2022-11-26 13:53:00 | Son Güncelleme : 2022-11-26 15:08:56

Dedektif zekaya sahip olanların 9 saniyede çözdüğü IQ testi: Fotoğrafçıyı gören dahi kabul ediliyor

Analitik ve çözüm odaklı düşündüren zekâ testleri, gözlerinizle zihninizi aynı anda zorlayan eğlenceli IQ testlerdir. Bugün sizlere dikkatinizi ve görsel zekanızı ölçer nitelikte optik illüzyon sunuyoruz. Görsel, sanatçı tarafından insanların fotoğrafçıyı kolay bulamayacağı şekilde tasarlandı. Doğa manzara fotoğrafçılığı yapan adamı 9 saniyede bulabilirseniz zekanızın ayrıcalıklı olduğunu kanıtlayabilirsiniz. Başarılar…

Algı uzmanları zekâ bulmacalarını verilen süre içerisinde çözen kişilerin daha yüksek IQ seviyelerine sahip olduğunu belirtiyor.
Algı uzmanları zekâ bulmacalarını verilen süre içerisinde çözen kişilerin daha yüksek IQ seviyelerine sahip olduğunu belirtiyor.

Bilişsel ve görsel zekaya olumlu katkılar sağladığı algı uzmanları tarafından kanıtlanan optik illüzyonları size sunmaya devam ediyoruz. Araştırmalar zekâ bulmacalarını verilen süre içerisinde çözen kişilerin daha yüksek IQ seviyelerine sahip olduğunu gösteriyor. Görsel dikkat testinde, manzara fotoğrafçılığı yapan adam var ve insanlar onu verilen süre içinde bulamıyor. Görsel zekâ testini başarıyla geçebilmeniz için sadece 9 saniye süreniz var. Zehir gibi zekaya sahip olduğunuzu bilmemiz için süreyi aşmamanız önemli. O halde telefonunuzdan kronometreyi ayarlayın ve görseli incelemeye başlayın.

FOTOĞRAFÇIYI 9 SANİYEDE BULABİLDİNİZ Mİ?

Dikkat testleri beynimizi ve gözlem becerilerimizi geliştirmek aynı zamanda konsantrasyon gücünü ölçmek için tasarlanıyor. Sanatçının ustalıkla gizlediği fotoğrafçı görülmesi zor bir yerde. Fotoğrafçının kıyafeti ağaçlarla aynı renk olduğu için göz algıda seçicilik yapabiliyor. Sadece bu da değil, 9 saniye içinde fotoğrafçıyı gördüm demeniz için zihninizin atlardan daha hızlı koşması gerekiyor. Eğer belirtilen süre zarfında fotoğrafçıyı bulduysanız sizi tebrik ediyor, görsel zekanızın güçlü olduğunu belirtiyoruz.  Şimdiye kadar fotoğrafçıyı göremeyenleri ise daha çok zekâ ve IQ testi çözmeleri uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Fotoğrafçıyı hala göremediyseniz aşağıdaki beyaz dairedeki fotoğrafçının nerede olduğunu söylüyoruz.

Algı uzmanları zekâ testi şeklinde tasarlanan optik illüzyon testlerini düzenli olarak çözmenin problem çözme yeteneğini ve bilişsel zekâyı geliştirdiğini söylüyor. Bu testi sevdiyseniz daha fazla optik illüzyon testi çözmek için Mavikadın sitesinin keşfet kategorisinde yer alan diğer optik illüzyon testlerine göz atabilirsiniz.

Mavi Kadın