar ve pürüzsüzleştirir.
 • İltihap ve yaraların geçmesini sağlar.
 • Sivilceleri kurutur.
 • Leke ve siyah noktaların giderilmesinde rol oynar.
 • Cildin nemlendirmesini sağlar.
 • Göz altı morluklarını giderir.
 • Cildi güneş ışığından korur.
 • Egzama kaşıntılarını azaltır.
 • Cildin parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Cilt sorunlarını bir çırpıda yok ediyor! Kullananlar bu faydalardan bihaber...

Badem yağının cilde olan bu faydaları düzenli bir kullanım ile etkisini gösterir. Yağın cildi olumlu yönde etkilemesi için sürülmesi gerekir. Kişi badem yağı sayesinde cildini iyileştirmek için öncelikle yağı nasıl kullanacağını bilmelidir.

BADEM YAĞI NASIL KULLANILIR?

Akdeniz ikliminin ılıman havasında yetişen badem ağaçlarından gelen badem yağı çeşitli faydaları nedeniyle kullanılmaktadır. Ancak badem yağı faydaları, yağ düzgün bir biçimde kullanıldığında etki gösterir. Yağın tüketilerek kullanılması bir bardak suya birkaç damla yağın katılması veya salataya badem yağı eklenmesiyle gerçekleşir.

Cilde olan faydalarını somutlaştırmak için ise yağ yüze sürülmelidir. Fakat badem yağının uygulanacağı noktanın temiz olması şarttır. Birkaç damla badem yağını masaj haline cilde dağıtmak yağın cilde nüfuz etmesini kolaylaştırır. Yaklaşık yarım saatlik bir sürenin ardından ise kişi yüzünü durulamalıdır. Ayrıca cildin her noktasına uygulanan bu yağın gözlere temas etmemesi için ise özen gösterilmelidir. Günde bir defa sürülen badem yağı beklenen etkiyi bir süre sonra gösterir.

Güzelliğin sırrı olan badem yağı yalnızca cilt güzelliğini değil, vücut sağlığını korur. Badem yağı faydaları kalpten cilde, ciltten kirpiğe kadar pek çok noktada etkilidir. Daha sağlıklı bir vücut ve güzel bir cilt için badem yağı kullanmayı unutmayın.

Kaynak: dergikark.gov.tr

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...