Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel’den göbek eriten yoğurt kürü! Karnı dümdüz yapıyor

Mavi Kadın>Diyet>Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel’den göbek eriten yoğurt kürü! Karnı dümdüz yapıyor

Göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçi olanlar, 'neler neler denedim ince bir bele sahip olamıyorum' diyenler için Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel’in tarifi tam size göre. Göbek eriten, dümdüz bir karın için yoğurt kürü tarifi...

Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel'in önerdiği göbek eriten yoğurt kürüne her gün devam ederek göbek bölgesindeki yağları eritebilirsiniz.
Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel'in önerdiği göbek eriten yoğurt kürüne her gün devam ederek göbek bölgesindeki yağları eritebilirsiniz.

Göbek bölgesinde yağlanma yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam, gece yemek yemek, alkol kullanımı gibi nedenlerden dolayı meydana geliyor, sağlığı tehdit ediyor… Göbekte toplanmış bu yağlar iç organları çevreleyip kalp hastalığı, diyabet ve hatta felç olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşma riskini artırıyor.

 Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için düzenli spor yapmak, elma sirkesi, yumurta, kırmızı biber gibi göbek eritmeye yardımcı besinlerin tüketilmesine devam etmek gerekiyor. Göbek eritmekte etkili besinlerden biri de yoğurttur. Yoğurt ve çeşitli baharatların karışımıyla yapılan tarifler ile dümdüz incecik bir bele kavuşabilirsiniz. Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel aysetugbasengel web sitesinde göbek eriten yoğurt kürü verdi. Bu kürü uygulayabilirsiniz:

DİYETİSYEN AYŞE TUĞBA ŞENGEL’DEN GÖBEK ERİTEN YOĞURT KÜRÜ TARİFİ

Malzemeler

  • 1 kase az yağlı yoğurt
  • 1 çay kaşığı zencefil
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı toz tarçın

1 kase az yağlı yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı zencefil, 1 çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı toz zerdeçalı koyup güzelce karıştırın. Bu kürü sabah, öğle ve akşam günde 3 kez yaparak yemeğe devam edin.

Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel’den göbek eriten yoğurt kürü! Karnı dümdüz yapıyor

YOĞURT GÖBEK ERİTİR Mİ?

Göbek yağından kurtulmak için daha önce mücadele ettiyseniz, bunun ne kadar zor olabileceğini az çok bilirsiniz. Vücuttaki diğer bölgelerdeki yağlar erirken göbek yağları erimek bilmiyorsa Dyt. Ayşe Tuğba Şengel göbek eritme kürü imdadınıza yetişecektir.

Dyt Ayşe Tuğba Şengel tarafından tarifi verilen göbek eritme kürünün içeriğindeki yiyeceklerin yağ yakmaya yardımcı olduğu çeşitli araştırmalara da konu oldu.

Yoğurt, insanoğlu tarafından yüzyıllardır tüketilmeye devam edilen en yararlı besinlerden. Yoğurt, bağırsak sağlığına iyi gelen bakteriler olan probiyotikler açısından zengindir. Nutrients Dergisi'nde 2019 Şubat ayında yapılan araştırma probiyotiklerin (özellikle yoğurtta yaygın olarak bulunan Lactobacillus bakterilerini içerenlerin) kilo vermeye ve göbek yağlarını eritmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. 28 obez yetişkin üzerinde yapılan 43 günlük bir araştırmada, günde Lactobacillus amilovorus içeren 100 gram yoğurt yemenin, probiyotik içermeyen yoğurt tüketenlere nazaran vücut yağlarında daha fazla azalma görüldü.

YOĞURDUN İÇERİSİNE NE KOYARSAK YAĞ YAKAR?

Yoğurdun içerisine Dyt Ayşe Tuğba Şengel’in önerdiği toz zencefil, toz zerdeçal ve toz tarçın gibi besinleri ekleyerek yağ yakmasını hızlandırabilirsiniz.

Not: Bu içerik bilgilendirme amaçlıdır ve yayınlandığı tarihten önceki bilimsel araştırmalara ya da uzman görüşlerine dayanmaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Kaynak : aysetugbasengel.com, healthline.com, ScienceDirect, British Journal of Nutrition, Nutrients
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...