10 Ağustos 2022, Çarşamba 04:11

Hint Yağının Saça 10 Faydası Ve Saça Uygulanışı

Hint Yağının Saça 10 Faydası Ve Saça Uygulanışı

Hint yağı, yüzyıllardır saç bakım amaçlı kullanılan yağlardandır. (Hint yağının saça faydaları ve saç için kullanımı) isimli makalemizde,

Hint yağı, yüzyıllardır saç bakım amaçlı kullanılan yağlardandır. (Hint yağının saça faydaları ve saç için kullanımı) isimli makalemizde, bu yağın saça olumlu etkilerinden ve saça nasıl uygulandığından bahsettik.

Saçları uzatır ve besler

Hint yağının, protein, E vitamini, mineral, trigliserid yağ asitleri, omega 6 ve %90 konsantrasyonlu risinoleik içeren yoğun bir kimyasal bileşimi vardır. Bu bileşimi sayesinde saçı besleyerek hızlı uzamasına yardım eder. Antifugal ve antibakteriyel özellikleri ise saç derisini enfeksiyondan korur. Virüs, bakteri, mantar gibi patojen mikroorganizmalar saç derisini etkileyebilip, saç dökülmesi, kepek, saç derisinin kuruması, saç uçlarının kırılması gibi sorunlara neden olurlar. Hint yağı ayrıca antibakteriyel içeriği ile saçkıran gibi hastalıklara karşı da savaşır.

Saç kırıklarını onarır

Hint yağı, saçlarda doğal saç kremi etkisi gösterir. Bu özelliği ile saç kırılmasını azaltır ve saç dökülmesini önler. E vitamini, omega 6 yağ asidi, protein gibi bileşenleri ile kuru ve zarar görmüş saç tellerine derinden nüfuz eder, onarımını yapar.

Saça nem verir

Hintyağı aynı zamanda doğal bir nemlendiricidir. Saç foliküllerine işleyerek saçın nemini koruyan bir tabaka oluşturur. Özellikle içerdiği omega 6 yağ asidi sayesinde saçı kurumaktan korur.

Saç dökülmesini önler

Saç derisine hintyağı ile masaj yapmak saç foliküllerini uyarır, kan dolaşımını artırarak saç köklerini güçlendirir.

Saç sağlığını güçlendirir 

Hintyağı, saç derisini besler ve nemlendirir. Omega 6 yağ asidi, saç derisinin kurumasını engeller, daha hızlı ve gür bir şekilde saçların uzamasına yardımcı olur.

Saçları gürleştirir

Saç dökülmesi sorununuz varsa, Hintyağı, saçlarınızın yeniden çoğalmasına yardımcı olacaktır. Yağın yenileyici etkisi saç derisi hücrelerini besler, saç derisi enfeksiyonlarına karşı savaşır ve saç derisi sağlığını düzeltir. Tüm bunlar da doğal olarak saç uzamasını hızlandırır.

Saç tellerini kalınlaştırır ve saçtaki beyazları giderir

Hint yağı, saç derisinin kurumasını önler ve saç derisi hücrelerinde nemlendirici etki gösterir. Bu durum saçı daha gür ve hacimli gösterirken aynı zamanda rengini de koyulaştırır. Hint yağının saçlara düzenli uygulanması, saça daha canlı ve etkileyici bir görünüm kazandırır.

Saçı parlaklaştırır

Hintyağındaki yağ asitleri saç telini kaplar ve koruyucu etki gösterir. Bu durum  saçı düzgün, yumuşak ve ipeksi yapmakla kalmaz aynı zamanda parlaklık verir.

Saç kırıklarını giderir

Hint yağı, E vitamini, mineral ve besleyici yağ içeriğiyle saç derisini besler. Omega 6 yağ asidi ve aminoasitler, saç tellerinin kurumasını azaltır. Derinlemesine bakım gücüyle bu bileşenler saça iyice nüfuz eder, zarar görmüş saçları yeniden şekillendirir ve kırık uçları tedavi eder.

Hint yağı saça nasıl uygulanır?

1.Adım

Saçınızın gürlüğüne ve uzunluğuna göre eşit miktarda su ile Hint yağını karıştırıp cezvede ısıtın. (Mesela 1 yemek kaşığı Hint yağı ile 1 yemek kaşığı su gibi) Hint yağı ve su karışımı çok sıcak olmamalı, ılıktan biraz sıcak olmalıdır. Saçınız gür ve uzunsa 4 yemek kaşığı Hint yağı ile 4 yemek kaşığı suyu karıştırın, seyrekse 1-2 yemek kaşığı yeterlidir.

2.Adım

Hazırladığınız karışımı saç köklerine sürün, parmaklarınızla masaj yaparak başınıza yedirin.

3.Adım

Başınıza bone geçirip, yahut havlu sarıp, saçınızda en az bir saat bekletin. Bir gece bekletseniz daha iyi sonuç alırsınız.

4.Adım

Saçınızı yıkayın, şampuanlayın ve durulayın.

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Videolu Anlatım Tıklayınız

Aspirinin Saça Faydaları Nelerdir Ve Aspirinle Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

Yoğurdun Saça Faydaları Ve Yoğurtla Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Bıldırcın Yumurtasının Saça Faydaları Ve Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Yasemin Yağı Saça Faydaları Ve Yasemin Yağının Saç İçin Kullanımı Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

5 Yorum

 1. Sedaaa

  Her maddeyi ikişer defa yazınca on faydası mı oluyor?

 2. AA

  DUŞTAN ÖNCEMİ UYGULAMAMIZ LAZIM SONRAMI ?

 3. İbrahimhlldmr

  Saçlarınızı haftada 2 kerede değil 2 günde bir kere yıkayınız.
  Saçın yağ dengesi diye bir şey deniyor
  Çok yanlış.
  Saç kökleri kanla besleniyor.
  Elastikiyetini de yağla sağlıyor.
  Saçınız iyi beklendiğinden kökü geniş olduğunda Elastikiyetinide ihtiyacı kalmayacaktır.
  Sorularınız için demir.ibrahimhalil3005@gmail.com

 4. Hamican

  Haftada 3 kere yapın

 5. Neslihan

  Hangi sıklıkta uygulamaliyiz bunu da yazar misiniz ? Yani hafta da 1 mi ? Iki hafta da bir mi ?

 
 
KAPAT