Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Diyet yok, spor yapmak yok! Bilimsel çalışmalarca ispatlanmış 10 kilo zayıflatan süper kür tarifi

Mavikadin>Diyet>Diyet yok, spor yapmak yok! Bilimsel çalışmalarca ispatlanmış 10 kilo zayıflatan süper kür tarifi

Kilo vermek için her yolu denedim bir türlü zayıflayamadım diyorsanız üzülmeyin! Zayıflatan süper kür tarifini uygulayarak 10 kilo kadar vermeniz mümkün! İşte bilimsel araştırmalarca zayıflattığı ispatlanmış baharatlardan oluşan süper kür tarifi:

Zayıflatan süper kürün içerisinde yer alan zencefil, pulbiber, tarçın, kimyon gibi baharatlar kilo vermeyi kolaylaştırıyor.
Zayıflatan süper kürün içerisinde yer alan zencefil, pulbiber, tarçın, kimyon gibi baharatlar kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Kolay bir şekilde kilo vermek isteyenler dikkat! Zayıflatan süper kür tam da aradığınız yöntem! Diyet yapmak yok, spor yok, çaba yok! Yalnızca pul biber, tarçın, zencefil ve kimyon gibi baharatlardan oluşan kür ile ideal kilonuza kısa sürede ulaşabilirsiniz. Zayıflatan süper kürü uygulayanlar 1.5 ay gibi kısa sürede 10 kilo zayıfladığını söylüyor. İşte zayıflatan süper kürün yapılışı:

ZAYIFLATAN SÜPER KÜR NASIL HAZIRLANIR?

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı pul biber
 • 1 yemek kaşığı tarçın
 • 1 yemek kaşığı zencefil
 • 1 yemek kaşığı kimyon

Nefisyemektarifleri web sitesinde yer alan bu kür ile 10 kilo kadar zayıflamanız mümkün. Bu kürü uygulayanlar yalnızca bu formülü uygulamaya devam ederek kilo verdiklerini dile getiriyorlar. Zayıflatan süper kür zayıflamaya yardımcı olmakla kalmıyor, bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.

Zayıflatan süper kürün yapılışı şu şekildedir:

 • Bir kavanozun içerisinde tüm baharatları karıştırın. Kavanozun kapağını kapatıp mutfakta tezgahta sürekli gözümüzün önünde olacak bir yere koyalım.
 • Kavanozun yanında 1 sürahi su olsun. İşte hepsi bu kadar.
 • Her yemekten sonra bu baharat karışımından 1 çay kaşığı alıp bir-iki bardak suyla içelim.
 • Şayet bu şekilde içmekte zorlanırsanız bir bardak suyun içine karışımdan bir çay kaşığı karıştırıp öyle de içebilirsiniz.
 • Bir hafta boyunca kürü uygulayalım. Bir hafta ara verip bir hafta devam edelim.
 • Böyle böyle istediğiniz kiloya gelene kadar devam edelim. Afiyet olsun.

NOT:

 • Midesinde sorun olan kişiler pul biberi çıkartıp bu şekilde kürü uygulayabilir.
 • Su ile içmekte zorlanıyorsanız yoğurda karıştırıp öyle de tüketebilirsiniz. Yoğurdun da kilo vermeye yardımcı olacaktır.
 • Kilo vermeyi hızlandırmak için dilerseniz bir hafta ara vermeden kullanabilirsiniz.

Diyet yok, spor yapmak yok! Bilimsel çalışmalarca ispatlanmış 10 kilo zayıflatan süper kür tarifi

ZAYIFLATAN SÜPER KÜRDEKİ BAHARATLAR KİLO VERDİRİYOR!

Zayıflatan süper kürün içeriğinde yer alan baharatların kilo vermeye yardımcı olduğu çeşitli bilimsel çalışmalara da konu oldu.

Pul biber kilo vermenize yardımcı olabilecek baharatlardan. İştahı kesiyor, metabolizmanızı hızlandırıyor ve kalori yakmanızda etkili rol oynayabiliyor.

National Library of Medicine’da yer alan haberde BMC Obesity Dergisi Ağustos ayındaki içeriğe göre acı biberin ana aktif maddesi olan kapsaisin, vücudumuzda termojenik (ısı üreten) bir etkiye sahiptir. Bu durum metabolizma hızının artırıyor, iştahı bastırıyor. Bu çalışmada pul biberin içerisindeki kapsaisin takviyesinin vücut yağı ve yağ kütlesi üzerindeki etkileri incelendi.

Araştırmada katılımcılara 12 hafta boyunca plasebo, 2 mg kapsaisin veya 4 mg kapsaisin verildi. 4 mg kapsaisin alan kişilerin vücut yağ oranında, plasebo alan kişilere kıyasla %6 oranında azalma görüldü.

Zayıflatan kürde yer alan tarçın da kilo vermekte çok etkili. ResearchGate’de yer alan araştırmada tarçın çayının kilo vermeye yardımcı olduğu görüldü.

Süper kürdeki diğer baharatlar olan zencefil ve kimyon da zayıflamayı destekliyor. Time Magazine'de yer alan haberde çalışmalar zencefil tüketmenin kalori yakımını artırdığını, açlık hissini azaltabildiğini ve aşırı kilolu yetişkinlerde kilo kaybıyla ilişkili olduğunu gösteriyor. Ayrıca tarçın kolesterol, kan şekeri, kan basıncı, inflamatuar proteinler ve karaciğer sağlığındaki olumlu değişikliklere neden oluyor.

ScienceDirect'de yer alan araştırmada kimyonun aşırı kilolu kadınlarda vücut kompozisyonu ve lipit profili üzerine etkisi incelendi, kimyonun BMI , bel çevresi, yağ kütlesi ve yüzdesini önemli ölçüde azalttığı görüldü.

Kaynak : nefisyemektarifleri, National Library Of Medicine, ResearchGate, ScienceDirect, Time Magazine
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...