Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
27-09-2023 16:06 | Güncelleme : 27-09-2023 16:06

İştahı bıçak gibi kesiyor, 1 haftada zayıflatıyor! Diyetisyen Gamze Altınay'dan kilo vermek isteyenlere çay tarifi

Google News

Zayıflama çayları, çaba harcamadan, kolay ve hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Ancak hazır paketlerde satılan zayıflama çayları sağlığı tehdit edebiliyor. Bu nedenle en mantıklısı kendi zayıflama çayımızı kendimiz hazırlamak. Diyetisyen Gamze Altınay’ın önerdiği zayıflatan çay sayesinde fazla kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. İşte zayıflatan doğal çay tarifi...

Diyetisyen Gamze Altınay'ın önerdiği çayı düzenli içerek 1 haftada zayıflayabilirsiniz.
Diyetisyen Gamze Altınay'ın önerdiği çayı düzenli içerek 1 haftada zayıflayabilirsiniz.

İdeal beden ölçülerinin 36-38 olduğu günümüzde biz kadınlar zayıflamak için pek çok yöntem deniyoruz. Diyet yapıyor, spor merkezine yazılıyor, zayıflamak adına uzun süre aç kalabiliyoruz. Kendimize eziyet etmeden, zorlanmadan da zayıflamak mümkün! Diyetisyen Gamze Altınay gamzealtınay web sitesinde kilo vermek isteyenler için zayıflama çayı önerdi. Dyt. Altınay’ın tarifini verdiği bu çay iştahı bastırıyor, tatlı isteğini kesiyor, kilo vermeyi destekliyor…

DİYETİSYEN GAMZE ALTINAY’DAN 1 HAFTADA ZAYIFLATAN ÇAY TARİFİ

Malzemeler

  • Yarım adet yeşil elma
  • Yarım adet limon
  • 1 adet çubuk tarçın
  • Yarım tatlı kaşığı karabiber
  • 3 adet karanfil
  • 1 küçük dilim taze zencefil
  • 1 avuç kiraz sapı
  • 3 su bardağı su
  • 1 poşet yeşil çay

Küçük bir tencerede 3 su bardağı suyu kaynatın. Yeşil çay hariç yukarıdaki tüm malzemeleri dilimlenmiş elma, limon, 1 adet çubuk tarçın, yarım tatlı kaşığı karabiber, 3 adet karanfil, 1 küçük dilim taze zencefil 1 avuç kiraz sapı kaynamış suya atın. 15-20 dakika daha kaynatmaya devam edin. Ocaktan alıp karışımı süzün. Son olarak sallama poşet yeşil çayı tencereye ekleyip 5 dk bekledikten sonra tüketin.

İştahı bıçak gibi kesiyor, 1 haftada zayıflatıyor! Diyetisyen Gamze Altınay'dan kilo vermek isteyenlere çay tarifi

DYT. GAMZE ALTINAY’IN TARİFİNİ VERDİĞİ ÇAYIN ZAYIFLATTIĞI İSPATLANDI!

Diyetisyen Gamze Altınay’ın önerdiği zayıflama çayında zencefil, karanfil, kiraz sapı, yeşil çay, tarçın gibi bitkilerin kilo vermekteki etkisi bilimsel çalışmalara da konu olmuştur.

Dyt. Altınay'ın önerdiği zayıflama çayı içerisinde yer alan yeşil çay en sağlıklı içeceklerden biri sayılıyor. Yeşil çayın önemli faydalarından biri de kilo vermeyi desteklemesi. Yeşil çay, metabolizmanızı hızlandırmaya ve yağ hücrelerini parçalamaya yardımcı olabilecek kafein ve EGCG gibi biyoaktif maddeler içeriyor.

Appetite Dergisi’nde 2012 Aralık sayısında lif, kafein ve yeşil çay kateşinleri içeren içeceklerin açlığı bastırdığı ve bir sonraki öğünde daha kalori alımına yol açtığı görüldü.

Daily Sabah’ta yer alan makalede kiraz sapının kilo kaybına yardımcı olduğu, böbrek fonksiyonlarını desteklediği, ödem söktürdüğü ve böbrek taşları ile idrar yolu enfeksiyonlarını önlediği yazıyor.

Zayıflama çayında yer alan tarçın Cinnamomum ağacının kabuğundan elde ediliyor.Clinical Nutrition 2020 Ocak ayında yer alan makalede bilim adamları tarçın tüketmenin bel çevresini ve vücut ağırlığını azaltmaya yardımcı olabileceğini buldu.Katılımcılara 12 haftadan biraz daha uzun bir süre boyunca günde 2 gramdan fazla tarçın takviyesi verildi, 786 denek üzerinde bir çalışma yapıldı. Tarçın takviyesinin vücut ağırlığını 1,02 kg, bel çevresini 2,40 cm, vücut kitle indeksini (BMI) 0,51 kg/m2, yağ kütlesini ise %1,02 azalttığı görüldü.

Kaynak : gamzealtinay.com, Appetite, Daily Sabah, Clinical Nutrition
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.