2022-11-15 13:25:47 | Son Güncelleme : 2022-11-15 13:58:04

Macar sanatçı Dudolf'tan yeni soru: Kaplumbağaların arasındaki yılanı sadece dikkatine güvenenler bulabiliyor!

Hazırladığı bulmacalarla kısa sürede şöhrete kavuşan Macar karikatürist optik illüzyon paylaştı. Beyin yakan kaplumbağa illüzyon testini sadece dikkatine güvenenler kısa sürede çözebildi. Sadece hassas zekâ sahibi kişiler 15 saniye süre içinde kaplumbağaların arasındaki gizli hayvanı fark ediyor. Peki siz resimdeki yılanı bulabilecek misiniz?

Optik illüzyon testler algız uzmanları tarafından beyin için iyi bir egzersiz kabul ediliyor.
Optik illüzyon testler algız uzmanları tarafından beyin için iyi bir egzersiz kabul ediliyor.

Optik yansımalar gözlerle zihni aynı anda zorlayan eğlenceli IQ testleridir. Dudolf olarak da bilinen ünlü Macar karikatürist Gergely Dudas kaplumbağa optik illüzyonu paylaştı. İnternette paylaşılan bu optik illüzyon testi viral oldu. Zihne adeta meydan okuyan illüzyon testini çözmeye çalışan kişiler onca kaplumbağanın içinde gizlenmeyi başaran yılanı bulmak için ter döküyor. Testi çözen birçok insan optik illüzyonda başarısız oluyor ancak işin sırrı ise pratik olmak. 15 saniyede yılanı bulanların pür dikkatli olduğunu kanıtlıyor. Peki yılan kaplumbağaları ısırmadan yılanı kurtarabilecek misiniz? Hem gözlem becerilerinizi hem de zekanızı test etmek için fırsat.

Algı uzmanları zekâ testlerini düzenli olarak çözmenin analitik ve eleştirel düşünme becerilerini, problem çözme yeteneğini ve bilişsel zekâyı geliştirdiğini söylüyor. Ünlü Macar karikatürist Gergely Dudas’ın optik illüzyon testinde bir yılanın birçok kaplumbağanın arasında saklandığı bir görsel görüyorsunuz. Kaplumbağaları yılan ısırıklarından kurtarabilecek tek kişi var o da sizsiniz. Çok geç olmadan kaplumbağalara yılanın nerede saklandığı söylemelisiniz. Ancak bunu yapmak için sadece 15 saniye süreniz var. Üzücü bir optik yanılsama testi. Çünkü sinsice gizlenen yılanı 15 saniye içerisinde bulamazsanız kaplumbağaları ısırarak öldürebilir. 15 saniye süre zarfında yılanı bulanları tebrik ediyor, görsel zekanızın ileri düzeyde olduğunu belirtiyoruz. Ancak yılanı bulamayanlar için aşağıda doğru cevabı kırmızı halka içine aldık.

Mavi Kadın