Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ev hanımlarına yeni destek yardımı başvuru nasıl yapılır? Kimler 1000 TL alabilecek? İşte başvuru şartları

Mavikadin>Yaşam>Ev hanımlarına yeni destek yardımı başvuru nasıl yapılır? Kimler 1000 TL alabilecek? İşte başvuru şartları

Devletten ev hanımlarına yeni destek! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ev hanımlarına yönelik nakit destek ödemesi paylaştı. Çalışmayan ve geliri olmayan ev hanımları da artık aylık maaş alabilecek. Peki, ev hanımlarına destek başvuru şartları neler? Başvuru nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…

Ev hanımlarına destek projesi, çalışmayan ev hanımlarının ekonomik açıdan rahatlamalarını ve aile bütçelerine katkıda bulunmayı hedefliyor.
Ev hanımlarına destek projesi, çalışmayan ev hanımlarının ekonomik açıdan rahatlamalarını ve aile bütçelerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ev hanımlarına destek kampanyası başlattı. ‘Ev Hanımlarına Yeni Destek Yardımı’ projesi kapsamında ihtiyaç sahibi ev hanımlarına nakit yardımı 500 - 1000 TL arasında değişiklik gösterecek olup bazı şartları bulunuyor. Devletin bu desteğinden yararlanmak isteyen ev hanımları e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Başvuruların geçerli olabilmesi için doğru ve eksiksiz başvuru formu doldurulmalıdır. İşte, ev hanımlarına destek projesi hakkında merak edilen tüm detaylar:

DEVLETTEN EV HANIMLARINA DESTEK NE KADAR?

Devletin ‘Ev Hanımlarına Yeni Destek Yardımı’ projesinden tüm ev hanımları yararlanabilecek. Aile Bakanlığının sağlayacağı nakit yardımı 500 TL ile 1000 TL arasında değişkenlik gösterecek. Verilen destek ödemesi ev hanımlarına hibe edilecek ve geri ödeme şartı bulunmayacaktır. Kadınların söz konusu destek ödemesinden faydalanması için bazı şartları yerine getiriyor olması gerekiyor.  

EV HANIMLARINA DESTEK BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Ev hanımlarının destek ödemesinden faydalanmak için yerine getirmesi gereken şartlar şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Minimum 1 çocuk sahibi olmak,
  • Kadın olmak,
  • Üzerinde tapusu bulunan arsa ve ev gibi mülklerin bulunmaması,
  • Sabit, düzenli aylık gelirinin olmaması,
  • Sosyal güvenliğinin (sigorta-bağ-kur) bulunmaması.

Bu şartları taşıyan kadınlar ‘Ev Hanımlarına Destek Yardımı’ kampanyasına başvurabilir. Kampanya kapsamında sağlanacak yardım tutarı 500 ile 1000 TL arasında değişen yardım tutarı başvuru onaylandığı takdirde PTT hesabınıza yatırılacak.

Ev hanımlarına yeni destek yardımı başvuru nasıl yapılır? Kimler 1000 TL alabilecek? İşte başvuru şartları

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Destek kampanyasına başvurmak için öncelikle ev hanımlarının e-Devlet hesabı oluşturması gerekiyor. E-Devlet hesabı bulunmayanlar en yakın PTT şubesine giderek şifrelerini alabilir.

E-Devlet hesabına giriş yaptıktan sonra ‘Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ yazarak ilgili kampanyayı seçin. Ardından ileri butonuna tıkladığınızda başvuru formu ekranı karşınıza gelecek.

Formda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olmalısınız. Yanlış yahut tutarsız verdiğiniz bilgiler doğrultusunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Verdiğiniz tüm bilgiler sistemde araştırıldıktan sonra başvurunuz değerlendirilecektir.

Başvuru formunda sizden istenilen bilgiler arasında; ikamet ettiğiniz yerin durumu, evde yaşayan kişi sayısı, gelir durumu, birikiminiz gibi ayrıntılar yer alır.

Başvuru sonucu yaklaşık 10 günde içinde değerlendirilecektir. Sonucunu e-Devlet hesabınızdan görüntüleyebilirsiniz. Başvurunuz kabul edildiyse e-Devlet hesabınıza yansıyacaktır. Ancak başvuru reddedilirse herhangi bir bildirim alamayabilir ve başvuru durumunuz hala ‘Değerlendirmede’ olarak gözükebilir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...