Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Dünyada ilk: Yapay zeka güzellik yarışması

Mavi Kadın>Tekno kadın>Dünyada ilk: Yapay zeka güzellik yarışması

Yapay zeka (AI) güzellik yarışmasına da el attı. Dünyada ilk Miss AI güzellik yarışmasında yapay zeka tarafından oluşturulan kadınlar boy gösterecek. İlk üç modele 20 bin dolar ödül verilecek.

Dünyada ilk: Yapay zeka güzellik yarışması

Yapay zeka tarafından oluşturulan kadın profiller ilk kez güzellik yarışmasında boy gösterecek. Dijital dünyanın en güzel kızı 'Miss Yapay Zekâ' tacını takacak. Dünya Yapay Zeka Oluşturucuları Ödülleri (WAICA), tarafından düzenlenen yarışma, yapay zekânın sınırlarını zorlayan girişimcilerin mücadelesine de sahne olacak. Sosyal medyanın en dikkat çeken sahte fenomenlerinin arkasındaki bu isimlerden ilk 3'e girenler 20 bin dolar ödülün sahibi olacak. 

Miss AI yarışmasına katılım ise ücretsiz. Başvurular 'waicas' sitesine alınıyor.

JÜRİ ÜYERİNİN BEKLENTİRLERİ

Yapay zekâ üreticileri tarafından hazırlanan bu yarışmanın jürilerinde Uluslararası Yapay Zeka İçerik Üreticisi Aitana Lopez, Uluslararası Yapay Zeka İçerik Üreticisi Emily Pellegrini, Medya kurucusu, Girişimci ve Lord Sugar'ın Halkla İlişkiler danışmanı Andrew Bloch ve Güzellik Yarışması Tarihçisi ve Yazarı Sally-Ann Fawcett yer alıyor.Jüri üyeleri oluşturulacak yapay zeka mankenlerinde şu özellikleri arıyor:

Birinci kategori güzellik: Yarışmacıların performansı, tarzları ve "Bir hayaliniz olması durumunda dünyayı nasıl daha iyi hale getirebilirsiniz?" gibi çeşitli sorulara verdikleri özgün cevaplar da dâhil olmak üzere yarışmanın geleneğine göre değerlendirilecek.

İkinci kategori teknoloji: Katılımcılar, yapay zekâ araçlarını kullanarak dijital eserler oluşturacak ve bunları eller, gözler ve arka planlar gibi görsel detaylarla birleştirerek puan kazanacaklar. Bu puanlar, uygulama yetenekleri ve dijital sanat eserlerinin kullanımıyla elde edilecek.

Üçüncü kategori sosyal nüfus: AI Creators'ın sosyal etkisi, takipçi büyüme oranı, hayranlarla etkileşim sayısı ve diğer platformlardaki varlığı gibi faktörlere göre ölçülecek.

Dünyada ilk: Yapay zeka güzellik yarışması

Yapay zeka kadın modellerin arasında kıyasıya rekabetin olacağı güzellik yarışması ödülleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Miss AI unvanını alan yapay zeka geliştiricisi, Fanvue ile iş birliği yaparak birincilik ödülünü kazanan yarışmacıya 5.000 ABD doları nakit ödülün yanı sıra 3.000 ABD dolarlık Imagine Education Mentorluk Programına erişim ve 5.000 ABD dolarından fazla değerinde PR desteği kazanacak.

Miss AI yarışmasında ikinci olan kişi, 500 dolar değerindeki Imagine Education kursuna ücretsiz erişim hakkı kazanacak. Ayrıca fanvue tarafından sunulan 2000 dolarlık promosyon paketi ile birlikte 2.500 doların üzerinde değere sahip PR desteğinden de faydalanacak.

Imagine Education tarafından üçüncü sırayı alan yarışmacı, 500$ değerindeki danışmanlık görüşmesinin yanı sıra fanvue aracılığıyla 500$ değerinde promosyon paketi ve 1.000$'ın üzerinde PR desteği alacak.

Kaynak : Mavi Kadın, waicas.com, people.com
Editör : Funda Aydın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...