Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Güneşe çıkmadan saç rengi nasıl açılır? Evde 5 doğal saç açma yöntemi

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Güneşe çıkmadan saç rengi nasıl açılır? Evde 5 doğal saç açma yöntemi

Saç rengini açmak için kuaföre gitmek yerine evde doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Güneş, doğal yoldan saç açıcı yöntemlerden biridir, saç renginin açılmasını kolaylaştırır. Ancak güneş olmadan da, havaların güneşsiz olduğu günlerde de saç renginin açılması mümkün. İşte güneşe çıkmanıza gerek kalmadan bitkisel saç açma yöntemleri:

Güneşe çıkmaya gerek kalmadan eczanede satılan C vitamini efervesan tabletler ile evde saç renginizi açabilirsiniz.
Güneşe çıkmaya gerek kalmadan eczanede satılan C vitamini efervesan tabletler ile evde saç renginizi açabilirsiniz.

Kadınlar zaman zaman özellikle stresli dönemlerinde saç renginde değişikliğe giderler. Kimi zaman koyu kimi zaman ise açık renklere yönelirler. Saç boyaları kimyasal içerdiğinden bunlarla saç rengi açmak, saçta açık tonlar kullanmak saçın yıpranmasına hatta yanmasına neden olabiliyor. Neyse ki kuaföre gitmenize gereken kalmadan, saçınıza kimyasal sürmeden doğal yöntemlerle evde saç renginiz bir kaç ton açmak mümkün. İşte evde saç rengi açma yolları.

EVDE SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR?

Saç rengini açmak için kuaförlere, güzellik merkezlerine gidip saçlarınızı istediğiniz tona kadar açmanız mümkün olduğu gibi evde de doğal yöntemleri kullanarak hedeflediğiniz saç rengine kavuşabilirsiniz. Elma sirkesi, C vitamini, tarçın, bal, limon suyu gibi malzemelerle kendi saç rengi açıcınızı yapabilirsiniz.

ELMA SİRKESİ VE BAL İLE SAÇ RENGİ AÇMA YÖNTEMİ

Malzemeler

 • 4-5 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 2-3 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • Havlu veya duş başlığı

Uygulaması

 • Bir kasede tüm malzemeleri karıştırın.Bu karışımı saçınıza uygulayın.
 • Saçınızı bir havluyla veya streç filmle sarın, karışımı gece boyunca saçlarınızda bekletin.
 • Sabah saçınızı yıkayın, şampuanlayıp suyla durulayın.

LİMON İLE SAÇ RENGİ AÇMA

Malzemeler

 • 3 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı saç kremi

Uygulaması

Limon suyundaki asit, saçın pH seviyesini değiştirerek rengin açılmasını sağlıyor. Bir kasede limon suyu ile saç kremini iyice karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Birkaç saat saçlarınızda beklettikten sonra suyla yıkayın. Şampuanlayın ve durulayın. İstediğiniz saç rengine ulaşana kadar haftada 2-3 kez bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Güneşe çıkmadan saç rengi nasıl açılır? Evde 5 doğal saç açma yöntemi

TARÇIN İLE SAÇ RENGİ AÇMA

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı toz tarçın
 • 2 yemek kaşığı bal

Uygulaması

Tarçın, renk açıcı olarak kullanılan A ve C vitaminlerini içeriyor, bu özelliği saç renginin açılmasına yardımcı oluyor. 2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı tarçını bir kasede karıştırın, saçlarınza sürün. Tarçın, baldaki hidrojen peroksiti aktive ederek balı aydınlatıcı bir saç maskesine dönüştürecektir. 3-4 saat saçlarda bekletip suyla yıkayın.

KARBONAT İLE SAÇ RENGİ AÇMA

Malzemeler

 • 1 bardak karbonat
 • 3 yemek kaşığı hidrojen peroksit

Uygulaması

1 bardak karbonat ile 3 yemek kaşığı hidrojen peroksiti karıştırın. Saçınızın küçük bir kısmına uygulayın ve bekletin. Sonuçları her 10 ila 15 dakikada bir kontrol edin ve istediğiniz saç rengine ulaşana kadar saçlarınızda bekletmeye devam edin. Suyla yıkayıp, şampuanlayın ve durulayın.

C VİTAMİNİ İLE SAÇ RENGİ AÇMA YÖNTEMİ

Malzemeler

 • 8-9 adet C vitamini efervesan tablet
 • Kepek önleyici şampuan
 • Saç kremi

Uygulaması

8-9 adet C vitamini tabletini havanda ezip normalde saçınızda kullanacağınız şampuan miktarıyla karıştırıp saçlarınıza sürün. Saçlarınız istediğiniz tonda açılana kadar karışımı bir kaç saat saçlarınızda tutup suyla yıkayın. Saçları şampuanlayıp durulayın. C vitamini tabletlerinde yer alan sitrik asit saç rengini açmakta etkili rol oynuyor. Bu tabletler ayrıca saç derinize C vitamini takviyesi de sağlıyor, bu sayede saç sağlığına iyi geliyor.

Kaynak : Mavi Kadın, stylecraze.com, lovebeautyandplanet.com, goodhousekeeping.com
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...